Архітектура для собак: виставка японських дизайнерів вперше відвідає Європу

Колекція «Архітектура для собак» (Architecture For Dogs) є проєктом, ініційованим у 2012 році японським дизайнером Кенья Хара (Kenya Hara). Час від часу він запрошує відомих архітекторів та дизайнерів сконструювати щось для чотирилапих друзів. До цієї колекції вже доклали руку архітектори Кадзуйо Седзіма (Kazuyo Sejima), Тойоо Іто (Toyo Ito), Кенго Кума (Kengo Kuma), Сігеру Бан (Shigeru Ban), Соу Фудзімото (Sou Fujimoto), Хіроші Найто (Hiroshi Naito), німецький дизайнер Константин Грчик (Konstantin Grcic) та інші. Колекція дизайнерських архітектурних споруд для собак вперше відвідає Європу 29 вересня 2020 року, коли її буде продемонстровано у Лондоні.

Офіційний прес-реліз зазначає, що «з огляду на те, яку неоціненну моральну підтримку під час карантину надавали нам наші вірні чотирилапі друзі, виставка «Архітектура для собак» сподівається за допомогою дизайнерських архітектурних рішень показати нові шляхи для приємного спілкування між людьми та собаками».

Дизайнерські будки

Кожному дизайнеру було запропоновано уявити споруду, яка суттєво змінила б взаємодію людини з домашнім улюбленцем. Так, студія Atelier Bow-Wow сконструювала рампу для такс, яка допомогла б цим собакам з коротенькими ніжками зазирнути в очі своїм господарям. Спочатку дизайнери хотіли зробити драбини, але собаки з таким довгим тілом ризикують на драбині пошкодити лапи.

А Константин Грчик зробив дзеркало для пуделів, оскільки вони, як виявилося, є єдиними собаками, які здатні впізнати власне відображення.

Сігеру Бан скористався картонними трубками, щоб створити лабіринт для той-спаніелів, а Соу Фудзімото звів для бостон-тер’єра мініатюрну копію свого токійського проєкту House NA.

Кадзуйо Седзіма створила пухнасту білу подушку, що нагадує шерсть собачок породи бішон фризе. «Бішони дуже люблять м’які поверхні та ховатися у великих ковдрах. Зазвичай у будинку, розрахованому на людей, собакам відводиться схожий на клітку контейнер, що стоїть десь у темному кутку. Цей дизайн – тепліша та гостинніша його версія», – пояснила вона.

Кенго Кума в рамках проєкту «Архітектура для собак» сконструював дерев’яну споруду, в якій може сидіти або лазити мопс.

Студія MVRDV створила будку-гойдалку для грайливих біглів.

Хіроші Найто спорудив для шпіца ліжак із трубок та дерев’яних блоків, а Тойоо Іто зробив пересувну будку-коляску для собаки шіба-іну.

А оскільки чихуахуа дуже полюбляють кудись закопуватися, архітектори Reiser+Umemoto вирішили, що для такої собаки найкращим варіантом буде затишний скафандр, де песик почуватиме себе в безпеці.

Серед інших споруд є гамак для собак від Torafu, сходи в ящику від самого ініціатора колекції «Архітектура для собак» та підвісний конус від Hara Design Institute.

Порадуй свого улюбленця

На вебсайті проєкту господарі собак можуть вільно скачати креслення для кожної такої споруди, а також інструкції та відео, які пояснюють, як їх можна налаштувати під потреби свого собаки. Відвідувачів сайту закликають ділитися фотографіями споруд, що в них вийшли, та порадами, як ці дизайнерські рішення можна вдосконалити.

Джерело 1, 2

Втім, іноді собаці для щастя потрібні зовсім не дизайнерські будки

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards. Огляд номінації «Соціальний проєкт року»

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

Everydays – The First 5000 Days

Аукціонний дім Christie’s вперше виставив на аукціон цифровий витвір мистецтва

Аукціонний дім Christie’s вперше виставив на продаж цифровий витвір мистецтва — колаж «Everydays – The First 5000 Days» («Кожен день — ...

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

Український діджей створив відеопроєкт, щоб допомогти малим виробництвам вина та їжі Північної Італії

Український діджей та засновник формації DJBuro Влад Фісун відібрав платівки італійських продюсерів та поєднав мікс із приватним відео, відзнятим торік ...

Banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС

Креативна агенція banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС, щоб привернути увагу до зникнення місць пам’яті. Мало хто знає, ...

TISC Укрпатент разом із UNIT.City презентували IP Guide для українських ІТ-компаній

TISC Укрпатент разом із UNIT.City презентували IP Guide для українських ІТ-компаній

17 лютого в інноваційному парку UNIT.City відбулась презентація IP Guide для сфери інформаційних технологій. В ньому зібрані головні поради щодо ...