Голлівудські кінематографісти та зірки кіно об’єднали зусилля з організацією Humane Society International, щоб створити зворушливе анімаційне відео проти випробувань косметики на тваринах. В 40 країнах ця практика наразі заборонена. Проте у більшій частині світу вона лишається цілком законною, а ще в деяких країнах вона навіть повертає собі втрачені було позиції, прирікаючи тисячі тварин на безглузде страждання і смерть.
Тайка Вайтіті, Рікі Джервейс, Зак Ефрон, Олівія Манн, Пом Клементьєв, Тріша Гелфер та інші зірки вирішили допомогти місії Humane Society International, позичивши свої голоси для анімації Save Ralph. Це відео має на меті пролити світло на страждання тварин і підштовхнути публічну думку та законодавців до заборони тестування хімії на тваринах.
Кролика Ральфа втілила в життя студія Arch Model, заснована відомим лялькарем Енді Джентом.
Пухнастий речник Humane Society International, озвучений самим Тайкою Вайтіті, дає інтерв’ю. А паралельно ми бачимо його щоденний розпорядок в ролі тестера токсикологічної лабораторії.
Кампанію проти випробувань на тваринах, озвучену також французькою, іспанською, португальською та в’єтнамською мовами, підтримали й інші голлівудські зірки.
Кампанія #SaveRalph вдається до оригінального і неочікуваного для такого послання методу анімації. Показавши історію одного кролика, вона висвітлює страждання численних інших кролів (і не тільки) в лабораторіях по всьому світу.
Сумління та анімація
Джеффрі Флокен, президент Humane Society International, так висловився про цю кампанію: «Save Ralph – нагадування всім, що тваринам і досі доводиться страждати заради косметики. Настав час заборонити цю практику по всьому світу. Зараз у нас є численні надійні способи перевірити безпечність продукції і без тварин. Тобто в наш час не залишилося жодних виправдань знущанням над такими Ральфами для випробування косметики чи її складових».
Спенсер Сассер, режисер та сценарист, який зняв це відео, розповів: «Коли мені випала можливість створити нову кампанію для Humane Society International, я вирішив, що найкращим способом донести її послання буде покадрова анімація. Коли ми бачимо жахливу реальність лабораторних тварин, ми часом просто не можемо дивитися на екран. Я ж сподіваюся, що цей фільм донесе ідею трохи делікатніше. Сподіваюся, глядачі полюблять кролика Ральфа і захочуть захистити його та інших таких, як він, щоб ми змогли раз і назавжди заборонити тестування на тваринах».
Лялькар та декоратор Енді Джент додав: «Краса анімації полягає в тому, що так ви можете розповісти дуже складні історії, зробивши їх не стільки страшними, скільки пізнавальними».
Трой Сейдл, віцепрезидент з наукових питань Humane Society International, зазначив: «Легко може здатися, що корінь зла – це компанії. Але, правду кажучи, саме вони є важливою частиною рішення проблеми. Змінювати треба закони. Такі лідери індустрії як Lush, Unilever, L’Oreal, P&G та Avon співпрацюють із нами, щоб створити ефективні заборони випробувань на тваринах у численних країнах з впливовими ринками косметичних товарів. А кролик Ральф буде нашим речником, який допоможе цим законам набути чинності».
Ця кампанія має на меті також підтримати ті заборони, які вже були начебто й прийняті. Як, наприклад, у Європі, де зараз намагаються повернути випробування на тваринах окремих інгредієнтів косметики. Проблема в тому, що прогалина в законодавстві дозволяє для цього посилатись на закони, що стосуються хімічної промисловості.