Ювелірному дому «Орінго» цього року виповнюється 10 років. За цей час сімейна компанія з офісом та потужностями у Харкові виросла з інтернет-магазину в простір, де можна замовити креативні прикраси і стати частиною креативної ювелірної тусовки.
«У мене небагато способів щось зробити хороше для багатьох людей. Але є можливість дати людям чудову срібну прикрасу. Згадку про те, що в наших руках вибір, як вчинити, добре чи погано», — каже засновниця ювелірного дому Олена Маслова.
Олена підготувала добірку п’яти найцікавіших, на її думку, прикрас бренду і поділилась «бекстейджем» їх створення.
«Это шляпа?»
Одна з важливих складових планети «Орінго» — захоплення літературою. Кожна книга, кожна сторінка, кожен рядок несуть в собі зерно, з якого можуть вирости ідеї чудових прикрас. Колись рука сама намалювала щось таке, що зрозуміють лиш ті, хто читав і любить «Маленького принца». Для тих, хто вже трішки встиг подорослішати, секрет малюнка ми делікатно розкрили, але лише для них, а не для різних сторонніх дорослих. Каблучка мінімалістична і добре поєднується з іншими прикрасами, не відтягує увагу. І разом з тим це така особиста, потаємна річ.
Каблучці скоро виповниться два роки, і за цей час вона перетворилася на справжній символ «Орінго». За нею нас почали впізнавати. Каблучку часто купують пари, у тому числі і як обручки. Ми гадаємо, це через мудрість про те, що ми відповідаємо за тих, кого приручили. Тому у нас з’явилось «Главное внутри», більш доросла річ, де сенс ще більше прихований від зайвих очей.
Підвіс «Вифлеем»
Холодне передзимів’я 2013 року означилося для мене чимось бентежним. Це була потреба захищати своїх старих і малих, а більше за все страшно було за сильних. Під час роздумів я вимальовувала арабський візерунок: восьмиконечна зірка, листя, лінії, що перетікають одна в одну. Потім зірку захистила контуром і перейшла до зворотного боку: листя, гілки, квіти… Діло йшло до півночі, і з відкритого вікна на мене дивилася яскрава зірка. І тоді прийшов спокій неминучості.
До малюнку повернулася вже після Різдва, тож ім’я для підвіса прийшло саме. Восьмипроменева зірка, або октаграма — символ Богородиці, потужний символ захисту, інтелекту й стабільності. Це перший наш медальйон, перший і досі найкращий зразок фантазійного, етнічного орнаменту. Робота для ювелірів була складна, і мене лякали, що продаватися підвіс не буде. Я відповіла, що у такому разі носитиму його сама. Так, один підвіс робиться майже день, він складний, недешевий… Але він водночас заспокоює й підсилює. Він нагадує, що потрібно відкривати вікно до зірки, захищати малих і старих, а за сильних — молитися.
Колекція «Формула»
Нам усім потрібні прості форми. Їх кожен може наповнити власними деталями, які дозволять відчути легкість і свободу. Не пропонуватимуть готові образи й думки, а послужать творчими камертонами. Так з’явилися дужки, що, як певні межі, розділяють маленькі події, допомагають систематизувати… А ще фігурні дужки неймовірно красиві. У формулах знайшлося стільки ж гармонії, скільки й у живописі, музиці й архітектурі. Це найшвидше відкриття на моєму срібному шляху: усі ескізи вийшли за дві години. Рука малювала сама, стихли всі внутрішні суперечки…
Мені здалося, що фігурні дужки схожі на чоловічків, що відвернулися один від одного. Легко бути чарівником у нашій справі: додаємо каміння, і враження вже інше. Або поєднуємо дужки, щоб усі події відбувалися лише всередині, й трішки зміщуємо їх. Адже лише на комп’ютері дужки і люди можуть бути ідеальними, а в житті ми різні. Дуже різні. Отже, виносимо все, що можна винести, поза дужки. Спрощуємо складне рівняння. Створюємо всередині простір і тишу. І в результаті отримуємо Формулу.
«Магический квадрат»
Гравюра Альбрехта Дюрера «Меланхолія I» потрапила мені на очі випадково, і я моментально закохалася. Мене захоплювала жінка з крилами, здавалося, що це міцна й надійна Муза ремісників, що вдивляється в зірку на небі, трохи втомлена від роботи. Почала читати дослідження з «Меланхолії», й прийшла до тями годин за п’ять, у повному захваті, сповнена потужним творчим потоком. Лишалося лише вплести квадрати в тонкі лінії. Тоді я ще не знала, скільки потрібно намалювати й прочитати, перш ніж знайдеться суть…
У нас вийшла проста довершеність без зайвих слів. Спокійний та зважений арт-об’єкт, що працює на свого власника. Уже коли прикраса була готова, я сортувала інформацію та відкидала зайве перед презентацією. І з цікавості розкреслила на аркуші гравюру й сам квадрат в натуральну величину. Приклала до контурів на папері срібний «Магічний квадрат», і мороз пішов по шкірі: квадрати ідеально співпали за розміром, хоча спланувати це було неможливо — ми відштовхувалися від розмірів каміння. Ось така містика.
Колекція «Бумеранги»
У нас в родині є поняття «швидка карма». Це коли зробив якусь капость, вільно чи невільно, а в тебе прилітає відповідь. Не обов’язково звідти, куди капость пішла, але відплата швидка і беззастережна. Я перевірила це на собі безліч разів. У таких умовах мимохіть учишся дивитися, куди йдеш і на кого наступаєш. Зробивши щось, потім замислювалася: чого ж так, чого не якось вигідніше для себе, наприклад. І розуміла, що головний шлях обираєш лише раз.
Шукаючи ідею для нової колекції, малювала в блокноті індіанські візерунки, піратські шаблі. А потім бац — ось же він, бумеранг. Найсмішніше, що моя сестра живе в Австралії й навезла нам цілу купу бумерангів, великих і малих. Ці текстури, форми й орнаменти продумані до кожної крапочки, до них не лишаються байдужими. Це й мінімалізм, і етно… Моя радість і гордість.
У мене небагато способів щось зробити хороше для багатьох людей. Але є можливість дати людям чудову срібну прикрасу. Згадку про те, що в наших руках вибір, як вчинити, добре чи погано. І найпростіший спосіб вибору — усвідомлювати, що повернеться до тебе саме те, що ти несеш у цей світ. Саме тому ця колекція має слоган «Нехай добро вертається добром».
Партнерський матеріал
А ви знали, що в Йоркширі живе художниця Піппа Дирлага, яка створює мереживні пейзажі? Рекомендуємо подивитись і надихнутись.
Закріпимо момент натхнення переглядом кращої реклами минулого десятиліття, за версією Business Insider.