Три герої — гей, лесбійка та бісексуалка, — в сторіз вперше розказують про свою сексуальну орієнтацію. Користувачі можуть обрати власний сценарій розмови, керуючи відповідями.
Автори проєкту обрали інтерактивний формат розповідей для того, щоб дати користувачам відчуття причетності та залученості в розмову. Керування діалогом здійснюється простими функціями сторіз: тап (перемикання на наступну історію) та подвійний тап (перемикання через одну історію). В залежності від обраної відповіді, герої історій продовжують розмову.
Дивіться хайлайти в сторіз:
- гей — за цим посиланням;
- лесбійка — за цим посиланням;
- бісексуалка — за цим посиланням.
Поруч із нами живуть гомосексуальні, бісексуальні та трансгендерні люди. Для того, аби відкритися близьким, друзям чи колегам, потрібна неабияка сміливість, адже суспільство часто реагує на камінг-аут неприйняттям, насильством та ненавистю.
Це проєкт про переживання ЛГБТ+ людей, про те, як суспільство реагує на камінг-аут, як підбирає слова чи висловлює підтримку близькій людині.
«Буває, що без злого наміру, через незнання можна сказати те, що заподіє біль іншій людині. Приймаючи близьких, ми стаємо більш чуйними та гуманними до людей. Змінюючи мову спілкування та відкидаючи осуд та стереотипи, ми робимо цей світ кращим для всіх нас», — зазначають автори проєкту.
В рамках проєкту було записано шість подкастів із психологами про те, як реагувати на камінг-аут, як говорити з підлітками про сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність та як підтримати тих, хто стикнулася з булінгом в школі.
Також команда проєкту зібрала основні міфи про ЛГБТ+ та відповіді на них, щоб у будь-якій дискусії була змога підтримати близьку людину.
Проєкт про камінг-аут «Неочікувані сторіз» створений громадською організацією «Інсайт», при pro bono підтримці агенції Brain Tank та продакшну Ірини Сахненко.
А ми нагадуємо, що 26 листопада у Києві відбудеться Форум союзників ЛГБТ-ком’юніті «БАМ!» (бізнес/активізм/медіа).