Ротарі в Україні та світі

В цьому році партнером проекту “Битва агенцій. Навиворіт” виступило Ротарі в Україні. Між тим не всім відомо ані про Ротарі, ані про його славетну історію та активне сьогодення. В статті висвітлюється місія, головні цілі та сутність діяльності Ротарі в світі та в Україні.

Люди можуть багато в чому відрізнятися один від одного – мовою спілкування, життєвими пріоритетами, переконаннями, потребами на різних етапах життях. Але є речі, спільні для переважної більшості з нас. Це бажання жити у здоровому, освіченому суспільстві, у чистому середовищі, бажання допомагати тим, хто цього потребує і самим мати змогу звернутися за допомогою.
Прагнення до позитивних змін у власному житті, у своїй громаді та у суспільстві спонукає людину шукати однодумців, ставати частиною команди та створювати громадські об’єднання. Об’єднуючись у цих прагненнях, люди здатні вплинути не лише на своє життя та місцеві громади, але й на цілий світ. Тому для деяких громадських об’єднань не існує державних, релігійних, мовних кордонів. Одним з таких об’єднань є Ротарі – міжнародна мережа громадських добровольців, які спільними зусиллями прагнуть та досягають позитивних змін в суспільстві та світі.
Ротарі Інтернешнл (Rotary International) — це об’єднання клубів у різних країнах світу, що відомі як Rotary Club. Ротарі клуби — це нерелігійні та неполітичні благодійні організації, відкриті для людей, незалежно від національності чи раси, віросповідання чи політичних поглядів.

Сьогодні членами Ротарі є більше 1,2 млн. лідерів громадської діяльності та бізнесу у всьому світі. Ротарі Інтернешнл (Rotary International) об’єднує понад 35 000 Ротарі Клубів в більш ніж 200 країнах.

Без меж. (No Limit.)

 Служіння понад власне Я

Засадничим гаслом Ротарі та духовним кредом кожного ротарійця є гасло «Служіння понад власне Я» («Service above self»).

Ротарійці втілюють проекти служіння у своїх місцевих громадах та за їх межами, з метою подолання таких негативних явищ як злидні, хвороби, голод, неграмотність, забруднення навколишнього середовища.

Протягом понад 110 років ротарійці в різних країнах світу безкорисливо віддають частину свого часу, доходів, організаційних здібностей і сил іншим людям і, завдяки цьому, духовно збагачуються самі, зав’язують цікаві і корисні знайомства.

Проекти, що реалізують ротарійці по всьому світу, є різноплановими: сприяння миру, боротьба з захворюваннями, захист материнства та дитинства, забезпечення населення чистою питною водою, підтримка освіти та розвиток місцевої економіки.

Ротарі – люди дії! Що ми бачимо? (What we see?)

Тест чотирьох запитань є неупередженим і незаангажованим етичним дороговказом, який ротарійці використовують у своїх особистих та професійних відносинах. Цей тест перекладений більш ніж на 100 мов, і ротарійці зазвичай повторюють його на своїх засіданнях:

Стосовно всього, про що ми думаємо, говоримо та робимо, перевіряємо

  1. Чи в цьому ІСТИНА?
  2. Чи СПРАВЕДЛИВО це по відношенню до всіх, кого це стосується ?
  3. Чи це зміцнить ДОБРУ ВОЛЮ та ДРУЖБУ?
  4. Чи буде це НА БЛАГО всім зацікавленим?

Ротарійці – це люди різних національностей, професій та напрямків діяльності. Наприклад, ротарійцем був Уолт Дісней, відомий американський художник-мультиплікатор, засновник компанії Walt Disney Productions, “тато” Міккі Мауса. Уолт Дісней був почесним членом Rotary Club Palm Springs.

В списку відомих ротарійців – Ангела Меркель, перша та єдина жінка на посаді канцлера в історії Німеччини. Вона є почесним членом Rotary Club Stralsund-Hansestadt.

Одним з відомих українців – членів Ротарі є Ілля Ємець, видатний кардіохірург, директор Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Це людина, яка заклала основи медичної дисципліни кардіохірургії новонароджених в Україні, і завдяки якій врятовані вже тисячі дітей з пороком серця. Очолюваний Іллєю Ємцем Центр стоїть в одному ряду з провідними хірургічними клініками світу. Ілля Ємець є почесним членом Ротарі Клубу “Київ”.

Ротарі в Україні

На сьогодні  в Україні діє 50 Ротарі Клубів, що об’єднують близько 800 ротарійців, 23 Ротаракт Клуби (молодь до 30 років), 6 Інтеракт Клубів (діти та підлітки шкільного віку).

Українські Ротарі Клуби сьогодні відносяться за Ротарійською “географією” до Дистрикту 2232, який об’єднує окрім українських Клубів, три білоруські Ротарі Клуби з Мінську.

Більшість проектів українських ротарійців пов’язані з напрямком медицини та охорони здоров’я. Також серед популярних напрямків – соціальні (допомога дітям-сиротам, людям з інвалідністю, малозабезпеченим, престарілим), освітній, культурний та екологічний напрямки.

За часи незалежності Ротарі в Україні зробили благочинних проектів на загальну суму більш ніж $25 млн. Приєднуйтесь до Ротарі в Україні.

Ротарі в Україні та «Битва агенцій. Навиворіт»

Ротарі є найбільшою недержавною організацією у світі. Ротарійці у різних куточках світу щоденно планують та організують різні гуманітарні та соціальні проекти. Винятком не є Україна. В сучасних умовах стрімких змін, нескінченного потоку інформації, різноманіття комунікаційних каналів дуже важливим є набуття волонтерами та активістами, у тому числі ротарійцями, досвіду та практики правильного планування, підготовки, проведення соціально значимих заходів та проектів.

Безумовно, подання та донесення інформації про гуманітарні проекти, як потенційним партнерам, меценатам, так й населенню України є надважливою складовою такої діяльності. Правильні комунікації, безумовно, сприятимуть позитивним змінам у суспільстві та залученню ще більшого кола небайдужих до проектів, що буде означати ще більше добрих та корисних справ.

В цьому році, Ротарі в Україні вперше вирішило підтримати надзвичайно важливий та корисний проект «Битва агенцій. Навиворіт» та стати його партнером. Широка участь волонтерів та команд зі своїми проектами в такому конкурсі та за підтримки організаторів, стає безцінним практичним досвідом, а подальше консультування та супроводження фіналістів визнаними експертами та фахівцями суттєвою підтримкою та гарантіює успішності їх реалізації.

Ротарі в Україні щиро бажає всім учасникам успіхів у конкурсі. Нехай переможе сильніший.

FaceBook Ротарі в Україні: https://www.facebook.com/RotaryInUkraine/notifications/

http://rotary.org.ua/

 

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Як монетизувати сайт у 2021 році

Як монетизувати сайт в 2021 році? Безкоштовний вебінар для паблішерів

17 лютого о 16.00 в Admixer Academy пройде безкоштовний вебінар «‎Як монетизувати сайт у 2021 році? Головні тренди, технології та ...

Ukrainian Creative Stories 2021: прийом робіт розпочато

Відразу три рекламних фестивалі креативності – Київський Міжнародний Фестиваль Реклами, ADC*UA Awards та Ukrainian Design: the Very Best of 2021 ...

Сезон Ukrainian Creative Stories 2021 розпочато

Стартує Ukrainian Creative Stories (UCS) — подія, що об’єднує всі активності української рекламної креативної сфери під одним дахом, відзначає кращі творчі ...

15-21 лютого відбудеться безкоштовний марафон NO LIMITS: transformACTION 2021

Новий освітній український проєкт LIFTA.SPACE анонсував безкоштовний онлайн-марафон NO LIMITS: transformACTION 2021, який відбудеться 15-21 лютого 2021. Протягом семи днів ...

Прем’єра «Нової симфонії Донбасу» в Берліні

22 січня о 21:00 (по Києву) у берлінському театрі P.A.N.D.A. відбудеться прем’єра музичного альбому «Нова симфонія Донбасу», створеного підлітками з ...

«Як покращити пітчинг вашого проєкту» — майстер-клас голлівудських продюсерів на PITCH UA 3

19 січня о 17:00 відбудеться онлайн майстер-клас «Як покращити пітчинг вашого проєкту» від голлівудських продюсерів Адама Сігела та Джоша Вайнстока. ...