На що схожі шрифти, які символізують людство?

Сервіс Typelab почав своє існування у 2018 році як проєкт Флоріани Руссело (Floriane Rousselot). Він має на меті популяризацію робіт молодих дизайнерів та типографістів і рекламу створених ними шрифтів. Колекції Флоріани Руссело, які об’єднують в собі творчість різних дизайнерів за певною тематичною чи стилістичною подібністю, саме на це й спрямовані. І найновіша з цих колекцій – Space Collection – є експериментальною як в своїй спробі модернізувати шрифти, так і в способі, у який вони представлені.

За словами Флоріани Руссело, ідея полягала в тому, щоб створити колекцію шрифтів у різних стилях, які, будучи ретрансльовані в космос, змогли б стати візуальним втіленням всієї культури людства.

«Мені хотілося створити дуже специфічну колекцію, – пояснила вона. – Як із засічками, так і без засічок, експериментальні шрифти, шрифти, що є зумисно нерозбірливими, шрифти, які являють собою гру з модульністю та контрастами тощо. Подібно до того, як NASA відправила до космосу ряд об’єктів, які уособлюють в собі історію людства, Space Collection має стати нематеріальною капсулою, відправленою до планети Глізе 581c, куди ввійдуть шрифти, які символізують людство».

Ідея є водночас концептуальною та поетичною. Оскільки шрифти всюдисущі та вкрай важливі для комунікації у людському суспільстві, вони є невіддільною частиною нашої культури. Тому Флоріана Руссело й вирішила зібрати колекцію шрифтів, які стануть одним із відправлених у космос послань, адресованих позаземним формам життя. Таким чином у космос вже транслювалися музика, зображення та привітання 40 різними мовами.

Space Collection, в свою чергу, має стати відображенням тієї культурної спадщини, яка стоїть за кожним будь-коли створеним шрифтом. Адже шрифт в принципі не може бути вільним від культурних посилань.

До цієї колекції ввійшли роботи міжнародної команди дизайнерів, і в якомусь сенсі вона також є версією привітання 40 різними мовами. Щоправда асемічною.

Шрифт як маленький всесвіт

Цього разу Флоріана Руссело не вдовольнилася просто представленням шрифтів онлайн. Натомість вона вирішила продовжувати розвивати тему футуризму та експериментувати з тривимірними зразками шрифтів. Її «Digital Exhibition» підкреслює ту ідею, що вся колекція – це капсула готова до відправки у космос. Всі шрифти, які символізують людство, представлені у 3D-вигляді та демонструють свій «настрій», а камера, наближаючись та віддаляючись, намагається показати їхній макро- та мікровсесвіт.

Щодо поєднання 3D з типографією Флоріана Руссело зазначила, що перспективи у таких тривимірних шрифтів непогані, оскільки бренди все частіше замовляють щось саме таке для своїх кампаній, відео та арт-проєктів.

Джерело

Ще одним цікавим зразком типографського дизайну є шрифт, який спільно створили 37 креаторів.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Спекотний сезон Pit Bull FIGHT невдовзі розпочнеться. Рекламна кампанія вже розпочалася

З 1 липня розпочалася рекламна кампанія, приурочена до початку гаряче очікуваного другого сезону Pit Bull FIGHT – найзухвалішого бійцівського інтернет-шоу ...

Рідлі Скотт запрошує всіх долучатися до створення сіквелу «Життя за один день»

У 2010 році Рідлі Скотт та Кевін Макдональд створили за допомогою краудсорсингу документальний фільм, який показував один день життя на Землі.

Біг, плавання та секс у новій кампанії від Fedoriv Agency для «Моршинської»

Сімнадцять відеороликів, об’єднаних слоганом «Природа твого тіла», 35 годин зйомок на десяти локаціях, команда з понад 100 людей, швейцарський режисер, ...

Гурт Twenty One Pilots запустив нескінченний музичний кліп

Ті, хто останнім часом зазирали на канал Twenty One Pilots на YouTube, бачили, що трансляція потоку мінливих зображень, дійсно все ще триває.

Цього літа, заправляючись на WOG, можна стати власником нового будинку на колесах

Закриті кордони — не проблема для справжніх мандрівників. Навпаки, це чудова можливість пізнати краще рідну країну, адже вона багата цікавими ...

Намбер ван по домашнім гаджетам: banda запустила нову літню кампанію Comfy

Всі вже знають, що в Comfy не просто техніка, а справжні домашні гаджети. Але лишалось одне питання: чому все ж ...