Українські композитори створять першу за роки незалежності концертну увертюру

Українські композитори запрошуються до створення нового музичного символу країни! Благодійний фонд «Відкрита музика міста» та Національний симфонічний оркестр України оголошують Перший Всеукраїнський конкурс композиторів «Українська концертна увертюра» до 30-ї річниці Незалежності України.

Зазвичай урочисті події в Україні починаються з увертюри до опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка, створеної ще у 1890 році. Відомою увертюра стала в 1955-му, в її третій редакції. За всі роки незалежності було чимало спроб написати нову концертну увертюру, але поки жоден музичний твір не отримав такої статусу та популярності. 

Цей конкурс — можливість для композиторів створити нову, яскраву та сучасну, главу в національній музичній історії!

Саме тому напередодні 30-ї річниці Незалежності України благодійний фонд «Відкрита музика міста» спільно із Національним симфонічним оркестром України оголошує перший Всеукраїнський конкурс на написання концертної увертюри. До участі запрошуються всі бажаючі українські композитори, які є громадянами України, незалежно від їхнього віку, статусу та місця проживання. Жодних обмежень — суцільна творчість та любов до музики!

Метою конкурсу є не лише створення нової сучасної увертюри, а й підтримка українських композиторів та поштовх для реалізації їхнього потенціалу. Призовий фонд, наданий головним партнером конкурсу — юридичною фірмою Asters, складає понад 200 тисяч гривень (100 тисяч — перше місце, 75 тисяч — друге місце, 50 тисяч — третє місце). Але головною нагородою для найкращих авторів стане те, що їхні твори виконає та запише Національний симфонічний оркестр України — двічі номінант на Grammy — під орудою народного артиста Володимира Сіренка. І прозвучать вони на всю країну та навіть світ!

Роботи конкурсантів оцінюватиме почесне журі, до складу якого входять найавторитетніші музиканти країни на чолі із видатним композитором Євгеном Станковичем. Зокрема, серед членів журі:

  • художній керівник та головний диригент національного симфонічного оркестру України Володимир Сіренко;
  • головний диригент Національної опери України Микола Дядюра;
  • генеральний директор Національного симфонічного оркестру України Олександр Горностай;
  • художній керівник та головний диригент ансамблю солістів «Київська камерата» Валерій Матюхін.

Реєстрація та прийом конкурсних партитур стартує в листопаді 2020 року і триватиме до 4 квітня 2021-го на сайті благодійного фонду «Відкрита музика міста» — openmusic.city. Кожна робота буде анонімною й отримає свій реєстраційний номер, тож члени журі не знатимуть імен авторів, що забезпечує максимальну об’єктивність та прозорість під час оцінювання.

Фінальною крапкою конкурсу стане великий концерт 24 серпня 2021 року на честь 30-ї річниці Незалежності України. На цьому концерті Національний симфонічний оркестр України виконає увертюру переможця.

Слідкуйте за оновленнями на сторінках у соцмережах: Facebook, Instagram.

Українські композитори створять першу за роки незалежності концерту увертюру
Організатор конкурсу:

Благодійний фонд «Відкрита Музика Міста» — проєкт, на меті якого популяризація класичної музики, підвищення музичної освіти громадян та формування свідомого суспільства за допомогою культурних ініціатив.

Організатор та автор конкурсу:

Національний симфонічний оркестр України — двічі номінант на Grammy та один із найвидатніших симфонічних оркестрів у Східній Європі з майже сторічною історією. За роки незалежності України успішно гастролював Європою, США та іншими країнами світу. Художній керівник і головний диригент оркестру — Володимир Сіренко, народний артист України.

Головний партнер конкурсу:

Asters — найбільша юридична фірма країни, що заснувала проект ArtAsters, покликаний підтримувати, показувати та популяризувати українське мистецтво.

Медіапартнер конкурсу:

Jetsetter.ua — світський портал, що вже понад 10 років тримає руку на пульсі життя головних українських джетсетерів, розповідаючи про найзначущі культурні події країни.


Також нагадуємо, що нещодавно в Україні було проведено і опубліковано перше ґрунтовне дослідження українського музичного ринку.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...