Лише три градуси Цельсія відділяють численні історичні пам’ятки від перетворення на ілюстрацію до міфу про Атлантиду. Як показує дослідження, проведене організацією Climate Central, численні берегові міста опиняться під водою, якщо викиди парникових газів триватимуть у тому ж обсязі, що й зараз.
Серія зображень та мапа, опубліковані вчора некомерційною природозахисною групою Climate Central, демонструють те майбутнє, яке чекає на понад 100 берегових міст з 39 країн світу. Ця візуалізація порівнює два можливі сценарії майбутнього: рівень моря з глобальним потеплінням у 1,5 градуси Цельсія (як у доіндустріальну епоху) та з потеплінням у 3 градуси Цельсія. Адже у той час, як планета нагрівається, теплі океанські води розширюються, збільшуючись у об’ємі, а гірські та шельфові льодовики тануть, підвищуючи рівень моря.
Як з’ясували дослідники, зараз щонайменше 10% населення світу живе у місцях, які будуть затоплені в разі підвищення рівня моря, що неминуче при глобальному потеплінню у 3 градуси Цельсія.
Цей ризик для різних країн є неоднаковим. Численні невисокі острівні країни будуть повністю проковтнуті морем. Та й численні азійські країни це зачепить особливо сильно. Найбільш густозаселені місцевості, які опиняться під водою, розташовані в Китаї, Індії, Індонезії, В’єтнамі та Бангладеші.
Навіть глобальне потепління у 1,5 градуси Цельсія призведе до катастрофічних повеней у різних частинах світу. Але, коли мова йде про зміну клімату, це можна вважати найкращим із можливих сценаріїв. На жаль, поки що людство стрімко наближається до відмітки у 3 градуси глобального потепління. А відтак, показана Climate Central картина є цілком реальною через 79 років.
Ось тут можна переглянути візуалізацію того, як у прийдешнє століття виглядатимуть різні міста світу, якщо людству не вдасться зупинити глобальне потепління достатньо швидко.
Організація Climate Central візуалізувала міста під водою, спираючись на результати свого дослідження, опублікованого у науковому виданні Environmental Research Letters.
Читайте також:
Як звучатимуть «Пори року» Вівальді з урахуванням змін клімату?
Ми часто говоримо про глобальне потепління. Настав час зіграти про нього на віолончелі.