Google перетворює смартфони на детектори землетрусів

У разі природних катастроф, таких як землетруси, навіть кілька секунд можуть стати вирішальними для життя людей. Тому компанія Google вчора додала до смартфонів з системою Android нову функцію, яка дозволяє під’єднати їх до мережі пристроїв, що виявляють сейсмічні хвилі. Тепер вони можуть працювати як детектори землетрусів, виконуючи роль міні-сейсмометрів.

Марк Стогайтіс (Marc Stogaitis), старший розробник програмного забезпечення для Android, пояснив, що публічна інфраструктура для вчасного виявлення землетрусів та попередження населення про них є дуже недешевою. І далеко не кожен реєструється для того, щоб отримувати такі попередження. Свого часу компанія Google спільно з Геологічною службою США та урядом Каліфорнії розробила систему ShakeAlert, яка збирала інформацію з 700 сейсмометрів на території штату, щоб в разі потреби за допомогою пристроїв з системою Android надсилати місцевим жителям попередження про землетруси. Але встановити таку систему всюди, де вона може знадобитися, було б надто складно та дорого. Тому систему Android Earthquake Alerts було розроблено як альтернативу.

Тепер до цієї програми можуть долучатися користувачі з усього світу. А мільйони телефонів з системою Android можуть стати міні-сейсмометрами, утворюючи найбільшу в світі мережу для прогнозування землетрусів.

Акселерометр стає сейсмометром

Компанія Google використовує акселерометри телефонів, щоб перетворити їх на детектори землетрусів. Ці пристрої достатньо чутливі, щоб зреагувати навіть найперші та найслабші Р-хвилі, які мають набагато меншу руйнівну силу, ніж S-хвилі, що йдуть за ними.

Коли пристрій щось відчуває, він надсилає до сервера Google повідомлення з приблизною вказівкою на своє місцезнаходження. Після чого сервер збирає дані з інших пристроїв мережі у тій самій місцевості, щоб порівняти вимірювання і з’ясувати, чи не розпочинається землетрус.

Як пояснив Марк Стогайтіс: «По суті, ми протиставляємо швидкості землетрусу швидкість світла (адже сигнал телефону передається приблизно з такою швидкістю). І, на наше щастя, світло набагато швидше!»

Для початку ця технологія буде використана, щоб швидко та точно показувати в Google Пошуку межі зони ризику. Якщо дати пошуковий запит типу «землетрус» чи «землетрус поблизу», ви знайдете відповідні дані про місцевість, де ви у цей момент перебуваєте, а також посилання на надійні джерела, які розповідають, що треба робити в разі землетрусу.

Джерело

У порівнянні з такими пристроями як оцей високотехнологічний буй одразу стає зрозуміло, що смартфони-детектори землетрусів є дешевшою альтернативою.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Nebo ideas agency и магия кофе «Чорна Карта»

Nebo ideas agency выпустило новый магический ролик для бренда «Чорна Карта». В нем креативщики решили показать историю одного дворика итальянского ...

Сміття та футболки на все життя: що продавали британські екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020

Ці три екоініціативи у Чорну п’ятницю 2020 скористалися нагодою привернути увагу до пластикового забруднення, вуглецевих викидів та вимирання диких тварин.

Microsoft патентує технологію для оцінки продуктивності робочих нарад

Meeting Insight Computing System розрахована на те, щоб спостерігати за людьми в ході наради, а потім дати поради щодо шляхів її вдосконалення.

https://creativity.ua/wp-content/uploads/2020/11/Hotspot-Commercial-Just-Dont-2-scaled.jpgDon’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Don’t come to Hotspot. Вчителі не радять йти до своєї школи

Arriba! створила ролик школи англійської мови Hotspot School of English, в якому відкрито заявила, в яких випадках не варто йти ...

Creative Digest CIAU. Випуск #017Creative Digest CIAU. Випуск #017

Creative Digest CIAU. Випуск #017

Соціальні кампанії для боротьби з домашнім насильством. Startup World Cup в Україні. Екопроєкти 2020. А також історії створення логотипів культових ...

«Креативна Європа» запустила безкоштовний онлайн-курс про залучення грантів

«Креативна Європа» запустила безкоштовний онлайн-курс про залучення грантів

Національне бюро програми Європейського Союзу «Креативна Європа» в Україні спільно з освітньою платформою Креативна Практика запустили безкоштовний онлайн-курс «Європейські гранти ...