Технології за останні тридцять років пройшли чималий шлях. Пам’ятаєте 90-ті роки? Коли тамагочі були хітом сезону, а вибір мобільних відеоігор був значно меншим. Інтернет був зовсім не тим, що зараз, терміна «соціальні медіа» ще не існувало, а блоги лише почали з’являтися. Відтак, конструктор сайтів Zyro і креативники NeoMam не могли не замислитися, на що були б схожі популярні зараз вебсайти, якби вони існували в ті далекі 90-ті?
Twitter з’явився у 2006 році. У нього були характерні для тих років синє тло з хмаринками, вузенький блок тексту посередині і зверху назва великими округлими літерами. Але що, якби його створили років так на десять раніше?
YouTube
Від часу свого запуску в 2005 році YouTube встиг стати, мабуть, головним відеосховищем. Але в 90-ті все певно було б набагато простіше: тисячі (не мільйони) відео і доступ з дискети. Які б то були відео? Скейтборди, танці під касетним магнітофоном, путівники інтернетом для «чайників», клоуни і, звісно, відео з котиками. Тому що відео з котиками – то невмируща класика.
Facebook – це всім соцмережам соцмережа. Вірите чи ні, але він існує з 2004 року і відтоді пережив не один редизайн. А якби він з’явився трохи раніше, то був би десь отаким:
Spotify
Spotify з’явився в 2006 році, але якби він був років на десять старшим, навряд чи він був би докорінно іншим – всі улюблені мелодії, зібрані разом. Щоправда, без зображень і з назвами суцільним капслоком. Та й зірками плейлистів у ньому були б зовсім інші виконавці.
Twitch
Twitch в цьому списку – один із наймолодших. Цю стрімінгову платформу створили в 2011 році, і відтоді вона здобула неабияку популярність серед геймерів. Зараз на ній царюють Fortnite, Minecraft і Counter-Strike. А що було б в 90-ті? Пласка двовимірна графіка і машинки. Багато-багато машинок.
Airbnb
В далекому 2006 році Airbnb ще називався AirBed & Breakfast, а кольорова гама у нього була, як у будиночка Барбі – все рожеве, блакитне й бузкове. І в 90-ті вона певно була б такою самою! Плюс інші класичні елементи того часу, як-от графіка, що блимає, крутиться і лізе в очі, нагадуючи про гарячу суперпропозицію.
Disney+
Disney+ тут є наймолодшим, адже він дебютував лише два роки тому. А якби цей сервіс з’явився в 90-ті, для молодших школярів він був би найомріянішою дискеткою. Лише уявіть собі можливість в ті часи дивитися мультики по інтернету! (І ніяких відеокасет!)
Тридцять років тому не було ані відеочатів, ані смартфонів. (Як взагалі люди робили селфі в 90-ті?) Тож, якби WhatsApp з’явився тоді, послання можна було б записувати хіба що у форматі MP3. Плюс фото, гіфки та смайлики! 99% акаунтів показували б мультперсонажів замість реальних фото, а нікнейм завершувався б якимось довжелезним числом. Отак-от!
Тут мимоволі й замислишся, а як воно буде ще років через 25?
А якби популярні зараз вебсайти існували ще раніше, ніж у 90-ті, вони могли б бути такими.