Полиці, в яких ховається скручений в трубочку екран, стіл, що перетворюється на телевізор, та імерсивне дитяче ліжечко – ці та ряд інших дизайнерських рішень для OLED-дисплеїв були відібрані у шортлист конкурсу OLEDs Go!, який компанія LG Display проводить спільно з онлайн-журналом Dezeen.
Мета конкурсу – пошук креативного застосування для технології OLED. Заявки на участь у ньому подали понад 200 дизайнерів з 50 країн світу. П’ятеро фіналістів будуть оголошені в квітні, а переможець стане відомим в травні. А поки що пропонуємо вашій увазі двадцять проєктів, що ввійшли до шортлиста:
TVBLE – Dunsol Ko (Південна Корея)
Цей дизайн є столиком, у якого OLED-дисплей замість стільниці. Натисканням кнопки дисплей можна поставити вертикально і використовувати його як телевізор. Динаміки сховані в ніжках, а розмір такого телестола варіюється від кухонного до журнального.
UcmaG – Sedat Özer (Турція)
OLED є набагато легшими, якщо порівнювати їх зі старішими технологіями. То навіщо ж їх продовжувати кріпити на стіни чи ставити на тумби? Цей екран висить у повітрі, «як риба на гачку», і його можна легко покрутити чи нахилити.
Folio – Kevin Chiam (Сінгапур)
Дизайнер скористався гнучкістю OLED-дисплеїв, спроєктувавши портативний екран, який можна носити із собою, як сумку. Його короткі сторони завершуються алюмінієвими елементами, які примагнічуються одне до одного, формуючи ручку.
Scroll – Studio Boo Boon (Японія)
Перше з обраних журі дизайнерських рішень Studio Boo Boon для OLED-дисплеїв є екраном, що нагадує своєю формою розгорнутий сувій. За задумом він має бути абсолютно непомітним, коли його не використовують. У вимкненому вигляді цей OLED-дисплей стає прозорим, лишаючи видимою лише полицю на стіні.
Trestle – Studio Boo Boon (Японія)
Ці дерев’яні полиці ховають в собі гнучкий дисплей, який скручується в трубочку, коли не потрібен.
Signal – Jean-Michel Rochette (Канада)
В основі цього дизайну – фізична взаємодія з об’єктом. Користувачі мають відкривати пристрій, як книгу, щоб побачити схований всередині складаний дисплей.
O.ledsgo.VEN – Surplace (Бельгія)
Дизайнери зі студії Surplace вирішили інтегрувати прозорий OLED-тачскрін у духовку, поверх трьох шарів вогнетривкого скла. На такий екран можна вивести рецепт, інформацію про стан страви, яка готується, попередження щодо правил безпеки, погоду, календар тощо. Цей проєкт перетворює кухню на серце домівки.
Flag.R – Doyeon Shin (Південна Корея)
Проєкт «прапор» має три основні конфігурації. Екран може бути повністю розгорнутим у телевізор, може бути повністю схованим, лишаючи лише циліндричний динамік, або згорнутим до розмірів 1/5, що перетворює його на дисплей плейлистів.
Wonderful World – Huan Khoo (Австралія)
Такий OLED-купол можна припасувати до будь-якого дитячого ліжечка за допомогою гнучкої композитної арки з дерева, щоб транслювати немовлятам щось заспокійливе або освітнє.
Virage – CP-RV (Франція)
Гнучкість OLED-дисплею дозволяє додатково застосовувати його і як ширму, і як джерело фонового освітлення.
ON&ON – CP-RV (Франція)
Цифрові та аналогові технології поєднуються в другому з дизайнерських рішень для OLED-дисплеїв, запропонованому творчим дуетом із Франції. Цей прозорий екран виконує також функцію фоторамки.
Monolith – André Cardoso, João Almeida, Joel Azevedo (Португалія)
Натхненням для португальських дизайнерів був культовий фільм «Космічна одіссея 2001 року», тому цей OLED-дисплей згортається у стильний чорний моноліт.
Console – Gianfranco Vasselli (Італія)
Ця дерев’яна полиця розташовується над ліжком на кшталт балдахіну, а в її нижню поверхню вбудований OLED-дисплей. Дизайнер усвідомлює той факт, що багато людей навіть перед сном не здатні відірватися від екрану. Тому він і запропонував проєкт, який має шанс зробити цю шкідливу звичку трохи менш шкідливою.
Smart Airport Luggage Cart – Sungjik Kim (США)
Такий смарт-візок для багажу міг би дозволити подорожувальникам отримувати всю інформацію про свій рейс не на стійці реєстрації, а прямо від візка. І, зокрема, отримувати підказки, де що є в аеропорту.
Diode – Mina Morcos (Канада)
Цей котушковий магнітофон є водночас і цифровим, і аналоговим. Доданий до нього прозорий OLED-тачскрін надає йому елегантнішого вигляду і знімає потребу в кнопках та коліщатах.
LG Trollie – YunChik Lee, Bomi Kim (Південна Корея)
Цей продукт покликаний допомогти користувачам з такими домашніми справами як кулінарія чи гімнастика.
Lily – Sinan Anayurt (Турція)
Призначення цього невеличкого OLED-екрана доволі вузьке – це віртуальний вазон, який прикрашає собою приміщення. «Лілія» спроєктована, зокрема, для офісів, де живим рослинам буде недостатньо сонячного світла.
Glide – Emilios Farrington-Arnas, André Cardoso (Данія)
27-дюймовий гнучкий екран тут виконує роль клапана сумки. Його запрограмовано на те, щоб показувати персоналізовані мистецькі твори в дорозі, проте подивитися фільм чи переглянути презентацію на такій сумці теж можна.
Railo – Liron Gino, Niv Cohen (Ізраїль)
Такі OLED-екрани покликані модернізувати дуже обмежений простір, наявний в головах лікарняного ліжка. Вони виводять для медперсоналу інформацію про пацієнта, а пацієнтові дають можливість подивитися щось розважальне.
OLED TV XYZ – JangHyeok Choi, Kanghyeon Won (Південна Корея)
Назва цього проєкту вказує на те, що кожне покоління, X, Y чи Z, знайде йому своє застосування. Для когось це буде просто телевізор, а для когось – персональний тренер та вихід у соцмережі.