АЗК WOG спільно з українською еко-компанією Blue Ocean Solutions (BOS) в рамках ЕКО-платформи «До природи з добром» запустили проєкт з переробки кавової гущі. Тепер кавова гуща, що залишається після приготування кави з кавомашинах мережі, буде збиратися для подальшої переробки в зручні екологічні підстаканники. Крім цього, мережа відмовилася від використання пластикових соломинок для напоїв — компанія пропонує їх екологічний аналог.
Перший етап
На першому етапі підстаканники з кавової гущі та еко-трубочки доступні на АЗК WOG у Києві та області. Надалі проєкт буде реалізований на всіх об’єктах мережі.
«WOG піклується про навколишнє середовище і прагне скоротити забруднення нашої планети. А тому проєкт з переробки кавової гущі для компанії — не тільки сучасне екологічне рішення з утилізації кавових відходів, а й можливість у майбутньому істотно скоротити використання пластику», — заявила кураторка ЕКО-платформи і директорка з комунікацій WOG Олена Осипчук.
Дещо про технологію
Крім кавової гущі, у виробництві еко-підстаканників також використовується макулатура у співвідношенні 3 до 7. На всіх етапах виробництва від створення однорідної маси до формування, сушки і упаковки продукція BOS проходить жорсткий контроль для забезпечення найвищої якості.
Крім цього, компанія замінила пластикові соломинки для напоїв в мережі АЗК і WOG CAFE на їх екологічний міцний аналог від BOS, для виробництва якого використовується спеціально створений папір і харчовий клей. Уся сировина, що використовується при виготовленні соломинок, має європейські сертифікати якості і безпеки. Така соломинка здатна перебувати в окропі до півтори години, не втрачаючи основних властивостей.
«Нашій команді не байдуже майбутнє планети, тому ми налагодили виробництво паперових виробів масового споживання, які стали гідною заміною пластику. Почали ми з маленької соломинки, але вже працюємо над альтернативними рішеннями для інших пластикових предметів побуту. У співпраці з компанією WOG ми перетворили кавову гущу на зручні підстаканники, які будуть використовуватися для транспортування кави», — заявила директорка компанії BOS Анна Тарасова.
Кавова гуща — не лише для гадання
Кавова гуща — це новий вид чистої та безпечної сировини для виготовлення великої кількості еко-виробів. На жаль, цей матеріал все ще суттєво недооцінений в Україні. «WOG спільно з компанією BOS не має наміру зупинятися на досягнутому — в наших планах також запустити виробництво екологічної альтернативи пластикової кришки для стаканчиків з паперового волокна і кавової гущі», — зазначила Олена Осипчук.
Також кавову гущу, яка залишається після приготування кави у кавомашинах на п’яти АЗК міста Луцьк, WOG віддає на переробку в компанію «Пастернак», де її використовують для виготовлення органічного добрива — біогумусу.
А нещодавно ми писали про український бренд SHEEZEN, який презентував нову колекцію одягу в повній відповідності тенденції sustainable fashion.