На що схожі шрифти, які символізують людство?

Сервіс Typelab почав своє існування у 2018 році як проєкт Флоріани Руссело (Floriane Rousselot). Він має на меті популяризацію робіт молодих дизайнерів та типографістів і рекламу створених ними шрифтів. Колекції Флоріани Руссело, які об’єднують в собі творчість різних дизайнерів за певною тематичною чи стилістичною подібністю, саме на це й спрямовані. І найновіша з цих колекцій – Space Collection – є експериментальною як в своїй спробі модернізувати шрифти, так і в способі, у який вони представлені.

За словами Флоріани Руссело, ідея полягала в тому, щоб створити колекцію шрифтів у різних стилях, які, будучи ретрансльовані в космос, змогли б стати візуальним втіленням всієї культури людства.

«Мені хотілося створити дуже специфічну колекцію, – пояснила вона. – Як із засічками, так і без засічок, експериментальні шрифти, шрифти, що є зумисно нерозбірливими, шрифти, які являють собою гру з модульністю та контрастами тощо. Подібно до того, як NASA відправила до космосу ряд об’єктів, які уособлюють в собі історію людства, Space Collection має стати нематеріальною капсулою, відправленою до планети Глізе 581c, куди ввійдуть шрифти, які символізують людство».

Ідея є водночас концептуальною та поетичною. Оскільки шрифти всюдисущі та вкрай важливі для комунікації у людському суспільстві, вони є невіддільною частиною нашої культури. Тому Флоріана Руссело й вирішила зібрати колекцію шрифтів, які стануть одним із відправлених у космос послань, адресованих позаземним формам життя. Таким чином у космос вже транслювалися музика, зображення та привітання 40 різними мовами.

Space Collection, в свою чергу, має стати відображенням тієї культурної спадщини, яка стоїть за кожним будь-коли створеним шрифтом. Адже шрифт в принципі не може бути вільним від культурних посилань.

До цієї колекції ввійшли роботи міжнародної команди дизайнерів, і в якомусь сенсі вона також є версією привітання 40 різними мовами. Щоправда асемічною.

Шрифт як маленький всесвіт

Цього разу Флоріана Руссело не вдовольнилася просто представленням шрифтів онлайн. Натомість вона вирішила продовжувати розвивати тему футуризму та експериментувати з тривимірними зразками шрифтів. Її «Digital Exhibition» підкреслює ту ідею, що вся колекція – це капсула готова до відправки у космос. Всі шрифти, які символізують людство, представлені у 3D-вигляді та демонструють свій «настрій», а камера, наближаючись та віддаляючись, намагається показати їхній макро- та мікровсесвіт.

Щодо поєднання 3D з типографією Флоріана Руссело зазначила, що перспективи у таких тривимірних шрифтів непогані, оскільки бренди все частіше замовляють щось саме таке для своїх кампаній, відео та арт-проєктів.

Джерело

Ще одним цікавим зразком типографського дизайну є шрифт, який спільно створили 37 креаторів.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Українська ілюстраторка Альона Шостко перемогла на престижному європейському конкурсі

Українська ілюстраторка Альона Шостко стала однією із переможиць престижного європейського конкурсу iJungle 2020 Illustration Awards. Вона отримала золото в номінації «Книжкова ...

Saliut MagazineSaliut Magazine

Фонд «Основи» та Видавництво «Основи» створили журнал про українську фотографію — Saliut

Фонд «Основи» спільно з Видавництвом «Основи» та завдяки підтримці Українського Культурного Фонду створили журнал про українську фотографію — Saliut. Як ...

Reebok створив нову колекцію за мотивами мультфільму «Кунг-фу Панда»

Reebok, DreamWorks Animation і Universal Brand Development об’єдналися, щоб створити колекцію Reebok і Кунг-фу Панда, про яку точно будуть складати ...

Саморобні блокбастери наводять аргумент на користь банків

Нещодавно глядачі, які зібралися переглянути фільм у Westpac Open Air, могли бачити ось такі три ролики, кожен з яких цілком заслуговує на великий екран.

Науковий підхід до дизайну: гнута тарілка заохочує дітей їсти овочі

Елегантна посудина Helping Plate аж ніяк не схожа на звичні яскраві пластикові тарілочки для дітей. «Доросла» тарілка спонукатиме їсти «як дорослі».

Акторка та дизайнерка Сара Джесіка Паркер виступить у прямому ефірі ЦУМ Київ

26 січня о 17:00 акторка культового серіалу «Секс у великому місті» Сара Джесіка Паркер, а нині дизайнерка власного бренду взуття ...