28 вересня в Києві відбулася стратегічна сесія з арт-ком’юніті в рамках міжнародного арт-проекту ARTEFACT.
Під час стратегічної сесії в просторі Carbon митці та музиканти з Берліну, Токіо та України разом із засновниками арт-проекту ARTEFACT обговорили важливі питання:
- вплив медіа-арту на інформаційне середовище та навпаки, –
- відповіді культури та мистецтва на засилля фейків в інформаційному середовищі, –
- розвиток арту в умовах сучасних технологій.
Команда АРТЕФАКТУ зазначила, що планує встановити інтерактивну діджитал-скульптуру в Зоні відчуження Чорнобиль, створити до неї саундтрек, провести фестиваль в Києві та другу стратегічну сесію за участю представників медіаіндустрії.
Київський художник та архітектор v4w.enko презентував інсталяцію – артефакт теперішнього часу, що поєднує медіа та архітектуру, змінює простір навколо себе за допомогою звуку, форми та світла.
Трансгендерний музичний колектив з Берліну DEL_F64.0 представив доклад про рух за рівність незалежно від статевої приналежності та гендерних уподобань, та вплив мистецтва на важливі соціальні ініціативи.
Японський електронний музикант _EMEME розповів про засилля фейків в інформаціному просторі Токіо та інших міст своєї країни та поділився думками щодо того, як арт може привернути увагу суспільства до необхідності підвищення рівня медіаграмотності.
Довідка
ARTEFACT – арт-проект за участю міжнародних та українських митців, що єднає медіа, digital та арт. Ініціатива присвячена актуальній проблемі маніпулювання інформацією, фейкових новин, пост правди. Мета проекту – звернути увагу суспільства на необхідність свідомого споживання й поширення інформації та підвищити медіаграмотність суспільства.
Ініціатива реалізується за підтримки Українського культурного фонду та за сприяння Державного агентства України з управління зоною відчуження.