Популяризатор музики, мистецтва, екології, або 10 причин унікальності Respublica FEST

Сьогодні стартував ювілейний Respublica FEST. Він став єдиним фестивальним заходом великого масштабу, що пройде в Україні цьогоріч. 2020-й поставив перед командою фестивалю складне завдання — відшукати безпечний та правильний формат для проведення. Так, команда віднайшла його в цифровому світі. Тож десятий Respublica FEST пройде онлайн, у Старій фортеці Кам’янця-Подільського та паралельно у десяти містах України. Споглядати стріми й панорамні трансляції з фестивалю можна дистанційно — з будь-якої точки світу. А фільмуватимуть Respublica FEST 2020 три відомі YouTube-канали: перший день фесту — Kolegi Studio, другий — канал Супер Суса, а третій — СЛУХ.

Команда фестивалю зібрала 10 причин, з яких Respublica FEST заслужив звання унікального та креативного:

#1

Respublica FEST — фестиваль, якому повірив та який підтримує Український Культурний Фонд.

#2

Respublica FEST — кращий друг та ментор молодого музичного покоління. До того ж його творці активно залучають УКФ до підтримки артистів. В активі фестивалю — міжнародні обміни молодими музикантами, танцівниками й арт-менеджерами: зокрема, міжнародна програма EVZ Fund та Music Factory 2018, музичні конференції, проєкт «Інкубатор Республіка FEST», створення першого всеукраїнського онлайн-фесту Інтерсіті Live та партнерство з низкою відомих європейських фестивалів.

#3

Respublica FEST — завзятий популяризатор не лише української музики, а й українського мистецтва. Ось декілька із його здобутків у цій сфері: щорічне залучення до фесту митців з окупованих територій, численні стріт-арт проєкти з колегами зі Швейцарії та Нідерландів, грант на проєкт фестивалю моди MO/DNI у Хмельницькому. І багато інших, не менш значущих для українського мистецтва ініціатив.

10 причин унікальності Respublica FEST

#4

Respublica FEST — це свобода від рамок і шаблонів в усьому. Зокрема й у лайнапі фестивалю. Команда дає червоне світло всім виконавцям, не дивлячись на рівень їхньої популярності та жанрову приналежність.

#5

Це єдиний фестиваль, який має екологічну програму розвитку. Тут активно впроваджують як освітню (лекції та просвітництво онлайн), так і суто практичну її віхи (сортування сміття, відмова від генераторів, використання багаторазової тари, переробка рекламних баннерів на сумки й рюкзаки власного бренду). До того ж Respublica FEST разом із Посольством США в Україні ініціювали екологічний проєкт очищення каньйону річки Смотрич від побутового пластику та сміття та втілили його у 2013-му.

#6

Соціальні ініціативи та їхнє поєднання із мистецькими заходами — один із головних напрямків, у якому рухається фестиваль. Команда заходу не тільки несе цю тезу в маси на освітніх лекціях, а і втілює свої ідеї та гасла в реальність: на Республіка FEST піклуються про інклюзивність та забезпечують доступність усіх майданчиків для людей з інвалідністю.

#7

Це один із найкреативніших українських фестивалів. Наприклад, цьогоріч завдяки команді фесту можна буде взаємодіяти з навколишнім простором за допомогою власного волонтера-гіда. Він стане таким собі персоналізованим аватаром, який виконуватиме голосові вказівки користувача. А отже, якщо фізичне перебування на фесті для вас неможливе, такий провідник занурить вас у вир подій онлайн.

#8

Respublica FEST — невтомні борці за гендерну рівність. У 2018-му його творці підписали протокол Keychange, згідно якого до 2022 року на івенті має бути досягнутий баланс кількості чоловіків та жінок як серед артистів, що виступають на фесті, так і серед організаторів фестивалю. Втім Respublica й до цього втілила два гендерні проєкти: Heinrich Böll Stiftung (арт-проєкт «Мистецтво фемінізму» про залучення жінок до стріт-арту в міському просторі) та Heinrich Böll Stiftung («Гендерні трансгресії», присвячений жінкам у секторі візуального мистецтва).

#9

Respublica FEST зосереджений не тільки на арт-житті Кам’янця-Подільського, а й підтримує мистецькі майданчики в інших українських містах. Команда фесту регулярно ділиться досвідом та кращими практиками з іншими регіонами та містами. Саме тому 2020-го окремі локації ювілейного Respublica FEST розташуються в 10 містах України.

#10

Respublica FEST — єдиний фестиваль, який відбудеться у відеогрі. На сервері Respublica Minecraft, в якому відтворено локацію фесту, побудовано сцену, гримерки, стенди громадських організацій, саму фортецю та її околиці, ви зможете відриватися та слухати стріми, створювати власні монументи чи інсталяції, досліджувати відтворену Кам’янець-Подільську фортецю, грати в міні-ігри на Алеї громадських організацій та знайомитися з представниками ініціатив, які змінюють нашу країну.

Республіка FEST

Республіка FEST

Республіка FEST

Завдяки всім переліченим вище здобуткам Respublica FEST слугують прикладом, а краще — натхненням для інших фестивалів, даючи мотивацію не сидіти склавши руки, а втілювати, здавалося б, нездійсненні й занадто амбітні ідеї.

Соцмережі фестивалю:

Авторка статті — Ірина Маймур


Також нагадаємо, що фестиваль креативності Dubai Lynx проведе в жовтні онлайн-захід Lynx Live Virtual. Участь безкоштовна.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Український діджей створив відеопроєкт, щоб допомогти малим виробництвам вина та їжі Північної Італії

Український діджей та засновник формації DJBuro Влад Фісун відібрав платівки італійських продюсерів та поєднав мікс із приватним відео, відзнятим торік ...

Creative Digest CIAU. Випуск #027Creative Digest CIAU. Випуск #027

Creative Digest CIAU. Випуск #027

Нова порція знань та натхнення від LIONS Live. Добірка актуальних можливостей професійного росту. Онлайн-довідник національних фільмів. Та тренди в графічному ...

Бренд рушників Sheridan зобразив властивості своєї продукції танцем

Міцність та красу рушників зображав танцювальний колектив Sydney Dance Company, щоб хореографією показати, чому бренд Sheridan відрізняється від інших.

«Креативна Європа» організовує відкритий воркшоп «Міжнародна мобільність для митців»

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні, яка фінансує дану програму мобільності, 25 лютого проведе безкоштовний онлайн-воркшоп «Міжнародна мобільність ...

Безкоштовний онлайн-саміт Beyond Eastern Europe: Як українцям працювати на іноземних ринках

25 лютого о 10:00 відбудеться безкоштовний онлайн-саміт Beyond Eastern Europe, організований компанією Payoneer. Понад десять експертів в області бізнесу та ...

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.