Австралійські креатори, бренди та агенції об’єднали свої зусилля зі світовою мистецькою спільнотою, щоб запустити проект RISE. Цей проект демонструє картини вугіллям, зібраним після степових пожеж. До створення робіт для благодійного проекту долучилися більше сотні місцевих та міжнародних художників і дизайнерів.

Серед таких художників зі світовою славою є, зокрема, нью-йоркський художник Лі Кіньонес (Lee Quiñones), прозваний «хрещеним батьком графіті», а також лос-анджелеські художники Тьєррі Ґуетта (Thierry Guetta), який працює під псевдонімом Mr. Brainwash та є головним героєм фільму Бенксі «Вихід через сувенірну крамницю» (Exit Through the Gift Shop), та Шепард Фейрі (Shephard Fairey), що створив іконічний плакат з Бараком Обамою «Надія» (Hope).



Лос-анджелеський художник Енді Гауелл (Andy Howell), який і сам нещодавно зіткнувся з таким стихійним лихом як пожежа, зазначив, що у роботі з вугіллям є для нього певний емоційний компонент: «Робота з природною, органічною суттю вугілля – це глибоко емоційне переживання. Я сподіваюся, що завдяки нашим роботам ми зможемо підтримати тих, хто дійсно потребують допомоги».



Всі ці картини вугіллям будуть продані онлайн в ході благодійного аукціону, мета якого зібрати кошти для організацій, що допомагають у відбудові після стихійних австралійських пожеж.
Перед аукціоном, 12 березня, всі роботи будуть виставлені у Сіднеї на огляд публіки.
Проект RISE породило почуття безпомічності



Проект RISE був спільно заснований Метті Бартоном (Matty Burton), креативним директором Google по регіону APAC, та Лукою Йонеску (Luca Ionescu), засновником та креативним директором студії Like Minded.
Йонеску пояснив, що ідея такого проекту-виставки спала йому на думку під впливом того почуття безпомічності, яке охоплювало всіх, коли дим від пожеж місяцями висів над Сіднеєм.



«Метті та я все думали, як би допомогти тим, хто зараз безпосередньо бореться з вогнем. І тоді ми вирішили використати вугілля, що лишилося після стихійних пожеж, у мистецтві».



Бартон зізнався, що він був вражений тим, художники якого рівня відгукнулися на цю ідею.
«Кожен художник, який бере участь у проекті RISE, залишив свій слід у культурі. Ті, з кого розпочинався стріт-арт в США, ті, що стали свідками зародження хіп-хопу, засновники культури скейтбордистів у Каліфорнії, представники австралійської контркультури серферів… Це – великі імена. І всі вони приєдналися до молодих художників, які створюють культуру прямо зараз. Проектом RISE ми хотіли об’єднати людей, надихнути їх та допомогти їм змінити світ на краще».





