Нідерландська дизайнерка перетворює пігулки на комах

Проєкт «Insecta – Pharma» є цікавим поєднанням ентомології та фармакології. На перший погляд він може видатися дивним. Але насправді він містить в собі важливе послання від нідерландської дизайнерки та майстрині Мерел Слузір (Merel Slootheer). Вона перетворює пігулки на комах, поміщаючи їх в центр мереживного вирізаного лазером каркасу. У такий спосіб Слузір намагається привернути увагу публіки до того, як багато медикаментів виписують лікарі своїм пацієнтам, порівнюючи різноманіття таблеток з різноманіттям комах у живій природі.

За допомогою цього проєкту дизайнерка підкреслює всюдисущість (і часто неуникність) ліків у нашому житті. Зокрема, всі ті різноманітні аспекти, які їм властиві: як їх корисна лікувальна дія, так і негативні побічні ефекти. Подібно до рідкісних метеликів, яких обережно сушать та чіпляють на стіну в рамочці, таблетки в руках дизайнерки перетворилися на своєрідну категорію комах із власною системою класифікації.

Власний досвід терапії

За словами Мерел Слузір, її проєкт розпочався у 2013 році як автобіографічне дослідження. На той момент вона вже доволі тривалий час проходила лікування і почувалася абсолютно виснаженою, що аж ніяк не сприяло поліпшенню її фізичного стану. І саме цей досвід фармакотерапії, коли їй виписували пігулки за пігулками, й спонукав дизайнерку до створення проєкту «Insecta – Pharma», в ході якого вона перетворює пігулки на комах.

У той час, як її обізнаність у сфері медицини зростала, вона почала дедалі частіше замислюватися над питаннями здоров’я та лікування. Які симптоми є причиною терапії, а які її наслідками? Чи така вже велика різниця між профілактикою захворювань та їх лікуванням? Де ми проводимо межу, коли оцінюємо небезпеку побічних ефектів ліків? Тощо.

Скоро вона усвідомила, що однозначної відповіді на ці запитання дати неможливо. Зрештою, кожна людина ставиться до лікування по-своєму, і це ставлення часто має емоційне забарвлення. Іноді призначена терапія сприймається як божа кара, а іноді – як щось, що змінює життя на краще.

Але, як зазначає Мерел Слузір: «Часто ковтнути пігулку – найбільш очевидне рішення, на що б ви не хворіли».

Джерело

Позитивний погляд на медикаменти можна побачити, зокрема, в кампанії благодійного фонду, мета якого – лікування дітей з раковими захворюваннями.

А критику фармацевтичної індустрії – в цій індійській кампанії, яка показує, що така промисловість викидає в річки скільки хімії, що з цієї води можна ще не одну пігулку зробити.

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Віртуальна вишиванка: український бренд UkrLook розробив першу у світі колекцію цифрового етно-одягу

Український бренд UkrLook розробив і випустив першу у світі віртуальну колекцію етно-одягу. Про це для bit.ua розповіли творці бренду UkrLook. ...

Одеський кінофестиваль представив офіційний постер

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який відбудеться з 14 до 21 серпня, представив офіційний постер. Оскільки цього року Україна святкуватиме 30-річчя незалежності ...

BBC та Kong Studio пояснюють, чому дерев’яна архітектура – це добре

Kong Studio створила для BBC ось таку візуально цікаву анімацію, яка показує, що дерев'яна архітектура – це добре для довкілля.

Деконструкція, біомімікрія, екоактивізм: як архітектура здатна протидіяти зміні клімату

Від принципів безвідходності та озеленення міст до лобіювання екологічних законопроєктів – ось десять способів, як архітектура може протидіяти зміні клімату.

Американська фотографиня задокументувала замасковані вежі мобільного зв’язку

В Америці замасковані вежі мобільного зв’язку часом прикидаються соснами, часом – кактусами, а іноді навіть хрестами на церкві.

Фестиваль американського кіно «Незалежність» відбудеться 13-19 травня

13 травня Фестиваль американського кіно «Незалежність» відкриється у кінотеатрі «Жовтень» і запрошує глядачів на великому екрані подивитись ретельно відібрану добірку американських художніх та документальних фільмів, ...