На що схожі шрифти, які символізують людство?

Сервіс Typelab почав своє існування у 2018 році як проєкт Флоріани Руссело (Floriane Rousselot). Він має на меті популяризацію робіт молодих дизайнерів та типографістів і рекламу створених ними шрифтів. Колекції Флоріани Руссело, які об’єднують в собі творчість різних дизайнерів за певною тематичною чи стилістичною подібністю, саме на це й спрямовані. І найновіша з цих колекцій – Space Collection – є експериментальною як в своїй спробі модернізувати шрифти, так і в способі, у який вони представлені.

За словами Флоріани Руссело, ідея полягала в тому, щоб створити колекцію шрифтів у різних стилях, які, будучи ретрансльовані в космос, змогли б стати візуальним втіленням всієї культури людства.

«Мені хотілося створити дуже специфічну колекцію, – пояснила вона. – Як із засічками, так і без засічок, експериментальні шрифти, шрифти, що є зумисно нерозбірливими, шрифти, які являють собою гру з модульністю та контрастами тощо. Подібно до того, як NASA відправила до космосу ряд об’єктів, які уособлюють в собі історію людства, Space Collection має стати нематеріальною капсулою, відправленою до планети Глізе 581c, куди ввійдуть шрифти, які символізують людство».

Ідея є водночас концептуальною та поетичною. Оскільки шрифти всюдисущі та вкрай важливі для комунікації у людському суспільстві, вони є невіддільною частиною нашої культури. Тому Флоріана Руссело й вирішила зібрати колекцію шрифтів, які стануть одним із відправлених у космос послань, адресованих позаземним формам життя. Таким чином у космос вже транслювалися музика, зображення та привітання 40 різними мовами.

Space Collection, в свою чергу, має стати відображенням тієї культурної спадщини, яка стоїть за кожним будь-коли створеним шрифтом. Адже шрифт в принципі не може бути вільним від культурних посилань.

До цієї колекції ввійшли роботи міжнародної команди дизайнерів, і в якомусь сенсі вона також є версією привітання 40 різними мовами. Щоправда асемічною.

Шрифт як маленький всесвіт

Цього разу Флоріана Руссело не вдовольнилася просто представленням шрифтів онлайн. Натомість вона вирішила продовжувати розвивати тему футуризму та експериментувати з тривимірними зразками шрифтів. Її «Digital Exhibition» підкреслює ту ідею, що вся колекція – це капсула готова до відправки у космос. Всі шрифти, які символізують людство, представлені у 3D-вигляді та демонструють свій «настрій», а камера, наближаючись та віддаляючись, намагається показати їхній макро- та мікровсесвіт.

Щодо поєднання 3D з типографією Флоріана Руссело зазначила, що перспективи у таких тривимірних шрифтів непогані, оскільки бренди все частіше замовляють щось саме таке для своїх кампаній, відео та арт-проєктів.

Джерело

Ще одним цікавим зразком типографського дизайну є шрифт, який спільно створили 37 креаторів.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...

Як страховики доять клієнтів: агенція Zulu Alpha Kilo показує метафору, яку важко ігнорувати

Реклама від агенції Zulu Alpha Kilo для платформи RATESDOTCA, де можна порівняти вартість страхових полісів, врізається у пам’ять надовго. Видовище ...

Передвісники весни: дев’ять велетенських арт-інсталяцій, що занурюють у природу

Білі круки, цифрові квіти та гриби зі стелі – пропонуємо вашій увазі кілька велетенських арт-інсталяцій, які дозволяють хоча б подумки зануритися у природу.