Звичка — ворог креативу, або 5 порад щодо балансу між бажаннями та можливостями у творчому процесі

UX-дизайнерка компанії Microsoft, блогерка Джоанна Нгай дає поради щодо того, як досягти гармонії між бажаннями та можливостями, не звертаючи увагу на час та обставини.

Джоанна Нгай
Джоанна Нгай

Останні кілька років я стала помічати страх втратити зв’язок зі своїм минулим. У шаленому ритмі сьогодення та невідомості щодо завтрашнього дня я стала боятися втратити свої «кращі» якості і спогади про минуле. Пишучи свої статті та пости, я фіксую і зберігаю те, ким я колись була: свої переконання, смаки, цінності чи пристрасті, які були важливими для мене на той момент. Це робить сприйняття неминучого перебігу часу трохи легшим.

Якщо ви коли-небудь відчували в творчості розлад між бажаннями та можливостями, ось кілька речей про особливості творчого процесу, які я дізналася з власного досвіду.

1. Звичка — ворог креативу

Звичка — ворог креативу

Звички можуть бути потужними речами та корисними прийомами, якими слід керуватися в буденному житті. Але для креативу звички небезпечні тим, що можуть притупити почуття. Бездумне повторення позбавляє радості від креативу. Якщо ви помічаєте, що бездумно робите якусь певну дію, ви витрачаєте час даремно.

Ваше життя не призначене для того, щоб несвідомо плисти за течією. Зберігайте можливість спостерігати за навколишнім світом з дитячим подивом. Це дозволяє нам побачити ті самі речі новими очима.

Відкритість — це риса яку треба культивувати у себе, тому що вона формує мислення для творчості.

Людина з високим рівнем відкритості до світу й досвіду інших із задоволенням пробує нові речі. Такі люди зазвичай фантазійні, допитливі та зацікавлені.

Однак відкритість, як правило, зменшується з віком, оскільки з часом страхи зростають через свої обов’язки, здоров’я, родину чи майно. Бажання нових відчуттів, жага до пригод зменшується, і наш розум швидко робить висновки (як когнітивний ярлик для економії часу).

Розумність і логічність також можуть завадити креативу, оскільки очікування передбачуваних результатів перешкоджає здатності уявляти щось нове.

2. Баланс між споживанням і створенням

Баланс між споживанням і створенням

Споживання: перегляд телевізора, фільмів, радіо, подкастів, прослуховування музики або аудиокниги. Творчість: письмо, малювання, фото, скульптура, розмова.

Освіта — це процес переходу від споживання до створення.

Хоча взаємодія між цими процесами більш різноманітна, саме бачення зв’язків та паралелей між двома сферами — це вже початок творчості. Замість накопичення знань без будь-яких дій, я вважаю себе фабрикою, де на основі знань можна генерувати ідеї.

Розум — це благодатний ґрунт для нових ідей, якщо я не займаюся лише постійним споживанням, а знаходжу розумний баланс між двома видами діяльності.

3. Здоровий виклик

Здоровий виклик

Адам Грант писав про цікаву концепцію «конфліктної мережі»: людей, які можуть допомогти нам побачити щось поза нашою обмеженою перспективою. Це друзі, які можуть бачити наші недоліки та помилки й бути об’єктивними щодо наших проблем, не шкодячи при цьому нашим природним захисним механізмам.

Різниця між людьми пропонує найкращий вид навчання. І стійкий вплив як позитивних, так і негативних близьких стосунків може бути глибоким. Для нашого особистісного зростання нам необхідне оточення з людей, яким ми довіряємо, які знають та поважають наші інтереси. Погляд іншої пари очей може вдосконалити та покращити нашу роботу.

Подумайте про оркестр, який грає злагоджено та чудово. Або про неймовірну історію, що розгортається у захоплюючому фільмі. Це диво народжене спільними зусиллями багатьох творців, яких об’єднало спільне бачення прекрасного.

4. Нехай завтра саме потурбується про себе

Нехай завтра саме потурбується про себе

Багато людей плекає ідеалізовану версію самих себе — таких, якими вони будуть за кілька десятиліть: успішними, компетентними та щасливими. Тоді хто і які вони зараз?

Якщо розрив між двома собою буде занадто великим, я злякаюся навіть розпочати те, що планую робити сьогодні.

Нездійснені надії та невтішні відмови — це частина життя. Цінуйте те, чого ви можете досягти сьогодні. Нехай завтра саме турбується про себе.

Трансформація та творче вираження відбувається кумулятивно за роки практики. Ми очікуємо, що успіх відбудеться за одну ніч, але нехтуємо випробуваннями, які пройшло багато художників, поки вони створили свої мистецькі шедеври.

5. Все швидкоплинно

Все швидкоплинно

Краще розпочати творити прямо сьогодні, поки вас ще охоплюють почуття та пристрасті.

Кожен день — це подарунок. Час сам по собі також є подарунком, тому ми можемо використовувати його для того, щоб творити те, що, на нашу думку, є значущим. Кожен із нас нехай творитиме своє: від мистецьких шедеврів до просто цікавого життя.

Джерело


Читайте також:

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

School of visual communication та Creativity.ua проводять конкурс до Дня дизайнера

Щорічно 27 квітня дизайнери зі всього світу відзначають своє професійне свято — Всесвітній день дизайну. Тож до Дня дизайнера разом ...

Не «лимонка»: вершина ергономічності – клавіатура-граната Pineapple

Доволі функціональна клавіатура-граната Pineapple являє собою такий дизайн, яким навряд чи Microsoft або Logitech скористаються у позірному майбутньому.

Шість етапів стратегії бренд-комунікації: головне з другого вебінару для культурних менеджерів

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні спільно з Асоціацією Креативних Індустрій України запустили серію вебінарів від українських фахівців із комунікацій ...

Студія VOUW створила вуличний ліхтар, що нахиляється до перехожих

Ліхтар, що нахиляється до перехожих, є частиною розробленої студією VOUW концепції «слоу-тек», покликаної трохи вповільнити хаос сучасного життя.

Динамічні зображення, створені штучним інтелектом, в новому відео Beko

Це відео є спробою «перекласти» концепцію сталого розвитку мовою генеративних зображень, які створюються штучним інтелектом.

Жюри фестиваля «Белый Квадрат» о фестивалях рекламы и участии в них во время кризиса

Международный фестиваль «Белый Квадрат» (White Square) в этом году пройдет 9-11 июня в офлайн- и онлайн-формате. Ежегодно в фестивале участвует более 1000 конкурсных проектов, ...