З першого дня карантину багато хто розпочав працювати вдома. Пройшло чимало часу, а більшість все ще вдома, і це робить нас досить самотніми. Незалежно від того, чи є ви фрилансером або віддаленим працівником, весь день дивлячись на одні й ті ж чотири стіни може швидко вас збити. Отже, що ви можете зробити?
Ось 5 порад від фрилансерів:
Не бійтеся телефонувати
Це якось дивно. Завдяки таким програмам, як Zoom, ми можемо легко спілкуватися віч-на-віч один з одним, де б ми не були. Але скільки насправді цим користується?
Більшість із нас використовують такі програми, як Zoom, лише коли запрошують на зустрічі. Але як щодо організації власної зустрічі? Якщо ви ведете дзвінок, це не обов’язково має бути такий вид скуйовдженого тупика, який ми всі ненавидимо: ви можете зробити його більш невимушеним.
«Я намагаюся організувати якомога більше телефонних або особистих розмов з клієнтами та колегами, — каже Ellie Hegarty. — Хоча електронна пошта працює швидше, це дозволяє легко втратити іскру і забути, з ким ви працюєте і чому. Ви також пропускаєте багато деталей і нюансів у роботі».
Це не просто клієнти та колеги, яким ви телефонуєте. Спілкування з усіма, кого ви знаєте у творчій спільноті, може стати справжнім підсилювачем духу. «Я почала регулярно проводити у відеочати з деякими своїми творчими друзями, і це мені дуже допомогло, — каже художниця та ілюстратор Carina Lindmeier. — Це ніби швидко поспілкуватися про роботу, про якісь приватні справи, з чим ти борешся, обмінюватися думками тощо … це дуже весело!»
Крім того, далеко від роботи, безумовно, є друзі, яким би сподобалося швидко поцікавитися абсолютно випадковими речами. Фотограф Oli Sansom, наприклад, любить відеоповідомлення, коли ділиться ремеслом з другом, який також занурений в роботу. «Ми граємо у відеотеніс з нашими помітками про видобуток кави. Це те, що потрібно робити й чого варто чекати. Ми дбаємо про те, як поводимось один з одним у думках, і для цього ведемо окремі розмови, — додає він. — Ніяких люб’язностей, лише прямі замітки та пропозиції. Це абсолютно чудово».
Вийди з дому
Іноді віддалена робота зменшує ваш світ, і здається, що стіни зближуються. Але тепер немає абсолютно ніяких причин, чому це повинно бути. Вам просто потрібно змусити себе вийти з дому, вийти на свіже повітря.
Експерт з SEO Colin McDermott рекомендує: «Щодня ходіть гуляти, незалежно від того, потрібно вам виходити чи ні. Виходячи з дому, ви відчуєте себе більш пов’язаними з іншими людьми».
Erris de Stacpoole, PR для Unlimited, дотримується подібного підходу: «Щоранку перед роботою робіть фальшиву прогулянку до роботи. Прогуляйтесь 10 хвилин або випийте кави перед роботою».
Артистка та виконавець Laura Frances Martin теж має схожу пораду: «Почніть свій день з короткої зміни сцени. Незалежно від того, чи це прогулянка, кава чи в ідеалі обидва варіанти, це допомагає налаштувати ваш день з корисним свіжим повітрям і невеликою зовнішньою взаємодією Мені, як людині, яка 14 років працювала вдома, це ідеально підходить».
Роби веселі перерви
Радість віддаленої роботи полягає в тому, що вона дає вам гнучкість у структуруванні вашого розкладу. Тому переконайтеся, що ви повною мірою користуєтесь усіма перевагами та вбудовуєте у свій день веселі перерви, щоб протистояти нудьзі та самотності.
Наприклад, фотограф харчових продуктів Anna Stanford рекомендує: «випити каву на винос перед роботою або взяти її на обід. Це виведе вас з дому, підтримає малий бізнес і змусить вас відчути себе частиною вашої місцевої спільноти. Все добре!»
Подібним чином, фрилансер SEO Zack Neary-Hayes закликає вас: «розбавляти день. І активно плануйте багато спілкування з друзями після роботи. Чудово бути продуктивним вдень, а потім мати свободу й поспілкуватися з людьми».
Проте, вам не обов’язково виходити на вулицю, щоб бути активним. «Я регулярно роблю танцювальні перерви протягом дня, — каже артдиректорка Lisa Lanzarini. — Я просто граю “UGH!” або “Лимонад”, щоб відновити мою енергію і підготуватися до вирішення всього, що трапиться на моєму шляху».
Знайдіть хобі
Це не найоригінальніша порада, але вона залишається найкращою. Якщо ви відчуваєте себе самотнім та ізольованим — знайдіть хобі.
«Для мене відвідування онлайн-уроків малювання дало відчуття спільності та структури, яких мені не вистачало», — каже Louise Gouet, ілюстраторка та дизайнерка.
Тим часом Jacqueline Colley відвідує свій місцевий спортзал для групових занять, таких як аеробіка. «Там купа знайомих облич, та розмов перед/після заняттям, — каже вона. — Соціальний аспект робить мій день веселішим».
А Darren Riley бере участь у щотижневому клубі малювання на платформі Zoom. «Це було для мене дійсно цінним, — захоплюється він. — Це не моя щоденна робота, тому чудово мати можливість говорити про створення мистецтва з іншими».
Слухайте радіо та подкасти
Однією з причин, чому радіо та подкасти знову пожвавились за останні кілька років, є те, що вони часто утворюють міцний особистий зв’язок між ведучим та аудиторією. Це робить їх чудовим способом відчувати себе менш ізольованими під час роботи вдома. Як пояснює ілюстратор Louise Gouet: «Вони — найкраще, що у друзів по студії!»
Художник Shalini Austin додає: «Слухання місцевого радіо мені допомагає, тому що тоді я знаю, що щось відбувається поблизу, у знайомих місцях. Це мене заспокоює. Однак, якщо можливо, я не слухаю радіо через навушники. Якщо звук поганий, звідкись ще з кімнати, здається, що тут є хтось інший».
Якщо ви віддаєте перевагу потоковій музиці, чому б не створити відчуття спільності, поділившись улюбленими мелодіями? «Створіть спільні плейлисти на Spotify зі своїми друзями за допомогою чату, — пропонує автор контенту Luc Benyon. — Тоді у вас є постійна розмова про потокове передавання музики протягом дня».
Читайте також:
«Нас цікавить не тільки процес, а й кінцевий результат». Засновниця КАМА Анна Вовк про особливості креативної освіти
Музика пульсу і симулятор серцевого нападу: соціальні кампанії заради здорового серця