Дизайнери пропонують частину пасажирів саджати задом наперед в літаках

Італійська компанія Avio Interiors нещодавно висунула дві пропозиції стосовно авіаперельотів у постпандемічний час. Зокрема, дизайнери пропонують розвернути частину сидінь в салонах літаків, щоб деяких пасажирів саджати задом наперед.

Справа в тому, що зараз, коли багато аспектів нашого повсякденного життя мусили змінитися через коронавірус, авіаіндустрія як ніколи стурбована тим, щоб на майбутнє зробити перельоти якомога безпечнішими ще й у цьому сенсі. Нещодавні дослідження, щоправда, стверджують, що якість повітря у салоні літака є аналогічною тій, яку ми спостерігаємо у всіх інших замкнених приміщеннях (офісах, школах, домівках тощо). Але вже висловлювалася й така думка, що надалі середнє сидіння у літаках повинне залишатися порожнім, щоб витримати соціальне дистанціювання між пасажирами. Дизайн Avio Interiors пропонує дві альтернативи такому підходу.

«Янус»

Перша з них називається «Янус» (Janus) на честь дволикого древньоримського бога, і передбачає таке розміщення пасажирів, щоб ті, хто сидять поруч дивилися в протилежні боки.

«Ця концепція пропонує розвернути середнє крісло з трьох, щоб максимально ізолювати пасажирів на сусідніх сидіннях», – пояснює компанія. Тобто в той час як пасажири на бокових місцях сидітимуть за ходом літака, на середньому місці компанія пропонує пасажирів саджати задом наперед. Таким чином, конфігурація «Янус» передбачає, що третина пасажирів сидітиме обличчям до хвоста літака.

Кожне місце буде закрите з трьох боків перегородкою, яка перешкоджатиме тому, щоб пасажири дихали на своїх сусідів. Завдяки такому розташуванню всі три пасажири у ряду будуть відгороджені як один від одного, так і від бортпровідників. Виготовлятися такі перегородки будуть з безпечних матеріалів, які легко чистяться. Дизайнери запевняють, що їх можна буде робити або цілком непрозорими, або різною мірою напівпрозорими.

«Скло безпеки»

Друга пропозиція від Avio Interiors являє собою конструкцію, яку можна буде встановити на ті літаки, що вже наявні, щоб зменшити вимушену взаємодію між пасажирами. Вона називається «Скло безпеки» (Glassafe) і передбачає створення ізольованого простору навколо кожного пасажира, щоб мінімізувати контакт між людьми а з ним і ризик передати один одному вірус.

Аналогічно до попередньої пропозиції, дизайнери стверджують, що перегородки можуть бути прозорими, візуально роблячи салон літака світлішим, або напівпрозорими для того, щоб пасажири могли дещо усамітнитися.

Ще один варіант ізоляції на час авіаперельоту (щоправда, тимчасовий) пропонують пасажирам Новозеландські авіалінії зі своєю капсулою для сну в економ-класі.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Google запустив новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture» для школярів, вчителів та батьків

Google запускає новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture». Мета проєкту — допомогти вчителям, учням та їхнім батькам ...

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.

Організація Грети Тунберг саркастично рекламує втечу із Землі на Марс

Саркастична реклама марсіанського туризму звернена до тих 99% населення планети, які ніколи не зможуть дозволити собі втечу із Землі на Марс.

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

Тренди у графічному дизайні 2021 від Depositphotos (Інфографіка)

Тренди у графічному дизайні 2021 стали відображенням змін, що відбулися минулого року та вплинули на стилі, ідеї, які обирають дизайнери ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...