Бельгійський архітектор спроєктував віртуальний «Парк запилювачів» у підтримку біорізноманіття

«Парк запилювачів» – це інтерактивний цифровий інструмент, покликаний привернути увагу до стрімких темпів вимирання бджіл, метеликів, колібрі тощо і спонукати глобальну спільноту до вирішення цієї проблеми. Створений в рамках EU Pollinators Initiative, цей парк був спроєктований відомим бельгійським біоархітектором Вінсентом Каллебо. «Парк запилювачів» пропонує зазирнути у те похмуре майбутнє, яке чекає на нас, якщо люди не змінять свого ставлення до природи.

Відкритий для широкого загалу на сайті та у віртуальній реальності, парк запрошує відвідувачів дізнатися більше про тварин-запилювачів, спробувати вручну запилити рослину, побачити, що залишиться на полицях магазинів у світі, де запилювачів не лишилося, і ознайомитися з можливими способами відвернути це майбутнє.

Ця нова ініціатива намагається скористатися впливовістю медіаплатформи з найшвидшими у світі темпами зростання – це відеогеймери, кількість яких сягнула вже двох мільярдів.

«Парк запилювачів» демонструє, зокрема, як архітектура здатна допомогти в боротьбі за краще майбутнє. Він сполучає в собі кращі практики архітектури, технологій та дизайну для життя в гармонії з природою. Європейська Комісія також включила цей проєкт до міждисциплінарної ініціативи New European Bauhaus.

Віртуальна демонстрація кращих практик

Органічна форма «Парку запилювачів» імітує квітку. За словами архітектора, центральна його структура, яка об’єднує всі розташовані навколо неї експозиції, наслідує своєю формою маточку квітки. А павільйони-ферми, розташовані навкруги концентричними колами, відповідно, імітують тичинки. Деякі з них мають форму стільника, деякі – листка із жилкуванням, а ще інші нагадують діаграму Вороного. Ще далі розташовані павільйони, які відтворюють чашолисток та пелюстки.

Всі павільйони спроєктовані з вторинних матеріалів або матеріалів, придатних для вторинної переробки. Щоб ця споруда мала позитивний енергетичний баланс, її конструкція передбачає сонячні панелі, якими вкриті біокуполи, та сонячні щити, які фільтрують сонячне проміння для досягнення рівноваги між світлом і тінню.

Всередині цих футуристичних біокуполів демонструються кращі практики для збереження тварин-запилювачів на різних рівнях: сільське господарство, ліси та міська забудова.

Обрамлює цей «Парк запилювачів» поле вітрогенераторів та вітрових веж. На прикладі павільйонів парку продемонстровано, як можна задіяти теплову інерцію ґрунту, щоб природно підтримувати мікроклімат всередині будівлі. Сам архітектор пояснює, що використання геотермальної енергії за допомогою вітрових веж дозволяє охолодити будівлю влітку та нагріти її взимку, а така конструкція, яка була спроєктована для його віртуального парку, здатна підтримувати температуру ґрунту на рівні 18 градусів Цельсія весь рік.

Джерело 1, 2, 3

Якби Вінсент Каллебо відбудовував після пожежі Собор Паризької Богоматері, той мав би скляний шпиль і парк на даху.

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Як архітектура здатна протидіяти зміні клімату

Від принципів безвідходності та озеленення міст до лобіювання екологічних законопроєктів – ось десять способів, як архітектура може протидіяти зміні клімату.

Американська фотографиня задокументувала замасковані вежі мобільного зв’язку

В Америці замасковані вежі мобільного зв’язку часом прикидаються соснами, часом – кактусами, а іноді навіть хрестами на церкві.

Бренд Liquid Death допомагає надсилати пластикові пляшки туди, звідки вони беруться

Від думок про те, як можна применшити власний внесок у забруднення одноразовим пластиком, часом аж голова пухне. Тому бренд води ...

Створено першу кулінарну книгу для тих, хто через COVID-19 не відчуває смаки або запахи

Один з найвідоміших побічних ефектів COVID-19 — це втрата відчуття смаку або запаху, яка може тривати невизначено довго. Як наслідок, ...

Фестиваль американського кіно «Незалежність» відбудеться 13-19 травня

13 травня Фестиваль американського кіно «Незалежність» відкриється у кінотеатрі «Жовтень» і запрошує глядачів на великому екрані подивитись ретельно відібрану добірку американських художніх та документальних фільмів, ...

Марина Пухова з Havas PR Kyiv увійшла до складу глобального Impact+ комітету міжнародної мережі Havas

Havas Impact+ Committee сформований з фахівців в області корпоративно-соціальних комунікацій з понад 10 країн, включаючи США, Іспанію, Великобританію, Францію, Італію. ...