Форум в Давосі: українські підсумки

У середу оргкомітет Українського дому в Давосі підбив підсумки на заключній прес-конференції у прес-центрі «Інтерфакс-Україна».

«Ми вважаємо, що можна зробити три головні висновки з нашого досвіду в Давосі. Перше: Український дім у Давосі створив потужний інвестиційний бренд. Друге: Український дім у Давосі відкрив вікно для іноземців — наших спонсорів. Третє, і найголовніше: Український дім у Давосі створив позитивний образ України як країни інновацій, креативності та великих можливостей», — зазначила виконавчий директор Українського дому в Давосі Алекса Чопівська.

Офіційна заява Президента завершила напружений тиждень в Українському домі у Давосі, де український приватний сектор демонстрував життєздатність ділового середовища країни — у панельних дискусіях, культурних заходах та спілкуванні зі світовою бізнес-елітою.

«Ми будемо дотримуватись курсу реформ, і я, як президент, зроблю все можливе для того, аби цей прогрес був незворотнім, — зазначив Порошенко. — Ми хочемо побудувати здорову економіку західного типу, що базується на малих та середніх підприємствах. Ми не хочемо повертатись до економіки радянського типу».

Впродовж тижня Український дім у Давосі провів закриту зустріч Національної інвестиційної ради України під керівництвом Президента та за участі керівників міжнародних організацій, котрі сумарно представляли понад $1 трлн капіталу. Під час зустрічі міжнародні інвестори схвалили програму реформ уряду та підтвердили намір надалі інвестувати в Україну, а також анонсували інвестиційні угоди на суму понад $370 млн.

Європейський банк реконструкції та розвитку та норвезька компанія NBT підписали меморандум про фінансування у розмірі €350 млн, а NBT також оголосила про плани інвестувати $1,5 млрд протягом наступних п’яти років у будівництво на півдні України вітрових електростанцій потужністю 250 МВт.

Після цього Horizon Capital повідомила про свій новий фонд у розмірі $200 млн, зібраний за участі інвесторів рівня «блакитних фішок» (найбільш великих, надійних і ліквідних компаній зі стабільними показниками доходів і дивідендів, — прим. ред.). Кінцевий обсяг коштів значно перевищує поставлену ціль у $150 млн. Кошти буде вкладено в українські проекти.

«Це сильний сигнал для ринку, що свідчить про привабливість України для інвестування», — зазначила партнер-засновник та CEO Horizon Capital Олена Кошарна.

Генеральний директор NBT (компанії з Осло, що працює у галузі відновлюваної енергетики) Йоар Вікен заявив: «Ми сподіваємось, що наші дії відкриють очі іншим приватним інвесторам в Україні».

«Україна залишає олігархічний пострадянський простір та грає за світовими правилами», — сказав Посол Канади в Україні Роман Ващук.

Урядова агенція з залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest провела серію панельних дискусій для обговорення глобальних бізнес-питань. Модератором виступив голова UkraineInvest Даніель Білак.

Дискусія «Зробимо планету величною знову: зарядка відновлювальних джерел», що  відбулась за підтримки TIU Canada, зверталась до теми енергетичного переходу та значного збільшення інвестицій у зелену енергетику.

Панель «Чия це ідентичність: конфіденційність у цифрову епоху», спонсорована IT Association of Ukraine, запропонувала обговорити питання етики використання особистих даних урядами та корпораціями з усього світу.

У дискусії «Зерна розуму: керуючи глобальною економікою XXI сторіччя», що відбулась за підтримки UFuture Investment Group, учасники проаналізували фактори розвитку економіки, включно з технологіями, підприємництвом та креативними індустріями.

День заходів UkraineInvest завершився бесідою за участі мера Києва, чемпіона світу з боксу у важкій вазі, співзасновника Фонду братів Кличків Віталія Кличка, а також його брата Володимира Кличка, чемпіона світу з боксу у важкій вазі та співзасновника Фонду братів Кличків.

«Я — охоронець для кожного інвестора. Для всіх тих, хто вкладає кошти у наше рідне місто, я несу відповідальність. Інвестиції у безпеці, адже їх охороняють Клички», — зазначив київський міський голова та колишній боксер.

В Українському домі в Давосі також відбувся показ дизайнера Юлії Магдич, після якого гостей запросили на вечірку, де виступила співачка Аліна Паш та львівський етно-джаз-гурт Shockolad. Спонсором заходу став супер-преміум-бренд горілки Zirkova.

Засновники знаного у всьому світі йога-проекту Boho Beautiful, що має українське походження, провели годинний wellness-клас у п’ятницю зранку.

«Це величезний проект для України, адже ми маємо представництво міжнародного масштабу, і світ дізнається все більше про Україну», — вважає лідер українського модного бізнесу, засновниця проекту More Dash Дар’я Шаповалова.

Стейкхолдери назвали Український дім у Давосі безпрецедентним успіхом: в окремі дні він мав понад 1500 відвідувачів, а загальна кількість гостей перевищила 9 тисяч, що значно більше за минулорічний результат у 5 тисяч гостей.

 

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

TISC Укрпатент разом із UNIT.City презентували IP Guide для українських ІТ-компаній

TISC Укрпатент разом із UNIT.City презентували IP Guide для українських ІТ-компаній

17 лютого в інноваційному парку UNIT.City відбулась презентація IP Guide для сфери інформаційних технологій. В ньому зібрані головні поради щодо ...

Безкоштовний онлайн-саміт Beyond Eastern Europe: Як українцям працювати на іноземних ринках

25 лютого о 10:00 відбудеться безкоштовний онлайн-саміт Beyond Eastern Europe, організований компанією Payoneer. Понад десять експертів в області бізнесу та ...

Вперше за 130 років BORJOMI презентує інноваційний продукт FLAVORED — без цукру і калорій

Вперше за 130 років BORJOMI презентує інноваційний продукт FLAVORED WATER — без цукру

Ми звикли грати із часом наввипередки, заглиблюватися в міські нетрі та скролити історії з життя. Ми давно орієнтуємось на місцевості ...

Coca-Cola переходить до пляшок з переробленого пластику

Coca-Cola Co. запроваджує використання в США виключно пляшок з переробленого пластику, що є значним зрушенням у стратегії сталого розвитку. Компанія ...

Сергій Кузьменко — новий керівний директор TWIGA Ukraine

З 2021 року керівним директором комунікаційної групи TWIGA Ukraine призначено Сергія Кузьменка, який до цього займав позицію стратегічного директора. Світлана ...

Cittart

В Україні з’явиться мистецька соціальна мережа та маркетплейс Cittart

Розробники проєкту називають його «мистецький Instagram». Дійсно, до формату саме цієї соцмережі найбільше тяжіють поціновувачі візуальних видів мистецтва. Засновники стартапу ...