Як визначити шрифт та колір: дві ініціативи, покликані полегшити роботу креаторам

FontInLogo – платформа, що збирає інформацію про шрифти логотипів

Якщо вам колись доводилося проводити цілі години у пошуках ідеального шрифту, тоді для вас може виявитися корисною платформа FontInLogo. Її було засновано європейською компанією програмного забезпечення Azwedo. Ця ідея зародилася тоді, коли команда дізналася про те, як ретельно ставляться до вибору шрифту відомі бренди. Дизайнери Azwedo почали збирати дані про такі шрифти і зрештою створили присвячену цьому онлайн-платформу, яка дозволяє визначити шрифт, який використовує той чи інший бренд для свого логотипу.

Від Netflix до Nike, від Uber до Ikea – FontInLogo збирає інформацію про усі більш-менш відомі та впізнавані логотипи брендів. Ця платформа, за задумом, має стати джерелом натхнення як для тих, хто добирає ідеальний шрифт для свого проєкту, так і для тих, хто просто цікавиться цією темою.

Разом із FontInLogo дизайнери компанії Azwedo також ведуть свій тематичний блог. Мета цих проєктів – допомогти креативній спільноті. Але для того, щоб вони стали дійсно всеохопними, проєкт і сам потребує допомоги з боку спільноти. Зокрема, вони завжди будуть раді, якщо хтось може надати відповідну інформацію про якийсь з відсутніх на платформі брендів або принаймні назвати бренд, який варто було б додати та визначити шрифт.

Кольорові картки та додаток Pantone Connect

Компанія, що розробила систему кольорів Pantone, випустила картки Color Match та мобільний додаток Pantone Connect (доступний як для iOS, так і для Android), що дозволяють класифікувати за цією системою будь-який колір, який вам зустрінеться в реальному житті. Картка завбільшки з кредитку є унікальним рішенням, яке дозволяє скористатися камерою смартфона, щоб виміряти колір об’єкта, поверхні чи матеріалу та порівняти його зі зразком.

Ця розробка призначена для того, щоб визначати кольори за системою Pantone за лічені секунди та у спосіб, який не вимагає нічого складнішого за фото. І до того ж робити це не менш точно, ніж, скажімо, за допомогою колориметра.

Щоб визначити колір, достатньо розмістити на відповідній однотонній поверхні кольорову картку та зробити фото під належним кутом. Звісно, хороше освітлення та відсутність відблисків лишаються необхідною умовою.

Джерело 1, 2

Хоча навряд чи ця система знає такий колір, як, наприклад, колір борщу, який так високо цінують жителі Литви та туристи.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

У Києві представили інноваційні проєкти в рамках Нідерландського тижня дизайну

В інноваційному парку UNIT.City відбулась виставка українських проєктів в рамках Нідерландського тижня дизайну — найбільшої в Північній Європі події в ...

Якими були б Google Карти 200 років тому: проєкт відтворення історичного вигляду міст

Онлайн-карта з відкритим кодом дозволяє побачити з висоти пташиного польоту та у режимі перегляду вулиць, як з часом змінювалися американські міста.

Проєкції SmartThings: компанія Samsung облаштувала будинок з привидами

Компанія Samsung перетворила 300-річний дім, споруджений ще у 18 столітті, на будинок з привидами, використавши для цього проєкції SmartThings.

Що принесло водою: агенція McCann повністю обставила квартиру річковим сміттям

Спочатку креативна команда планувала облаштувати кілька таких «апартаментів з річки» у вантажних контейнерах, які були б цілодобово відкриті для публіки.

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

З 27 жовтня до 1 листопада в Україні вперше відбуватиметься Тиждень малих українських виробників. Його мета — підтримати представників малого ...

Найбіліший білий колір як спосіб боротьби з глобальним потеплінням

Американські науковці отримали найбіліший білий колір у світі, який так ефективно відбиває світло, що охолоджує поверхню, яка в цей колір пофарбована.