В Україні з’явилась нова «Червона книга»: всі персонажі в ній вигадані, а ідея видання полягає в порятунку неіснуючими тваринами наявних видів.
Створена в інтерактивній формі, «Червона книга неіснуючих тварин» включає блоки зі скетчами, стікерпаком, розвивальними завданнями та оповіданнями про вісьмох персонажів дитячої уяви. Все для того, аби в ігровій манері навчити дітей відповідального ставлення до тварин. Видання побачило світ завдяки колаборації мережі «Сільпо» та гуманістичного руху UAnimals.
«Ми хотіли не просто зробити захопливу книгу, а закласти в неї важливу думку про дбайливе ставлення до всіх живих істот, — говорить Катерина Огуряєва, маркетинг-директорка «Сільпо». — На жаль, деякі люди досі пропонують сфотографуватися з тваринами, тримаючи їх у неволі. Продовжують працювати дельфінарії, де жорстока дресура змушує робити нетипові речі тих, хто має жити на свободі. Поки є попит на ці послуги, вони будуть процвітати. Ми хочемо розповісти у простій, фановій формі, як берегти тварин, тому й видали цю “Червону книгу”».
Серед героїв, яких назвали Дивастиками, зустрічаються Лисачок, Бобра, Дзьоборіжка, Китобик, Єлень, Пінграфа та інші персонажі дитячої уяви. Кожен із них несе важливий меседж: заборону дельфінаріїв, недопустимість використання тварин у цирку, дбайливе ставлення до домашніх улюбленців. Ілюстрації для книги створили студенти курсу Visual Professium у Projector.
«Ми в UAnimals переконані, що відповідальне ставлення до тварин потрібно виховувати змалечку, — говорить Олександр Тодорчук, засновник гуманістичного руху UAnimals. — «Червона книга неіснуючих тварин» — це чудова можливість розповісти про важливе мільйонам. Авторкою текстів стала головна редакторка UAnimals Міра Київська, а щоб правильно обрати формат подачі для дітей, ми консультувалися з дитячими психологами».
На думку психологів, виховання у дітей гуманного ставлення до тварин сприяє розвитку емпатії — здатності співчувати усім живим істотам, зокрема людям. І навпаки, діти, які відвідують цирк із тваринами та стають свідками жорстокості щодо них, частіше мають проблеми з поведінкою у школі та вдома. Такі діти можуть подумати, що знущання з тварин заради розваги є допустимим, і перенести це мислення у стосунки з людьми. Натомість інше дослідження встановило, що діти, які мають емоційний зв’язок із тваринами, зростають більш чуйними та толерантними.
До виходу книги рух UAnimals запустив в інстаграмі фільтр: за кожну його публікацію в сторіс «Сільпо» передаватиме 10 гривень на порятунок наявних видів тварин.
Знайти «Червону книгу неіснуючих тварин» уже зараз можна на полицях «Сільпо».
Читайте також:
Тепер у дітей є ще один спосіб пиляти своїх екологічно несвідомих батьків