Google перетворює смартфони на детектори землетрусів

У разі природних катастроф, таких як землетруси, навіть кілька секунд можуть стати вирішальними для життя людей. Тому компанія Google вчора додала до смартфонів з системою Android нову функцію, яка дозволяє під’єднати їх до мережі пристроїв, що виявляють сейсмічні хвилі. Тепер вони можуть працювати як детектори землетрусів, виконуючи роль міні-сейсмометрів.

Марк Стогайтіс (Marc Stogaitis), старший розробник програмного забезпечення для Android, пояснив, що публічна інфраструктура для вчасного виявлення землетрусів та попередження населення про них є дуже недешевою. І далеко не кожен реєструється для того, щоб отримувати такі попередження. Свого часу компанія Google спільно з Геологічною службою США та урядом Каліфорнії розробила систему ShakeAlert, яка збирала інформацію з 700 сейсмометрів на території штату, щоб в разі потреби за допомогою пристроїв з системою Android надсилати місцевим жителям попередження про землетруси. Але встановити таку систему всюди, де вона може знадобитися, було б надто складно та дорого. Тому систему Android Earthquake Alerts було розроблено як альтернативу.

Asset1 nocaptions 1 - Google перетворює смартфони на детектори землетрусів

Тепер до цієї програми можуть долучатися користувачі з усього світу. А мільйони телефонів з системою Android можуть стати міні-сейсмометрами, утворюючи найбільшу в світі мережу для прогнозування землетрусів.

Акселерометр стає сейсмометром

Компанія Google використовує акселерометри телефонів, щоб перетворити їх на детектори землетрусів. Ці пристрої достатньо чутливі, щоб зреагувати навіть найперші та найслабші Р-хвилі, які мають набагато меншу руйнівну силу, ніж S-хвилі, що йдуть за ними.

Коли пристрій щось відчуває, він надсилає до сервера Google повідомлення з приблизною вказівкою на своє місцезнаходження. Після чого сервер збирає дані з інших пристроїв мережі у тій самій місцевості, щоб порівняти вимірювання і з’ясувати, чи не розпочинається землетрус.

Як пояснив Марк Стогайтіс: «По суті, ми протиставляємо швидкості землетрусу швидкість світла (адже сигнал телефону передається приблизно з такою швидкістю). І, на наше щастя, світло набагато швидше!»

Для початку ця технологія буде використана, щоб швидко та точно показувати в Google Пошуку межі зони ризику. Якщо дати пошуковий запит типу «землетрус» чи «землетрус поблизу», ви знайдете відповідні дані про місцевість, де ви у цей момент перебуваєте, а також посилання на надійні джерела, які розповідають, що треба робити в разі землетрусу.

Джерело

У порівнянні з такими пристроями як оцей високотехнологічний буй одразу стає зрозуміло, що смартфони-детектори землетрусів є дешевшою альтернативою.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

За певний час «Будинок іграшок» став місцем вибору подарунків дітям переважно за великої, особливої нагоди. При цьому асортимент товарів величезний ...

Під стінами Верховної Ради встановили мистецьку інсталяцію «Йдеш у політику не одна»

Під Верховною Радою встановили лабіринт, який відтворює шлях жінок у політику. Подія відбулась у рамках запуску кампанії з підтримки гендерної ...

Діджиталізація білбордів: 10 прикладів інтерактивної digital outdoor реклами

Діджиталізація білбордів та їх широке застосування в маркетингу – не випадкова тенденція в умовах наростання популярності соцмереж та цифрових технологій.

Ukrainian Young Book Design Awards-2020 оголосив переможців

У 2019 році видавництво «Основи» разом зі студією L / Y (колишня Hooga.design) започаткували міжнародний конкурс книжкового дизайну Ukrainian Young Book Design Awards. Цього ...

House of Europe представляє 5 нових грантів для українських креативних бізнесів та організацій

House of Europe — програма ЄС, що пропонує можливості для творчості та професійного обміну, — представляє 5 нових грантів для ...

Стартував проєкт «Екземпляри XX», присвячений літературно-мистецьким часописам минулого століття

Проєкт «Екземпляри XX. Літературно-мистецька періодика XX століття» спрямований на вивчення знакових періодичних видань про літературу і мистецтво XX століття, які ...