Італійський дизайнер Тобія Замботті в своїй новій роботі знову звернувся до проблеми засмічення довкілля використаними одноразовими масками. Створену ним дуту куртку з набивкою з використаних масок він назвав COAT-19.
Така куртка є своєрідним продовженням його ще одного пандемічного проєкту – «ковідного дивану» COUCH-19, який теж був начинений використаними масками.
За час пандемії одноразові маски стали дуже важливою річчю для запобігання поширенню коронавірусу. Проте, якщо їх належно не утилізувати, ці маски, які убезпечували людей, перетворюються на небезпеку для, скажімо, морських тварин. Природозахисники закидають, що через таку недбалість в океанах зараз плаває «більше масок, ніж медуз».
Пандемія і довкілля
Коли в Ісландії в серпні 2021 року розпочалася четверта хвиля COVID-19, ТобіяЗамботті вирішив зібрати маски, викинуті на вулиці Рейк’явіку, перш ніж ті опиняться в океані. Результатом його зусиль стала колекція з близько 1500 світло-блакитних масок.
Зібрані маски Замботті ретельно продезінфікував озоном. Після цього він переслав їх фінському студенту-дизайнеру Алексі Саастамойнену, який і реалізував видіння Тобії Замботті, перетворивши ці оброблені маски на незвичайну набивку для COAT-19.
Що спільного у маски і куртки?
Більшість одноразових масок, наявних в продажу, зроблені з термопластичного матеріалу під назвою поліпропілен. Цей самий матеріал використовується і для виготовлення акрилового утеплювача Polyfill, який найчастіше йде на набивку недорогих дутих курток.
Той самий матеріал, та сама функція, не той самий вигляд.
Зовнішній шар COAT-19 – це отриманий з біоджерел напівпрозорий водостійкий ламінат, що дихає. Ним скористалися, щоб набивку з масок було добре видно.
Цю куртку з використаних масок Тобія Замботті створив, насамперед, щоб підкреслити те, що сам дизайнер називає «абсурдною пандемічною проблемою довкілля». Такі медичні відходи може переробляти далеко не кожна установа, а отже серед сміття на вулиці масок стає дедалі більше.
Читайте також:
Корейські вчені розробили біорозкладну захисну маску заради вирішення глобальної проблеми відходів.
Перша у світі їстівна маска з булочки успішно пройшла лабораторні випробування.
Японський креатор створює мініатюрні пейзажі з масок та різноманітних хатніх речей.
17 найкреативніших захисних масок, створених під час пандемії.