Американські домівки з часом разюче змінилися, але деякі речі лишаються непохитною основою: те, з яких кімнат складається житло, потреба в надійності та прагнення до затишку. Тому дизайнери та винахідники невпинно розвивають стиль та технічне оснащення домівок. З одного боку, людина початку 19 століття, звісно, впізнає, для чого використовується кожна кімната в сучасному домі. Але з іншого – чи здогадається вона, як скористатися, скажімо, сучасним кухонним приладдям? І чи зорієнтуємося ми на кухні 23 століття?
Для страхової компанії American Home Shield майбутнє домашніх інтер’єрів є актуальним питанням. Тому разом з агенцією NeoMam вона спробувала уявити історичну еволюцію кожної кімнати в домі, сполучивши в одному фото приміщення 1821 року, 2021 року та те, чого можна очікувати від домашнього інтер’єру в прийдешні десятиліття.
Вітальня
Книжкові полиці історично були не лише місцем для зберігання паперових носіїв, а й способом самовираження для хазяїв дому. Проте модернізм та рух проти захаращування інтер’єрів, спонукали нас сховати книги, диски та різноманітні дрібниці у шафи, надаючи вітальні спокійного мінімалістичного вигляду.
Але на противагу сучасним елегантним шафкам ми маємо зараз громіздкі медіапрогравачі: від піраміди колонок до екрану завбільшки зі стадіон. Вітальня майбутнього весь цей техномотлох перенесе у віртуальний формат. Меблі будуть здуватися, коли вони не потрібні, а всі медіапотреби задовольнятиме один центральний пристрій. Динаміки будуть частиною меблів, а фільми та ігри транслюватимуться тривимірним відеоекраном. А електроенергією все це забезпечать сонячні панелі на балконі.
Спальня
Для декого ліжко з балдахіном – символ розкоші. Але насправді такий дизайн було створено, щоб захиститися від холоду (на півночі) та комах (на півдні). Балдахіни можна побачити на зображеннях, датованих третім століттям до нашої ери. Таке ліжко було навіть у Клеопатри! Але поступово вони вийшли з моди після появи центрального опалення.
І знов-таки модернізм приніс із собою мінімалізм, без якого складно уявити історичну еволюцію кімнати. А в майбутньому взагалі можна очікувати, що екран на всю стіну, замаскований під шпалери, замінить собою і телевізор, і дзеркало. Одяг можна буде міряти віртуально, а ліжко стежитиме за якістю сну і навіть запише сновидіння за потреби.
Їдальня
У Вікторіанську епоху їдальня була сповнена суворої офіційності. Стримані кольори, канделябри… Все те, що здається нам надто пафосним в епоху, коли люди їдять у світлі мерехтіння телевізора. В сучасній їдальні не затримуються ані на хвилину, після того як останній шматочок вкинуто до рота.
Любителям сучасних Zoom-вечерь певно сподобається ідея запросити до себе гостей у вигляді голограм, адже вони забезпечать не лише товариство, а й освітлення.
Кухня
Кухонні плити, здається, існували споконвіку, але насправді вони з’явилися лише у 19 столітті. До промислової революції така штука як ручка-регулятор потужності конфорки взагалі не існувала. Їжу готували на вогні, а температуру регулювали, піднімаючи або опускаючи каструлю.
А от плита майбутнього, скоріше за все, знову цих ручок позбудеться. Управляти нею натомість буде штучний інтелект бот-кухар з роборукою, а управлятися все буде жестами, як у фільмі «Особлива думка» (Minority Report).
Ванна кімната
Ми звикли до стаціонарного, органічно вписаного в інтер’єр устаткування для ванної кімнати. Але традиційно меблі для ванної були звичайними пересувними меблями з дерева. Якщо пригадати історичну еволюцію ванної кімнати, навіть воду колись доводилося приносити відрами та гріти на плиті.
Сучасні інтер’єри ванних кімнат світлі та елегантні. А медіаванна майбутнього з її відеостінами та смарт-дзеркалом буде здатна підлаштовуватися до настрою користувача і водночас моніторити стан його здоров’я.
Серед інших робіт NeoMam можна побачити також інтер’єри домашніх офісів в стилі відомих кінорежисерів та шість палітр кольорів природи, приміряних на одну й ту саму кімнату.