Як реклама на мотузках для білизни привернула увагу до задорогої оренди житла

Лісабон, як і багато інших міст, за останні кілька років став привабливим місцем для Airbnb, які поступово витісняють жителів з центру міста. За чотири роки кількість Airbnb зросла на 4000%. А вартість оренди житла, відповідно, виросла на 40%. Місцевий супермаркет Minipreço, який належить Dia Group, вирішив привернути увагу до цієї проблеми. Разом з агенцією Nossa Portugal він запустив кампанію, яка, зокрема, допомогла жителям району Алфама оплачувати дедалі вищі рахунки за житло.

Кампанія Hang Your Rent стала своєрідним аналогом рекламної мережі out-of-home. От тільки висіла ця реклама виключно на мотузках для білизни. Формати в неї були… різні. Не можете собі дозволити великі витрати на локальні медіа, але хочете охопити різноманітну аудиторію? Для цього є шкарпетки. Вважаєте, що більше — то краще? Тоді пляжний рушник — ваш вибір!

Як реклама на мотузках для білизни привернула увагу до задорогої оренди житла

Всі кошти, зароблені з такої реклами, були передані жителям.

Місцева організація Associação do Património e da População de Alfama (APPA) обрала родини, які найбільше потребували фінансової допомоги. І щотижня чергові 10 родин з цього списку вивішували просушитися на вулиці нові рекламні «плакати» Minipreço.

Як пояснив Нуньо Кардозо, креативний директор Nossa, наприкінці місяця кожна родина заробляла десь 210 євро з кожного мотузка для білизни. Може це й небагато, але для людей, які живуть на маленьку пенсію або соціальну допомогу, це іноді практично подвоювало їх доходи за місяць.

Кампанія тривала два з половиною місяці. Агенція планувала проводити її щонайменше півроку, але реклама на мотузках для білизни здобула такий розголос в португальських ЗМІ, що міська влада відмовилася поновлювати необхідні для кампанії дозволи.

Як реклама на мотузках для білизни привернула увагу до задорогої оренди житла
Як реклама на мотузках для білизни привернула увагу до задорогої оренди житла

Світлий бік реклами

Існують цілком слушні аргументи щодо того, що наші життя та краєвиди за вікном переповнені рекламою, яка є переважно шумною та потворною і являє собою неуникне ментальне забруднення. Як приклад тут наводять ініціативу Clean City Law, яку затвердили в 2007 році в Сан-Паулу, заборонивши білборди, цифрові out-of-home і навіть рекламу на автобусах. Місто від цього стало виглядати краще, а електроенергії на освітлення вулиць почало витрачатися менше.

Але кампанія Hang Your Rent являє собою інший бік реклами. Зміни, які рекламні кампанії привносять в наше життя, не завжди є негативними. Іноді саме відповідальна поведінка брендів стає тим, що допомагає людям втриматися на плаву.

Як реклама на мотузках для білизни привернула увагу до задорогої оренди житла

Кампанію довелося зупинити, але мер Лісабону дослухався до неї і вжив заходів для протидії зростанню цін за оренду житла.

Хвиля обурення цінами за оренду, що здійнялася в результаті цієї кампанії, спонукала міську адміністрацію обмежити кількість Airbnb на будинок та на район і створити програми «низьких орендних цін». Орендні ціни вперше за кілька десятиліть знизилися на 5%, а кількість Airbnb скоротилася до поставленої квоти. Щоправда, свою роль в цьому зіграла і пандемія, оскільки через коронавірус Airbnb довгий час лишалися пустими.

Джерело


Читайте також: У десятьох містах України з’явилися сітілайти з томографічним знімком легень alyona alyona та приспівом її хіта «Пушка».

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

З мамою-ведмедицею жарти погані: IKEA нагадує про екологічно свідому поведінку

Екологічно свідома біла ведмедиця виховує безвідповідальну родину в новій кампанії IKEA, запущеній на Близькому Сході до Дня Землі 2021. Її ...

Сітілайт, що читає реп: alyona alyona стала «легенями» соціального проєкту про рак легені

В Україні за участі реп-співачки alyona alyona стартував проєкт «Зіркові легені», присвячений проблемі раку легені. У десятьох містах з’явилися сітілайти ...

Диванний підпростір: Apple демонструє, як працюють AirTag

Ті, кому доводилося користуватися трекерами Tile, звісно, знатимуть, як користуватися AirTag Apple. Він кріпиться на ключі, ноутбук або взагалі на ...

Створено Ukrainian Live Classic — мобільний додаток для популяризації української класичної музики

Створено перший додаток для популяризації української класичної музики. Він представляє собою свіжу підбірку музичних творів, різноманіття стилів та композиторів, а ...

В Румунії MasterCard наносить на мапу навігатора фермерські ятки на узбіччі

Мета кампанії Roadside Market від MasterCard, яка була запущена в Румунії — дати вихід на ринок, а разом з ним ...

оОоаАааТььСссяяяНууТиииШооЖжж, або нова рекламна кампанія бренду «Траумель»

Команда Havas Digital Kyiv розробила аудіовізуальну рекламну кампанію без стереотипів — зображення травмованого героя, дружини, яка рятує, і наливайки про ...