Італійські архітектори спорудили павільйон, дах якого зроблений із цілком функціональних човнів, підводні скульптури дадуть прихисток морським тваринам Кіпру, а прибирати пляжі тепер можна за допомогою робота, який ретельно просіює пісок. Пропонуємо вашій увазі три нових екодизайни від архітекторів, скульпторів та інженерів.
Як у часи вікінгів?
Винахідник Бакмінстер Фуллер стверджував, що вікінги робили дахи свого житла із човнів, оскільки їх водонепроникні корпуси годилися для цього якнайкраще. Як це часто буває з розповідями про вікінгів, історія цікава, але, найімовірніше, вигадана. Втім, павільйон Італії, споруджений для Dubai World Expo, реалізує цю ідею буквально.
Дах його зроблений із трьох човнів, які є не декоративними, а цілком придатними для плавання суднами, збудованими на корабельнях Fincantieri. Тож, коли павільйон буде вже не потрібен, його можна буде розібрати, і він попливе собі на захід сонця кудись далі, де його збудують наново.
Працювали над ним такі відомі італійські дизайнери як Карло Ратті, Італо Рота, Маттео Гало та інші. Дизайн павільйону є прямою відповіддю на нещодавні публічні заходи, як-от Олімпіада в Токіо, для яких будують величезні споруди, що використовуються один лише раз.
Як пояснює архітектор Карло Ратті, їм сподобалася ідея павільйону, здатного постійно змінювати свій вигляд. Щоправда, навряд чи це станеться в позірному майбутньому, адже павільйон став «жертвою» власного успіху. Він ще не відчинився офіційно (це відбудеться лише в жовтні 2021 року), а його вже вирішили зберегти впродовж наступних кількох років після завершення Dubai World Expo, зробити з нього музей абощо.
Скульптурний ліс під водою
Прикрасивши своїми скульптурами підводні ландшафти Франції, Австралії та Мальдівів, британський скульптор Джейсон де Кайрес Тейлор (Jason Decaires Taylor) продовжив свою роботу на узбережжі Кіпру в Ая-Напі. Інсталяція MUSAN набула вигляду підводного лісу, а становлять її 93 скульптурні роботи в формі дерев, людей і дерев-людей.
Ці химерні підводні скульптури мають стати штучними кораловими рифами, де зможуть жити морські тварини. Джейсон Тейлор є відомим екоактивістом, а його скульптури зроблені з pH-нейтральних матеріалів і природних морських ресурсів (каміння, мушлі тощо), щоб це штучне середовище було дружнім до морських жителів. Елементи інсталяції розташовані на різній глибині, щоб їх могли населяти якомога різноманітніші живі види.
Ці підводні скульптури розташовані в морі за 200 метрів від пляжу Пернера і є цілком доступними для пірнальників.
Невтомно сіяти пісок
Компанія 4ocean спільно з Poralu Marine знайшла екологічне рішення для прибирання пляжів. Її робот BeBot механічно просіює пісок, збираючи пластикове та інше сміття розміром до 1 см2 без будь-якої шкоди для довкілля. Він є повністю електричним і здатен за одну годину безшумно прибрати до 3000 м2 пляжу від всіляких обгорток, кришечок та недопалків, які ховаються в піску.
Глибина просіювання становить 10 см. BeBot має акумулятор та сонячну батарею. Управляється він людиною з відстані до 300 м. Окрім просіювання піску цей робот здатен прибирати водорості, піднімати та переносити вантажі (наприклад пляжні стільці) і розрівнювати піщані майданчики.