IKEA дала жителям Дубаю змогу розплачуватися часом

Ніхто й ніколи не «забігає на хвилинку» до IKEA. Туди не можна отак просто пробігтися, купити потрібне й повернутися додому за 15 хвилин. Все тому, що величезні синьо-жовті магазини IKEA зазвичай розташовані десь на околиці міста. Тож для більшості людей, щоб дістатися до цього царства шведських меблів, доводиться вирушати в доволі далеку дорогу. Саме тому, щоб винагородити своїх покупців за цей довгий шлях, компанія запустила в Дубаї (ОАЕ) ініціативу «Купуй своїм часом» (Buy With Your Time), яка дозволяє розплачуватися часом за товари у магазині. Тобто тією «валютою», яку кожен, хто вирушає до магазину IKEA, й так, хоч не хоч, віддає компанії.

У новій кампанії від агенції Memac Ogilvy Dubai час, витрачений на дорогу до магазину, можна зберігати, накопичувати та витрачати так само, як гроші.

Час – гроші

Використовуючи функцію Google Карт «Timeline», що дозволяє записувати маршрути, якими людина ходить щодня, покупці можуть показати персоналу IKEA, як довго їм довелося добиратися до магазину, і цей час буде конвертовано у гроші. Таким чином, одна година, проведена в дорозі, перетворюється десь на 28 доларів, з огляду на середню погодинну оплату праці в Дубаї.

Беручи до уваги ціни в дубайському магазині IKEA, це означає, що дорога у 49 хвилин дозволить спокійно придбати журнальний столик Lack, якщо розплачуватися часом. А шлях тривалістю в 1 годину та 55 хвилин – ціновий еквівалент книжкової шафи Billy. І навіть коротка дорога на 5 хвилин забезпечить покупцеві принаймні безкоштовний хот-дог.

Слід також зазначити, що схитрити, щоб обійти систему, зробивши вигляд, наче ви живете далі від магазину, ніж насправді, не вийде. Адже для того, щоб скористатися такими «дорожніми» знижками, слід спершу підтвердити свою адресу.

Там, де нас нема

Наразі невідомо, чи буде така програма колись введена і в інших країнах. Цілком імовірно, що унікальна економіка Об’єднаних Арабських Еміратів робить цю країну єдиною, де такий підхід окупить себе, тому що в будь-якому іншому куточку світу така пропозиція розплачуватися часом буде просто невигідною. Хоча, може, компанії і вдасться підняти продажі по регіону, роздаючи безкоштовні меблі лише за те, що люди завітали до магазину.

Проте слід визнати, це – цікаве застосування можливостей Google Карт та «Timeline». І до того ж непогана демонстрація їх потенціалу, який і інші бренди могли б взяти на озброєння, щоб краще налагодити взаємодію зі споживачами.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Вікіпедія відзначає 20-річний ювілей (Інфографіка)

Двадцять років тому, 15 січня 2001 року, Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер запустили сайт під назвою «Вікіпедія» — мережевий інформаційний ...

Creative Digest CIAU. Випуск #022

Чао, креатори! На зв’язку Creative Digest! Вітаємо всіх з Новим роком! Сподіваємось, ви добре відпочили за зимові свята та надихнулися ...

Новорічна реклама без оленів від Bolt: кампанія з України здобула два золота Effie Awards Europe 2021

Новорічна реклама Bolt здобула два золота однієї з найавторитетніших європейських щорічних премій в галузі маркетингових комунікацій ― Effie Awards Europe ...

Ритейл та ескапізм: як мода і дизайн опановують віртуальний простір

Цифрова мода та віртуальний простір стають дедалі дивнішими, апелюючи до уяви та розмиваючи ті межі, у яких досі існував ритейл.

Експонати, які ще ніхто не бачив: британські музеї показують фото, у яких нуль переглядів

Щоразу, коли ви оновлюєте сторінку, перед вами постає нова, випадковим чином обрана фотографія музейного експонату, у якої не було жодного перегляду.

Новини від Cannes Lions: Левів буде вдвічі більше

Організатори Cannes Lions підтвердили, що цього року вручення Левів відбуватиметься, як зазвичай, протягом третього тижня червня 2021 року. Після перенесення минулорічних нагород журі ...