Ukraine Is Your Destination! Підсумки участі України у  71-му Каннському кінофестивалі

З 8 по 19 травня у Каннах пройшов один із найвідоміших і найпрестижніших кінофестивалів світу – 71-й Каннський міжнародний кінофестиваль, в рамках якого традиційно відбувся кіноринок Marché du Film.

Цього року вперше відразу два українські фільми, які отримали підтримку Державного агентства України з питань кіно – «Донбас» Сергія Лозниці та «Жінка на війні» Бенедикта Ерлінґссона, потрапили до конкурсних програм Каннського міжнародного кінофестивалю і були відзначені нагородами.

«Успіх цих стрічок і значна увага до них найбільших професіоналів світового кінематографу став підтвердженням ефективної політики у питанні європейської інтеграції українського кіно. Ми можемо впевнено заявляти, що повертаємо собі статус кінематографічної країни і наше кіно стає успішним не лише у кінотеатральному прокаті, але й отримує визнання на кінофестивалях найвищого рівня»

/Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко/

Картина режисера Сергія Лозниці «Донбас» отримала приз за найкращу режисерську роботу в офіційній конкурсній програмі Un Certain Regard («Особливий погляд»). «Особливий погляд» є другою за вагомістю конкурсною програмою на Festival de Cannes, і той факт, що світова прем’єра фільму «Донбас» відкривала програму цього року, має особливе значення. Фільм був створений у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Українським партнером виступила кінокомпанія Arthouse Traffic, продюсер – Денис Іванов. В українському прокаті «Донбас» з’явиться вже цього року.

У свою чергу, картина «Жінка на війні» режисера Бенедикта Ерлінґссона, прем’єра якої відбулась в рамках конкурсної програми Semaine de la Critique («Тиждень критики»), отримала дві нагороди: SACD (Authors ‘Society) – нагороду за найкращу музику, що присуджується консорціумом письменників і композиторів – та єдину державну премію Каннського кінофестивалю, яка має назву «Золота залізниця». За словами українського ко-продюсера стрічки Сергія Лавренюка (компанія Solar Media Entertainment), музика стала невід’ємною складовою цього фільму. У ньому звучать українські народні пісні, виконані жіночим тріо: Іриною Данилейко, Галиною Гончаренко та Сусанною Карпенко. Тексти пісень адаптували Ірина Клименко, керівник Лабораторії етномузикології Національної музичної академії, та режисер картини Бенедикт Ерлінґссон. Фільм «Жінка на війні» створений у ко-продукції України, Франції та Ісландії.

Крім участі наших фільмів у конкурсних програмах кінофестивалю, на кіноринку Marché du Film Україна традиційно була представлена Національним павільйоном, організованим спільними зусиллями Держкіно і представників кіноіндустрії України: Української Кіноасоціації, Асоціації кіноіндустрії України, КМКФ «Молодість» і Одеського міжнародного кінофестивалю. Програма заходів на стенді об’єдналася під слоганом – Ukraine Is Your Destination. Основним завданням в роботі павільйону було презентувати Україну міжнародним партнерам як перспективну і вигідну кінематографічну країну з оновленою законодавчою базою, набором сервісів і виробничих потужностей, здатних задовольнити найвибагливішого замовника.

«Каннський кінофестиваль є одним з найбільших та найвпливовіших у світі. Результати участі України у кінофорумі стали лакмусовим папірцем щодо якості розвитку кіноіндустрії в останній час. Позитивні результати роботи українського павільйону та визнання українських фільмів у конкурсних програмах дає індустрії можливість для просування українського кіно, сприяння пошуку іноземних інвестицій та копродукції фільмів не лише на європейському ринку, а й світовому контексті»/Голова Асоціації кіноіндустрії України Володимир Яценко/

Однією з головних подій роботи Українського національного павільйону став бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers, організований Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» і Monegasque Association Helping Hand спільно з Держкіно України. Зустріч для українських та іноземних копродюсерів Meet Ukrainian Producers на Каннському кінофестивалі проходить вже третій рік поспіль. Досвід проведення двох попередніх ланчів довів їх ефективність: у копродукції з європейськими режиссерами вже створюються нові українські фільми. Цьогорічна презентація українських кінопроектів у готелі Radisson Blue Cannes викликала інтерес у більш ніж 90 професіоналів кіноіндустрії, які відзначили високий рівень підготовки презентацій і високу майстерність вітчизняних кінематографістів. Увазі іноземних продюсерів було представлено дев’ять українських фільмів, що перебувають на різній стадії виробництва: «Антон» (продюсер Андрій Суярко), «Атлантида» (продюсер Володимир Яценко), «Крути 1918» (продюсер Артем Колюбаєв), «Передчуття» (продюсери Артем Колюбаєв і Андрій Єрмак), «Спадок брехні» (продюсер Алла Бєлая), «Стасіс» (продюсер Наталія Лібет), «Зеніт» (продюсер Наталія Лібет), «Секс і нічого особистого» (режисер Ольга Ряшина), «Гравець з часом» (режисер Олександр Недбаєв і продюсер Павло Сушко).

В рамках роботи Українського національного павільйону відбулися також коктейльні прийоми від Одеського міжнародного кінофестивалю та КМКФ «Молодість». Символічним завершенням роботи ринку стала Українська вечірка, організована за підтримки Посольства України у Франції. Під час вечірки Посол України у Франції Олег Шамшур представив перекладену на французьку мову книгу Олега Сенцова «Розповіді», а також твір «Антологія Донбасу» автора Ірини Дмитришин.

«З кожним роком участь України в міжнародних кінофестивалях стає все більш помітною, і 71-й Каннський кінофестиваль став цьому підтвердженням. Ми бачимо зростаючий інтерес до нашої країни з боку міжнародних партнерів. Про Україну стали писати професійні міжнародні видання, до нас приїжджають на зйомки зірки світового кінематографа. Такі результати багато в чому досягнуті завдяки об’єднанню зусиль української кіноіндустрії та підтримці Держкіно. Зараз важливо продовжувати розпочатий шлях і закріпити за Україною статус повноправного гравця світової кіноіндустрії»

/Виконавчий директор Української Кіноасоціації і радник Міністра культури України Вікторія Ярмощук/

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«Добре портфоліо» поповнилось роботами студентів Креативної Практики

«Добре портфоліо» поповнилось роботами студентів Креативної Практики

Нещодавно Креативна Практика випустила перший набір студентів зі свого пілотного курсу «Основи дизайну». Їм запропонували виконати завдання для соціальних ініціатив ...

Український дизайн упаковки переміг на A’Design Award & Competition 2020

Проєкт української дизайнерки Ольги Тахтарової визнали кращим на міжнародному конкурсі A’Design Award у категорії «дизайн упаковки». Дизайнерка створила упаковку для ...

Селфі на захід сонця: художник створює фантастичні сцени за допомогою картонних силуетів

У вечірніх сутінках художник Джон Маршалл може стати ким завгодно, адже саме тоді він створює свої фантастичні сцени за допомогою картонних силуетів.

Подорож квартирою у стилі стоп-моушн: як створювали мультфільм «Муніме»

Подорож квартирою у стилі стоп-моушн: як створювали мультфільм «Муніме»

Анімаційна студія Happy Hippie Lab спільно з компанією Because Production знімають мультфільм «Муніме». Це 4-хвилинна історія пригод маленького хлопчика, який зранку прокидається ...

Які ідеї перемогли в конкурсі на кращий дизайн дезінфектанту для рук

Метою конкурсу на кращий дизайн дезінфектанту для рук був пошук рішень, які дозволять людям безпечно повернутися до суспільного життя після карантину.

Yellow Clutch Advertising розробило візуальну стилістику для освітньої платформи Naukroom

Yellow Clutch Advertising спеціалізується на просуванні освітніх, наукових та культурних проектів. Нещодавно портфоліо агентства поповнилося створенням візуального стилю для проекту ...