Шпаківня з Хеппі Міл: МакДональдз майструє хатки для рідкісних птахів Фінляндії

Мережа МакДональдз вирішила, що настав час дати дах над головою рідкісним птахам Скандинавії. Тому вона планує розмістити в лісах Фінляндії 1400 шпаківень, що виглядають як коробка від набору Хеппі Міл. Тільки дерев’яна. Така шпаківня з Хеппі Міл навіть іконічні «золоті арки» має.

Справа в тому, що в Фінляндії кожен третій вид птахів перебуває під загрозою вимирання. А лісовим птахам, особливо невеликим, складно знайти місце для гнізда, не попавшись хижакам. Тому проєкт з майстрування пташиних хаток і обіцяє «місце, де навіть найменші родини зможуть спокійно поїсти разом».

З 26 вересня фінські ресторани МакДональдз на додачу до кожного купленого Хеппі Мілу пропонуватимуть безкоштовно пташину хатку, яку треба зібрати своїми руками.

До кожного такого конструктора додається інструкція. Вона, як запевняє мережа, є настільки простою, що буде зрозумілою навіть маленьким дітям. Всі дощечки вже вирізані та пофарбовані і їх лишається лише скріпити між собою шурупами. Тобто покупцеві потрібні лише викрутка та мотузок, за допомогою якого шпаківня з Хеппі Міл чіпляється на дерево.

McD HM 5 1 - Шпаківня з Хеппі Міл: МакДональдз майструє хатки для рідкісних птахів Фінляндії

Окрім цього мережа фастфуду передала 12000 доларів благодійній організації BirdLife Finland, яка консультувала її щодо дизайну хатки для гніздування птахів.

Національна традиція

Матс Ністрьом (Mats Nyström), директор з маркетингу МакДональдз у Фінляндії, розповів: «Ресторани МакДональдз завжди були місцями для родинного відпочинку. Тому після пандемії COVID-19 ми хотіли запропонувати нашим відвідувачам заняття для всієї сім’ї, яке водночас допоможе дикій природі».

А Калле Валлін (Kalle Wallin), креативний директор Nord DDB Helsinki, додав: «В Фінляндії одним із побічних ефектів пандемії стало те, що люди почали масово вибиратися на природу. Схоже, наші зв’язки з живою природою за цей час загадковим чином зміцнилися, що й дало початок нашій кампанії. До того ж коробка від Хеппі Міл і так схожа на шпаківню, тож концепція одразу здалася нам дуже вдалою».

Слід зазначити, що шпаківні для захисту пташенят – доволі типове явище в Фінляндії. Майстрування та розвішування шпаківень у дворах чи навіть у заповідниках у цій країні є національною традицією.

Шпаківня з Хеппі Міл – не єдиний проєкт МакДональдз, присвячений будуванню домівок для маленьких тваринок. Зокрема, минулої осені агенція Nord DDB розмістила на дахах шведських ресторанів МакДональдз МакВулики, які були мініатюрними копіями справжніх локацій цієї мережі і могли обслуговувати тисячі бджіл. Навіть на білборди чекав редизайн.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

За певний час «Будинок іграшок» став місцем вибору подарунків дітям переважно за великої, особливої нагоди. При цьому асортимент товарів величезний ...

Під стінами Верховної Ради встановили мистецьку інсталяцію «Йдеш у політику не одна»

Під Верховною Радою встановили лабіринт, який відтворює шлях жінок у політику. Подія відбулась у рамках запуску кампанії з підтримки гендерної ...

Діджиталізація білбордів: 10 прикладів інтерактивної digital outdoor реклами

Діджиталізація білбордів та їх широке застосування в маркетингу – не випадкова тенденція в умовах наростання популярності соцмереж та цифрових технологій.

Ukrainian Young Book Design Awards-2020 оголосив переможців

У 2019 році видавництво «Основи» разом зі студією L / Y (колишня Hooga.design) започаткували міжнародний конкурс книжкового дизайну Ukrainian Young Book Design Awards. Цього ...

House of Europe представляє 5 нових грантів для українських креативних бізнесів та організацій

House of Europe — програма ЄС, що пропонує можливості для творчості та професійного обміну, — представляє 5 нових грантів для ...

Стартував проєкт «Екземпляри XX», присвячений літературно-мистецьким часописам минулого століття

Проєкт «Екземпляри XX. Літературно-мистецька періодика XX століття» спрямований на вивчення знакових періодичних видань про літературу і мистецтво XX століття, які ...