За останні 200 років в Англії було зруйновано близько 2000 маєтків, що колись належали британській аристократії. А ті історичні маєтки старої Англії, що стоять і досі, ризикують теж згодом залишитися лише на картинах та нечітких фотографіях.

Колись таких будівель, збудованих поза містом та оточених полями і фермами, у Великобританії було понад 5000. Але в середині 19 століття економічне становище почало змінюватися. Власники маєтків більше не могли утримувати їх виключно за рахунок ренти від оренди землі місцевим фермерам. Уряд ввів нову, справедливішу, систему оподаткування, яка не оминала й заможні верстви населення. Як наслідок, утримання розкішних будинків стало значно складнішим. У 20 столітті ці маєтки зіткнулися з міською забудовою, занедбанням та бойовими діями. За самі лише 1950-ті роки їх було знищено понад 400.

Відтак сайт HouseholdQuotes.co.uk та агенція NeoMam вирішили вшанувати ці пам’ятки архітектури, віртуально «відбудувавши» деякі історичні маєтки старої Англії. Спільно з архітектором та дизайнером Хуаном Карлосом Сальдіваром креативна команда реконструювала сім розкішних заміських будинків, які не дожили до наших днів. Будівлі було відтворено шляхом 3D-рендерингу і розміщено точнісінько на тому місці, де вони були б у наш час. Для порівняння на доданих фото можна побачити також те, що там розташовано зараз.

Eridge Castle (Ерідж-Грін, Сассекс)

Родина Невілл успадкувала маєток Ерідж в 1448 році. Свого часу тут гостювала навіть сама королева Єлизавета І. Але у 1930-ті роки власники вирішили знести свій «замок», щоб збудувати на його місці компактніший та сучасніший дім.

Derwent Hall (Долина Дервент, Дербішир)

Цей будинок у формі літери Н було збудовано у 1672 році в якобінському стилі. За 272 роки свого існування він встиг побувати і фермою, і школою.

Як бачите, сучасне фото показує значно мокріший ландшафт. Справа в тому, що в 1945 році все містечко Дервент було спеціально затоплене, щоб створити водосховище Ледібавер. В ході підготовки до цього в 1944 році і маєток, і інші будівлі було зруйновано. В якості меморіалу лишалася лише церковна дзвіниця, яка на ось цьому фото щезає під водою.

Whiteknights Park (Соннінг, Беркшир)

Цей дім розташувався в самому центрі середньовічного помістя. Маркіз Блендфорд придбав його у 1798 році, після чого витратив всі свої статки на розкішні сади, книги та бали. У 1819 році він збанкрутів і свій маєток, відповідно, втратив. Дім було зруйновано у 1840 році, і подейкують, що зробили це кредитори злощасного маркіза. Але, скоріше за все, будинок просто довелося знести, оскільки після двадцяти років занедбання він був уже непридатним для того, щоб в ньому жити.

Cassiobury House (Вотфорд, Гартфордшир)

Цю землю було жалувано серу Річарду Морісону у 1546 році. Він почав був будувати на ній маєток в єлизаветинському стилі, але будівництво перервалося, коли його як прихильника Реформації відправили у вигнання. Будівництво було завершено вже його сином.

У 1799 році маєток перебудували в неоготичному стилі. Але впродовж 19 століття догляд за будинком лишав бажати кращого, а власникам доводилося продавати родинні коштовності, щоб хоч якось його утримувати. На початку 20 століття маєток почали здавати в оренду, у 1922 році продали, а в 1927 році знесли, щоб розчистити місце для міської забудови.

Hooton Hall (Елсмір-Порт, Чешир)

Наприкінці 19 століття цей маєток було збудовано для баронета Гутона. Пізніше помістя викупив банкір Річард Нейлор. Новий власник збудував на території помістя відкритий для публіки іподром. І хоча Нейлор виїхав з маєтку в 1875 році, завдяки доходам від кінних перегонів він міг собі дозволити і надалі фінансувати його утримання.

Під час Першої світової війни у маєтку розгорнули шпиталь. Згодом на цій території створили військовий аеродром, який проіснував до 1957 року. Але сам будинок на той час вже було знесено.

Foots Cray Place (Футс-Крей, Кент)

В Англії було лише чотири маєтки, що точно наслідували стиль Вілли Ротонди архітектора Андреа Палладіо, яка дала початок неокласицизму в архітектурі. Збудований у 1754 році Футс-Крей був одним із них. Під час Другої світової війни туди переїхала Військово-морська академія, а в 1949 році маєток згорів при загадкових обставинах.

Addington Manor (Еддінгтон, Бакінгемшир)

Цей маєток був збудований у 1856–1857 роках для тодішнього голови Банку Англії. Під час Першої світової війни тут розташувалася школа, а згодом – готель. На жаль, у 1928 році його знесли, щоб звести на його місці будинок у стриманішому стилі неокласицизму.

Шари історії

За два століття майже половина історичних маєтків старої Англії щезли з лиця землі. І багатьом з тих, що лишилися, загрожує така сама доля. Але, хоча заможні англійські землевласники залишили по собі не найкращий слід в історії, все це – частина культурного надбання. А будинки лордів та баронів і надалі приносять натхнення все новим поколінням архітекторів, істориків і просто допитливих туристів.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

У додатку Reface з’явилась добірка MEGOGO LIVE 

Молодіжний канал MEGOGO LIVE запускає колаборацію із додатком Reface задля популяризації української музики. Відтепер кожен охочий може спробувати себе в ...

«Мистецький арсенал» розпочав прийом заявок на участь у X «Книжковому Арсеналі»

«Мистецький арсенал» розпочав прийом заявок на участь у виставці-ярмарку та програмі подій в межах Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Фестиваль відбудеться ...

Cittart

В Україні з’явиться мистецька соціальна мережа та маркетплейс Cittart

Розробники проєкту називають його «мистецький Instagram». Дійсно, до формату саме цієї соцмережі найбільше тяжіють поціновувачі візуальних видів мистецтва. Засновники стартапу ...

Як виглядатиме пневмопотяг: Virgin Hyperloop зазирає у 2030 рік

Концептуальне відео Hyperloop проводить глядача всіма етапами подорожі пневмопотягом, починаючи від входу на елегантно спроєктовану станцію.

Molson Coors спробує транслювати рекламу прямо в сни

Бренди Coors Light та Coors Seltzer спільно з агенцією DDB вирішили спробувати транслювати рекламу пива в сни допитливих добровольців.

Портрети, обірвані, як життя. Художниця Холлі Рінґроуз створила портрети жінок-жертв домашнього насильства

Британська художниця Холлі Рінґроуз створила портрети жертв домашнього насильства. Таким чином вона вшанувала пам’ять жінок, убитих їхніми колишніми чи нинішніми ...