Як показує статистика організації Alzheimer’s Disease International, кожні три секунди десь у світі у когось діагностують деменцію. А хвороба Альцгеймера є її найпоширенішою формою. Кожні 20 років кількість діагностованих випадків подвоюється, а ліків від цього захворювання наразі не існує. Від хвороби Альцгеймера потерпає і населення Індії, тому, щоб допомогти цим людям та їх родинам, медіакомпанія MTV і агенція Ogilvy Mumbai створили для них спеціальне караоке-нагадування.
Цей мобільний застосунок під назвою Memory Karaoke покликаний допомогти пацієнтам на ранній стадії захворювання запам’ятати важливі речі у їхньому житті. Сама кампанія називається Forgetting Isn’t Funny.
Застосунок пропонує користувачам чотири караоке-трека, в які можна додати інформацію, яку люди з деменцією часто забувають. Після цього такі персоналізовані тексти з’являтимуться на екрані під музику, щоб їх можна було наспівувати, як це роблять в караоке. У такий спосіб можна занотувати власні ім’я та адресу, інформацію про свою родину, ключові віхи життя та щоденне меню.
Щоб охопити цією кампанією якомога більше коло людей, канал MTV запустив її спільно з однією з найбільший індійських некомерційних організацій – Alzheimer’s & Related Disorders Society of India (ARDSI), партнером глобальної Alzheimer’s Disease International. Завдяки цьому кампанія досягне не лише самих пацієнтів, але й їхніх опікунів, медичних працівників і студентів.
Добре знана методика
Відья Шеной, лікарка-терапевт, яка обіймає посаду генеральної секретарки ARDSI, так озвалася про цю кампанію: «Музика – терапевтичний інструмент для розуму, тіла й душі. Караоке-нагадування має стати приємним і помічним засобом для людей на ранній стадії хвороби Альцгеймера, щоб ті могли пам’ятати і пригадувати».
А креативні директори Ogilvy Mumbai Акшай Сет і Чінмей Раут додали: «Всі ми з дитинства добре знаємо, що нова інформація запам’ятовується легше, якщо її покласти на музику. Це лишається актуальним і на ранній стадії хвороби Альцгеймера. Тому ми хотіли створити платформу, на якій родичі пацієнтів зможуть кастомізувати музичні треки, додаючи в них інформацію, важливу для конкретної людини. Такі караоке-нагадування можна співати щодня, щоб із часом потрібна інформація краще трималася в пам’яті. Наша місія полягала в тому, щоб створити приємний щоденний ритуал, який зніматиме стрес і дозволятиме пацієнтам та їхнім опікунам співати так, як їм зручно».
Читайте також:
З викинутих малюнків створили розмальовки для боротьби з хворобою Альцгеймера.
Квест-кімната Parkinson’s NSW показує, як живеться людям з хворобою Паркінсона.