Нещодавно газета Helsingin Sanomat отримала Гран-прі Eurobest 2021 в категорії дизайну за свій «шрифт кліматичної кризи», який за лічені секунди наочно продемонстрував нинішню зміну клімату. Тому для всіх, хто цікавиться створенням нових шрифтів, організатори Cannes Lions опублікували зі своїх архівів добірку цікавих типографічних кампаній, які для наочності та функціональності вміло скористалися новаторськими шрифтами.
The Climate Crisis Font (Helsingin Sanomat, TBWA\Helsinki, 2021)
Фінська газета Helsingin Sanomat ставить за мету подавати гострі питання так, щоб їх легко можна було зрозуміти. Тому, коли мова зайшла про зміну клімату, вона створила новий шрифт, який відображає реальні дані про танення арктичних льодів. Подібна до танення льоду зміна ваги шрифту стала дуже сильною візуальною метафорою.
The Fading Font (Alzheimer’s Association, Mcgarrybowen Shanghai, 2018)
Щоб привернути в Китаї увагу до хвороби Альцгеймера, ряд ієрогліфів було накреслено так, наче вони поступово щезають. Цей шрифт було викладено у відкритий доступ, і до поширення цього послання долучилися аж 138 брендів. Цей шрифт показує, а не розказує, демонструючи, як складні ідеї можна передати просто і наочно.
Soffa Sans (IKEA, RAPP London, 2020)
Як зробити цікавим процес купування дивану? Дуже просто — перетворити вибір його конфігурації на шрифт. Коли мережа IKEA побачила, що її інструмент із моделювання використовують ще й для творчості, вона створила шрифт Soffa Sans, який складається з диванів різних конфігурацій. Так, надихнувшись користувацькою творчістю, бренду вдалося перетворити утилітарну функцію на дещо вражаюче.
Mutant Font (Amnesty International, Africa Sao Paulo, 2015)

Шрифти зазвичай обирають, орієнтуючись на легкість читання. Але організація Amnesty International вирішила вчинити навпаки, створивши шрифт, який деформує слова. Цей шрифт, призначений приховувати інформацію від машин, викликав по всьому світу жваве обговорення проблеми конфіденційності в інтернеті. Він продемонстрував, як один простий жест здатен спровокувати масштабну дискусію.
Eco (Ryman, Grey London, 2015)
Британська мережа канцтоварів Ryman розробила шрифт, який використовує на 33% менше чорнила. Ця мережа залучила дизайнерів, щоб ті перетворили кожну таку ресурсоощадну літеру на витвір мистецтва, сполучивши красу та екологію. Шрифт став доволі популярним, і це є ще одним доказом того, що мистецтво здатне заохочувати до вибору екологічних практик.
Доброшрифт (благодійний фонд «Подарок Ангелу», Росбанк, Smetana Moscow, 2020)
Доброшрифт складається з літер, написаних дітьми із церебральним паралічем. Він підкреслює, як багато перепон стоїть перед цими маленькими пацієнтами, і ефективно апелює до емоцій, закликаючи публіку долучатися до благодійності.
Читайте також:
Кириличні шрифти Kyiv Type Foundry – це данина їхньому улюбленому місту.
Ці шрифти Lego можуть бути найкрутішою річчю, яку ви побачите за весь день.