Google перетворює смартфони на детектори землетрусів

У разі природних катастроф, таких як землетруси, навіть кілька секунд можуть стати вирішальними для життя людей. Тому компанія Google вчора додала до смартфонів з системою Android нову функцію, яка дозволяє під’єднати їх до мережі пристроїв, що виявляють сейсмічні хвилі. Тепер вони можуть працювати як детектори землетрусів, виконуючи роль міні-сейсмометрів.

Марк Стогайтіс (Marc Stogaitis), старший розробник програмного забезпечення для Android, пояснив, що публічна інфраструктура для вчасного виявлення землетрусів та попередження населення про них є дуже недешевою. І далеко не кожен реєструється для того, щоб отримувати такі попередження. Свого часу компанія Google спільно з Геологічною службою США та урядом Каліфорнії розробила систему ShakeAlert, яка збирала інформацію з 700 сейсмометрів на території штату, щоб в разі потреби за допомогою пристроїв з системою Android надсилати місцевим жителям попередження про землетруси. Але встановити таку систему всюди, де вона може знадобитися, було б надто складно та дорого. Тому систему Android Earthquake Alerts було розроблено як альтернативу.

Тепер до цієї програми можуть долучатися користувачі з усього світу. А мільйони телефонів з системою Android можуть стати міні-сейсмометрами, утворюючи найбільшу в світі мережу для прогнозування землетрусів.

Акселерометр стає сейсмометром

Компанія Google використовує акселерометри телефонів, щоб перетворити їх на детектори землетрусів. Ці пристрої достатньо чутливі, щоб зреагувати навіть найперші та найслабші Р-хвилі, які мають набагато меншу руйнівну силу, ніж S-хвилі, що йдуть за ними.

Коли пристрій щось відчуває, він надсилає до сервера Google повідомлення з приблизною вказівкою на своє місцезнаходження. Після чого сервер збирає дані з інших пристроїв мережі у тій самій місцевості, щоб порівняти вимірювання і з’ясувати, чи не розпочинається землетрус.

Як пояснив Марк Стогайтіс: «По суті, ми протиставляємо швидкості землетрусу швидкість світла (адже сигнал телефону передається приблизно з такою швидкістю). І, на наше щастя, світло набагато швидше!»

Для початку ця технологія буде використана, щоб швидко та точно показувати в Google Пошуку межі зони ризику. Якщо дати пошуковий запит типу «землетрус» чи «землетрус поблизу», ви знайдете відповідні дані про місцевість, де ви у цей момент перебуваєте, а також посилання на надійні джерела, які розповідають, що треба робити в разі землетрусу.

Джерело

У порівнянні з такими пристроями як оцей високотехнологічний буй одразу стає зрозуміло, що смартфони-детектори землетрусів є дешевшою альтернативою.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Серія онлайн-нетворкінгів «Креативної Європи»

Національні бюро програми ЄС «Креативна Європа» з України, Латвії, Італії, Іспанії та Нідерландів організовують серію онлайн-нетворкінгів для представників культурних та ...

Ребрендинг для чаю grace від banda

banda розробили нову бренд-стратегію та оновили айдентику для чаю grace. Не новачка на українському ринку чаїв потрібно було повернути у ...

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...

AIFF Talent Meetings — онлайн-події для всіх, хто цікавиться кіновиробництвом

Фестиваль «Незалежність» спільно з America House запрошують на AIFF Talent Meetings — серію онлайн майстер-класів для всіх, хто цікавиться виробництвом кіно. Спікери AIFF ...

Літнім людям є що розповісти: Cadbury ділиться історіями і закликає спілкуватися

Cadbury і благодійна організація Age UK вирішили нагадати всім, що чимало людей, на жаль, так і залишаються на самоті навіть після локдауну.

У Києві з’явилися постери, що закликають місцян звернути увагу на масове отруєння собак

Після зафіксованих масових отруєнь собак у центрі Києва креативна агенція ANGRY Agency розробила серію постерів, що закликають місцян звернути увагу ...