Цьогорічна анімаційна листівка, яку в NASA створили до зимових свят, пропонує глядачам своєрідну гру.
Для космічної агенції 2021 рік видався насиченим. Тому, щоб зробити свою різдвяну листівку цікавішою, в ній зобразили анімаційні посилання на численні космічні місії, над якими зараз працює агенція.
Погляньте-но, скільки космічних місій ви зможете впізнати:
Посеред сніжного пейзажу, який може бути десь у Лапландії, а може — на якійсь уявній планеті в глибинах космосу, розпочинається все з баггі-місяцехода для програми «Артеміда», який може висадитися на поверхню Місяця ще до кінця цього десятиліття.
Наступним ми бачимо космічний телескоп імені Джеймса Вебба, запуск якого на орбіту після всіх затримок має таки відбутися завтра, 24 грудня. Це — найпотужніший космічний телескоп з усіх наразі збудованих. Він є наступником космічного телескопа «Габбл», і, як сподівається NASA, допоможе науковцям відкрити численні таємниці Сонячної системи та глибокого космосу.
Тим часом космічний апарат DART женеться крізь снігові замети за двома великими каменюками, тобто астероїдами. Місія DART була нещодавно запущена NASA, щоб з’ясувати, чи можна відхилити траєкторію астероїда від Землі, врізавшись у нього космічним апаратом. Цільовий астероїд цієї місії жодної загрози для нашої планети не несе, але якщо космічному апарату DART дійсно вдасться збити його з курсу, цей метод дасть можливість у майбутньому захищати Землю від потенційно катастрофічних зіткнень.
Після DART в кадрі з’являються марсохід Perseverance, який пробирається ландшафтом, абсолютно несхожим на місце його нинішнього перебування, і марсіанський вертоліт Ingenuity, перший літальний апарат, який здійснив контрольований політ на іншій планеті.
І на завершення з’являються реактивні літаки T-38. Це, вочевидь, є посиланням на те, що NASA планує в ході підготовки нових кандидатів в астронавти вчити їх пілотувати надзвуковий літак.
Ця анімаційна листівка була створена Марком Гейлі, арт-директором NASA TV.
Читайте також:
Якби у марсохода Perseverance був власний акаунт Google Photos, він певно був би таким.
Ініціатива NASA at Home робить космос ближчим.
NASA обрало рішення українського розробника для онлайн-мапи марсохода.