Сьогодні світ відзначає День креативності та інновацій. Це глобальний день ООН, який відзначається 21 квітня з метою підвищення обізнаності про важливість креативності та інновацій у вирішенні проблем щодо досягнення Цілей сталого розвитку ООН, також відомих як «глобальні цілі».
Ми вирішили в цей день нагадати вам про те, що навіть прості та маленькі інновації в поєданні з креативністю здатні принести чималі результати, якщо застосувати їх на глобальному рівні. Тому пропонуємо вам переглянути п’ять таких робіт, які обговорювалися в рамках Earth Optimism 2021.
Нагадаємо, онлайн-захід Earth Optimism 2021 мав на меті дослідити прості, але інноваційні дизайнерські рішення для захисту живої природи на планеті. Проводить його британська спільнота Cambridge Conservation Initiative, яка ставить за мету колаборацію заради пошуку шляхів вирішення екологічної кризи. Ще однією метою її є зміна загального настрою діалогу про природу зі «світової скорботи» на віру в успіх.
Перекрити джерело мікропластику
Британський стартап The Tyre Collective вирішив одне з найбільших джерел пластикового забруднення, про яке, втім, часто забувають. Друге за величиною джерело мікропластику – часточки, які розлітаються зі зношених шин автомобілів і з часом потрапляють у Світовий океан. Тому команда з чотирьох винахідників представила пристрій, який кріпиться на колесо автомобіля і всмоктує пластиковий пил, не дозволяючи йому потрапляти в довкілля.
Познімати альбатросів з гачка
Мета проєкту Hookpod – убезпечити альбатросів від потрапляння на гачок, коли ці птахи намагаються перехопити наживку прямо з рибальської вудки. Ця ініціатива, запропонована партнерами організації BirdLife, передбачає співпрацю з рибалками для вирішення проблеми, яка суттєво прорідила чисельність цих птахів, що зараз перебувають під загрозою вимирання. Пристрій Hookpod закриває вістря гачка, доки він не зануриться під воду, подалі від птахів, які шукають, чим підживитися.
Робити тваринам хатинки після пожеж
В Австралії команда, очолена дослідницею Александрою Картні, спроєктувала легкі розбірні картонні хатинки для тварин, чиї домівки були знищені степовими пожежами. Окрім значної безпосередньої шкоди, якої завдають тваринам величезні пожежі, типові в цій країні, вигорання рослинності лишає тих тварин, що пережили пожежу, вразливими для хижаків: котів, лисиць тощо. Такі крихітні хатинки є модульними, біорозкладними і легкими для транспортування.
Убезпечити дельфінів від рибальських сіток
Мілководдя вздовж південного берегу Бразилії – природний ареал одного з найрідкісніших дельфінів світу – ла-платського дельфіна. Ці тварини перебувають під великою загрозою через рибальські сітки, в яких вони заплутуються й гинуть. Тому Project Toninhas пропонує кріпити до сіток спеціальний «свисток» на батарейці, який видає звуки, що відганяють дельфінів на безпечну відстань.
Зацікавити у дикій природі відеоіграми
Комп’ютерним іграм часто закидають, що то через них люди втрачають зв’язок із природою. Проте команда Internet of Elephants вирішила скористатися ними з природозахисною метою. Вони розробили відеогру в доповненій реальності, яка відстежує реальні дані, щоб зацікавити людей у захисті живих видів на межі вимирання. Ця гра – результат тривалого вивчення матеріалів з фотопасток. Вона заохочує гравців ідентифікувати рідкісні види на сотнях фото дикої природи.