Нідерландська дизайнерка перетворює пігулки на комах

Проєкт «Insecta – Pharma» є цікавим поєднанням ентомології та фармакології. На перший погляд він може видатися дивним. Але насправді він містить в собі важливе послання від нідерландської дизайнерки та майстрині Мерел Слузір (Merel Slootheer). Вона перетворює пігулки на комах, поміщаючи їх в центр мереживного вирізаного лазером каркасу. У такий спосіб Слузір намагається привернути увагу публіки до того, як багато медикаментів виписують лікарі своїм пацієнтам, порівнюючи різноманіття таблеток з різноманіттям комах у живій природі.

За допомогою цього проєкту дизайнерка підкреслює всюдисущість (і часто неуникність) ліків у нашому житті. Зокрема, всі ті різноманітні аспекти, які їм властиві: як їх корисна лікувальна дія, так і негативні побічні ефекти. Подібно до рідкісних метеликів, яких обережно сушать та чіпляють на стіну в рамочці, таблетки в руках дизайнерки перетворилися на своєрідну категорію комах із власною системою класифікації.

Власний досвід терапії

За словами Мерел Слузір, її проєкт розпочався у 2013 році як автобіографічне дослідження. На той момент вона вже доволі тривалий час проходила лікування і почувалася абсолютно виснаженою, що аж ніяк не сприяло поліпшенню її фізичного стану. І саме цей досвід фармакотерапії, коли їй виписували пігулки за пігулками, й спонукав дизайнерку до створення проєкту «Insecta – Pharma», в ході якого вона перетворює пігулки на комах.

У той час, як її обізнаність у сфері медицини зростала, вона почала дедалі частіше замислюватися над питаннями здоров’я та лікування. Які симптоми є причиною терапії, а які її наслідками? Чи така вже велика різниця між профілактикою захворювань та їх лікуванням? Де ми проводимо межу, коли оцінюємо небезпеку побічних ефектів ліків? Тощо.

Скоро вона усвідомила, що однозначної відповіді на ці запитання дати неможливо. Зрештою, кожна людина ставиться до лікування по-своєму, і це ставлення часто має емоційне забарвлення. Іноді призначена терапія сприймається як божа кара, а іноді – як щось, що змінює життя на краще.

Але, як зазначає Мерел Слузір: «Часто ковтнути пігулку – найбільш очевидне рішення, на що б ви не хворіли».

Джерело

Позитивний погляд на медикаменти можна побачити, зокрема, в кампанії благодійного фонду, мета якого – лікування дітей з раковими захворюваннями.

А критику фармацевтичної індустрії – в цій індійській кампанії, яка показує, що така промисловість викидає в річки скільки хімії, що з цієї води можна ще не одну пігулку зробити.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Як створювалися номіновані на «Еммі-2020» вступні титри серіалів: досвід студії Elastic

Якщо поглянути на номіновані на Еммі-2020 вступні титри серіалів, можна побачити, що чотири з семи були створені студією Elastic.

Вчений-еколог Іван Хомяк про феномен дезадаптації як стимулятора креативності та еволюції

Іван Хомяк — кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та географії Житомирського державного університету імені Івана Франка. Останнім часом набуває ...

Притча поза часом: український режисер зняв чорно-білий фільм про проблемне квартирне питання

Після смерті матері троє її дорослих дітей починають сварку через квартиру, в якій вони провели своє дитинство. Молодший син Павло ...

Creative Digest CIAU. Випуск #007

Всеукраїнський марш за тварин у новому форматі. Перший музей мистецтв, доступний лише онлайн. Та інтерв‘ю із засновником конкурсу молодих режисерів ...

Митець збирає мови, щоб створити голосовий портрет Нью-Йорка

Мета проєкту «A Counting» – зібрати голосовий портрет Нью-Йорка із записів того, як жителі міста рахують до ста, кожен своєю рідною мовою.

WE BAD в проєкті UYBDA2020 та Acer — 1

Максим Коцюба, Тарас Макар і креативна корпорація WE BAD у спільному проєкті Видавництва «Основи» та Acer

Видавництво «Основи» у партнерстві з компанією Acer та її новим брендом ConceptD створили спільний проєкт про технології та творчість. Проєкт ...