За результатами найбільшої виставки дизайну в світі Salone del Mobile.Milano, що минулого тижня пройшла в Мілані, престижне міжнародне видання ArchDaily виділило предметний дизайн Sergey Makhno Architects у трендсетери майбутнього сезону. Українська компанія вперше представляла свій дизайн на цій події.
Впродовж 9-14 квітня в комплексі площею 210 тисяч кв. м свої колекції презентували майже 3 тисячі дизайнерів з усього світу. Sergey Makhno Architects представляли свої авторські світильники та колекцію меблів під назвою Inside.Out у головному павільйоні виставки iSaloni у Hall 9, Stand G16 по сусідству з такими всесвітньо відомими брендами як Lladró та Patrizia Garganti.
На експертну думку одного з найпрестижніших видань про архітектуру та дизайн ArchDaily, український стенд репрезентував майбутній тренд — «натхнення природними, вільними формами, створення виробів з екологічно чистих матеріалів». Основна думка, яку прагнули донести дизайнери, — краса всередині. Аби милуватися, очам достатньо форми. А коли збираються провести разом значний період життя — дивляться всередину. Там — вся краса, енергія та сила.
«Світ, який тяжіє до обкладинки, швидкості та досконалості, дозволяє собі забути про те, що всередині. Власне, тому він і закінчується. Речі, створені нами, по-справжньому народжуються тільки вдома. Доки у них немає дому, вони не можуть розповісти, які вони. Їх небагато, але кожна — з історією, своїм місцем. Речі більше не хочуть, щоб їх було багато. Речі хочуть бути з людиною довго, бути їй в радість. Речі хочуть, щоб їх бачили зсередини. І ми прагнемо створювати саме такі речі», — ділиться засновник студії, архітектор та дизайнер Сергій Махно.
Предметний дизайн Sergey Makhno Architects — це суміш українських традицій, сучасного дизайну та мистецтва. На 100 кв. м авторського стенду були представлені керамічні, мідні та гіпсові світильники. Усі виготовлені вручну, в обмеженій кількості, у власній київській майстерні студії, однією людиною для іншої. На власні очі гості виставки побачили і сам процес створення: в центрі експозиції під обтягнутим льоном підвісним кубом, де в стелі світильники Crust та Volcano утопали в живій зелені, головний кераміст студії Олександр Яровий працював на гончарному колі — створював метрову лампу Makivka.
Стенд компанії відвідали близько 5 тисяч осіб, періодично утворювалась черга із охочих подивитись на український дизайн. Зарубіжні колеги відзначали його як такий, що вирізняється, і є «новим подихом» в світовому предметному дизайні.