Національна кампанія солідарності у відповідь на пандемію — кризові комунікації від ЮНІСЕФ та Vandog

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні разом із партнерами розпочав національну кампанію солідарності, яка покаже українцям людське обличчя пандемії COVID-19 та мотивуватиме подякувати або підтримати тих, кому це зараз потрібно найбільше: словом або ділом (#підтримую_словом #підтримую_ділом).

Із початком пандемії аналітики ЮНІСЕФ виявили, що майже у 40% громадян посилилася недовіра та упередження один до одного. У той же час майже половина  населення (44%) вважали деяких громадян винуватцями поширення вірусу [1]. Минуло три місяці після підтвердження першого випадку коронавірусної хвороби в Україні, і сьогодні пандемія COVID-19 має сотні тисяч людських облич.

Це медичні та соціальні працівники, співробітники поліції та служб охорони, продавці та робітники служб доставки, місцеві лідери та волонтери. Також це люди, які перехворіли на COVID-19, та їхні близькі, які підтримували їх під час лікування. Це люди літнього віку, відрізані від рідних на час карантину. Це сім’ї, які втратили регулярний дохід, та багато інших. Всі вони опинилися «на передовій» пандемії COVID-19 в Україні.

Національна кампанія солідарності у відповідь на пандемію — кризові комунікації від ЮНІСЕФ та Vandog

«Немає сумнівів, що кожен і кожна з нас є обличчям пандемії. Деякі постраждали більше за інших. Пандемія — це досвід, який ми всі переживаємо разом, тож і її наслідки ми маємо долати разом. Ми закликаємо кожного та кожну проявити солідарність словом, наприклад подзвонивши знайомому, який щойно перехворів на COVID-19, або ділом, наприклад, передавши матеріальну допомогу родинам, які цього потребують, через місцеву благодійну організацію», — наголосила голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.

Національна кампанія солідарності у відповідь на пандемію

Креативна агенція Vandog розробила концепт кампанії, а реалізацію її вже підтримали Міністерство культури, Міністерство соціальної політики, Міністерство охорони здоров’я, Укрінформ, Інтерньюз, ТРЦ Гулівер та інші.

Кризові комунікації від ЮНІСЕФ та Vandog

Головним комунікаційним інструментом кампанії була обрана фотографія. Промовисті світлини різних облич вже почали з’являтися на зовнішніх рекламних носіях та фасадах будівель по всій Україні, а також у соціальних мережах. Портрети оживуть та розкажуть про героїв кампанії у соціальних мережах, де люди зможуть поширювати і свої історії подяки та допомоги.


[1] Національне репрезентативне дослідження проведено групою Рейтинг на замовлення ЮНІСЕФ, березень 2020.

Також радимо переглянути добірку соціальних кампаній, які привертують увагу до проблем та ситуацій, з якими миритися не можна: від примусової праці дітей до цькування в інтернеті.

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Віртуальна вишиванка: український бренд UkrLook розробив першу у світі колекцію цифрового етно-одягу

Український бренд UkrLook розробив і випустив першу у світі віртуальну колекцію етно-одягу. Про це для bit.ua розповіли творці бренду UkrLook. ...

Одеський кінофестиваль представив офіційний постер

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який відбудеться з 14 до 21 серпня, представив офіційний постер. Оскільки цього року Україна святкуватиме 30-річчя незалежності ...

Деконструкція, біомімікрія, екоактивізм: як архітектура здатна протидіяти зміні клімату

Від принципів безвідходності та озеленення міст до лобіювання екологічних законопроєктів – ось десять способів, як архітектура може протидіяти зміні клімату.

Американська фотографиня задокументувала замасковані вежі мобільного зв’язку

В Америці замасковані вежі мобільного зв’язку часом прикидаються соснами, часом – кактусами, а іноді навіть хрестами на церкві.

Бренд Liquid Death допомагає надсилати пластикові пляшки туди, звідки вони беруться

Від думок про те, як можна применшити власний внесок у забруднення одноразовим пластиком, часом аж голова пухне. Тому бренд води ...

Створено першу кулінарну книгу для тих, хто через COVID-19 не відчуває смаки або запахи

Один з найвідоміших побічних ефектів COVID-19 — це втрата відчуття смаку або запаху, яка може тривати невизначено довго. Як наслідок, ...