Чому йдеться про Telegram? Тому що від дозволяє дізнаватися про останні новини, поради та кейси, вакансії, анонси подій без зайвої реклами, без витрачання часу на серфінг, без метушні. Просто, корисно й по темі. А ще він ледь не найкращий приклад «антисоціальної» мережі, а сьогодні це — тренд. Отже, якщо втомилися від інформаційного шуму, а тримати руку на пульсі все ж необхідно, — зібрали 23 канали в Telegram, які будуть цікаві маркетологам, медійникам та діджитальникам.
Канали для медійників
Типові журналісти — @typical_journalists
Новинний канал про все, що відбувається в сфері медіа. Найкориснішими є вакансії, а також анонси заходів, на які варто звернути увагу медійникам, копірайтерам, піарникам.
Медіа Салат — @mediasalad
Цей канал заснувала команда «Типових Журналістів», і тут вони розкривають важливі кейси, дають інсайти лекцій, посилання на корисні статті та новини.
MediaMedia — @mediamediame
Російськомовний канал із новинами та лонгрідами, які стосуються роботи закордонних ЗМІ: тренди, редполітики, кадрові перестановки тощо.
MoneyMedia — @mediamediame
Засновник каналу MediaMedia створив ще один канал та присвятив його одній важливій темі: завдяки чому/кому заробляють ЗМІ. Тут розглядаються кейси зарубіжних видавців.
Що почитати редактору — @redaktoru
Канал публікує добірки статей, вартих уваги редакторів та журналістів.
Медіаборщ — @mediaborscht
Канал присвячено таким темам: медіа, SMM, редакційний менеджмент.
Технології, медіа та суспільство — @brodetsky
Журналіст Андрій Бродецький у своєму каналі висвітлює медіатренди, вплив медіа на суспільство, новітні діджитал-технології.
Головред — @glvrdru
Канал рекомендується всім, хто працює із текстами: редакторам, рерайтерам, копірайтерам, публіцистам, блогерам, журналістам, піарникам.
Інструменти редактора — @writingtools
Канал присвячено двом темам: продуктовій редактурі та бренд-медіа. Тут розкажуть, як писати треба і, що найголовніше, як не треба.
Ми і Жо — @themedia
«Ми і Жо» — це скорочення від «медіа і журналістика», а не від того, про що ви подумали. Канал присвячено усьому, що стосується медіаіндустрії та її діджиталізації.
Канали для діджитальників
DigitAll — @digitalmediame
Новинний канал про медіа з ухилом на діджитал: соціальні мережі, стрімінги, відеоплатформи, додатки, про які треба знати медійникам, копірайтерам, піарникам, діджитал-маркетологам. Плюс є рубрика з авторськими лайфхаками для тих, хто хоче навчитися писати як слід.
beContent — @becontent
Канал веде колишній СЕО AIR Микола Рогінець. Тут знайдете кейси, аналіз, поради, новини, які допоможуть стати діджитал-професіоналом.
Digital masons — @digital_masons
Авторський канал про digital-маркетинг і комунікації в Україні. Найкорисніша й найбільша рубрика — вакансії.
Trend Media — @trendmediachannel
Канал засновано trendmedia.agency. Тут розкривають діджитал-кейси, публікують новини з усього світу, знайомлять із аналітикою рекламних кампаній, дають посилання на курси та вебінари.
Setters — @setters
Це канал однойменної діджитал-агенції, але не поспішайте відмахуватись. Там дійсно багато корисної інформації, а ще можна просунути й власну ідею, якщо зможете загорнути її у дотепний текст.
Digital Eva — @evaevt
Канал маркетологині Валентини Євтюхіної, яка ділиться досвідом, лайфхаками, кейсами, новинами, порадами. І все це на тему діджитал.
Канали для маркетологів
Бізнес та соціальні мережі — @marketing_smm
Все найсвіжіше, нове і корисне для маркетолога: кейси, статті та думки. Всі подано у вигляді стрічки з посиланням, що досить зручно.
Канал лінивого SMM-щика — @blogsmm
SMM-ник Олександр Чижов веде свій блог, а отже — ділиться власним досвідом. Нечасто, зате корисно й дотепно.
Ой, натив — @native_marketing
Якщо хочете знати, як грамотно робиться нитив, як його просувати та вимірювати ефективність, то вам сюди.
Телеграм-маркетинг — @tgmarketing
Власне, канал про все, що стосується маркетингу у Telegram та інших месенджерах.
Aitarget — @aitarget_com
У каналі знайдеться повно інформації про те, як просувати продукт/послугу/бренд/персону у Facebook та Instagram.
Bandito — @Banditomag
Канал про те, як просувати особистий бренд чи бізнес в Інтернеті. Цікаво, що тут є власні подкасти.
P.S. А ще чекаємо вас тут: канал онлайн-медіа про креативні індустрії України та світу CreativityUA. Тут дізнаєтесь про креативні рішення, що трансформують бізнес, змінюють людину та розвивають суспільство.
Фото в заголовку: Matt Ridley / Unsplash
А тут команда MEGOGO зібрала аудіокниги зі своєї бібліотеки, які навчать мислити творчо та генерувати креативні ідеї.