Популяризатор музики, мистецтва, екології, або 10 причин унікальності Respublica FEST

Сьогодні стартував ювілейний Respublica FEST. Він став єдиним фестивальним заходом великого масштабу, що пройде в Україні цьогоріч. 2020-й поставив перед командою фестивалю складне завдання — відшукати безпечний та правильний формат для проведення. Так, команда віднайшла його в цифровому світі. Тож десятий Respublica FEST пройде онлайн, у Старій фортеці Кам’янця-Подільського та паралельно у десяти містах України. Споглядати стріми й панорамні трансляції з фестивалю можна дистанційно — з будь-якої точки світу. А фільмуватимуть Respublica FEST 2020 три відомі YouTube-канали: перший день фесту — Kolegi Studio, другий — канал Супер Суса, а третій — СЛУХ.

Команда фестивалю зібрала 10 причин, з яких Respublica FEST заслужив звання унікального та креативного:

#1

Respublica FEST — фестиваль, якому повірив та який підтримує Український Культурний Фонд.

#2

Respublica FEST — кращий друг та ментор молодого музичного покоління. До того ж його творці активно залучають УКФ до підтримки артистів. В активі фестивалю — міжнародні обміни молодими музикантами, танцівниками й арт-менеджерами: зокрема, міжнародна програма EVZ Fund та Music Factory 2018, музичні конференції, проєкт «Інкубатор Республіка FEST», створення першого всеукраїнського онлайн-фесту Інтерсіті Live та партнерство з низкою відомих європейських фестивалів.

#3

Respublica FEST — завзятий популяризатор не лише української музики, а й українського мистецтва. Ось декілька із його здобутків у цій сфері: щорічне залучення до фесту митців з окупованих територій, численні стріт-арт проєкти з колегами зі Швейцарії та Нідерландів, грант на проєкт фестивалю моди MO/DNI у Хмельницькому. І багато інших, не менш значущих для українського мистецтва ініціатив.

10 причин унікальності Respublica FEST

#4

Respublica FEST — це свобода від рамок і шаблонів в усьому. Зокрема й у лайнапі фестивалю. Команда дає червоне світло всім виконавцям, не дивлячись на рівень їхньої популярності та жанрову приналежність.

#5

Це єдиний фестиваль, який має екологічну програму розвитку. Тут активно впроваджують як освітню (лекції та просвітництво онлайн), так і суто практичну її віхи (сортування сміття, відмова від генераторів, використання багаторазової тари, переробка рекламних баннерів на сумки й рюкзаки власного бренду). До того ж Respublica FEST разом із Посольством США в Україні ініціювали екологічний проєкт очищення каньйону річки Смотрич від побутового пластику та сміття та втілили його у 2013-му.

#6

Соціальні ініціативи та їхнє поєднання із мистецькими заходами — один із головних напрямків, у якому рухається фестиваль. Команда заходу не тільки несе цю тезу в маси на освітніх лекціях, а і втілює свої ідеї та гасла в реальність: на Республіка FEST піклуються про інклюзивність та забезпечують доступність усіх майданчиків для людей з інвалідністю.

#7

Це один із найкреативніших українських фестивалів. Наприклад, цьогоріч завдяки команді фесту можна буде взаємодіяти з навколишнім простором за допомогою власного волонтера-гіда. Він стане таким собі персоналізованим аватаром, який виконуватиме голосові вказівки користувача. А отже, якщо фізичне перебування на фесті для вас неможливе, такий провідник занурить вас у вир подій онлайн.

#8

Respublica FEST — невтомні борці за гендерну рівність. У 2018-му його творці підписали протокол Keychange, згідно якого до 2022 року на івенті має бути досягнутий баланс кількості чоловіків та жінок як серед артистів, що виступають на фесті, так і серед організаторів фестивалю. Втім Respublica й до цього втілила два гендерні проєкти: Heinrich Böll Stiftung (арт-проєкт «Мистецтво фемінізму» про залучення жінок до стріт-арту в міському просторі) та Heinrich Böll Stiftung («Гендерні трансгресії», присвячений жінкам у секторі візуального мистецтва).

#9

Respublica FEST зосереджений не тільки на арт-житті Кам’янця-Подільського, а й підтримує мистецькі майданчики в інших українських містах. Команда фесту регулярно ділиться досвідом та кращими практиками з іншими регіонами та містами. Саме тому 2020-го окремі локації ювілейного Respublica FEST розташуються в 10 містах України.

#10

Respublica FEST — єдиний фестиваль, який відбудеться у відеогрі. На сервері Respublica Minecraft, в якому відтворено локацію фесту, побудовано сцену, гримерки, стенди громадських організацій, саму фортецю та її околиці, ви зможете відриватися та слухати стріми, створювати власні монументи чи інсталяції, досліджувати відтворену Кам’янець-Подільську фортецю, грати в міні-ігри на Алеї громадських організацій та знайомитися з представниками ініціатив, які змінюють нашу країну.

Республіка FEST

Республіка FEST

Республіка FEST

Завдяки всім переліченим вище здобуткам Respublica FEST слугують прикладом, а краще — натхненням для інших фестивалів, даючи мотивацію не сидіти склавши руки, а втілювати, здавалося б, нездійсненні й занадто амбітні ідеї.

Соцмережі фестивалю:

Авторка статті — Ірина Маймур


Також нагадаємо, що фестиваль креативності Dubai Lynx проведе в жовтні онлайн-захід Lynx Live Virtual. Участь безкоштовна.

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Одеський кінофестиваль представив офіційний постер

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який відбудеться з 14 до 21 серпня, представив офіційний постер. Оскільки цього року Україна святкуватиме 30-річчя незалежності ...

BBC та Kong Studio пояснюють, чому дерев’яна архітектура – це добре

Kong Studio створила для BBC ось таку візуально цікаву анімацію, яка показує, що дерев'яна архітектура – це добре для довкілля.

Американська фотографиня задокументувала замасковані вежі мобільного зв’язку

В Америці замасковані вежі мобільного зв’язку часом прикидаються соснами, часом – кактусами, а іноді навіть хрестами на церкві.

Фестиваль американського кіно «Незалежність» відбудеться 13-19 травня

13 травня Фестиваль американського кіно «Незалежність» відкриється у кінотеатрі «Жовтень» і запрошує глядачів на великому екрані подивитись ретельно відібрану добірку американських художніх та документальних фільмів, ...

Майже піксарівське відео про тренування собак-поводирів від організації Guide Dogs

Благодійна організація Guide Dogs, яка допомагає незрячим людям, задіяла нестримну силу цуценят, щоб відзначити своє 90-річчя та висловити подяку своїм ...

У Дніпрі відбудеться фестиваль креативних індустрій House of Europe Festival

У Дніпрі відбудеться фестиваль креативних індустрій House of Europe Festival

15-16 травня в Центрі сучасної культури у Дніпрі проходитиме фестиваль креативності та підприємництва House of Europe Festival. Лекції й консультації ...