Одне з найпопулярніших відео на YouTube за 2020 рік належало Маркові Роберу, колишньому інженеру з Лабораторії реактивного руху NASA. Він спробував збудувати смугу перепон, яку білці не під силу буде подолати. Спойлер: йому це не вдалося. Але відтоді минув рік, і цей колишній інженер NASA знову вирішив спробувати убезпечити горішки, до яких такі ласі білочки. Цього разу натхненням для нього стали фільми на кшталт «Місія нездійсненна» та «Одинадцять друзів Оушена». Лабіринти, люки в підлозі, лазерні сенсори…
Це протистояння розпочалося з того, що Робер під час локдауну вирішив зробити своїм хобі спостереження за птахами. Проте невдовзі він побачив, що місцеві білки здатні легко обчистити годівничку для птахів. І як би хитромудро не була влаштована годівничка, щоб її начиння діставалося лише птахам, білки завжди знаходили спосіб проникнути в неї. Тож Робер вирішив взяти справу в свої руки, переконаний, що його досвід проєктування марсоходів стане йому в пригоді для зведення перепон, які зупинять чотирилапих крадіїв на шляху до горіхів.
Грабіж горіхового форту
Попередня така система «протибілкового захисту» черпала натхнення з телешоу на кшталт «Американський воїн-ніндзя» (American Ninja Warrior). А цього разу інженер вирішив скористатися своїм досвідом проєктування для NASA, щоб відтворити сцени деяких з найвідоміших екшн-фільмів Голлівуду: тепер білочки мали пройти дійсно довжелезну смугу перепон, а кожна помилка змушувала їх розпочинати все спочатку.
Робер сконструював і аналог кімнат із лазерними датчиками, і політ на гелікоптері, і лабіринт, який імітує вентиляційні труби. Там є навіть маленька але висока кімната, з якої можна пройти далі лише по драбині, що спускається, якщо натиснути потрібну кнопку на крихітному комп’ютері. А у фіналі на білок чекав замкнений дерев’яний сейф під назвою «Форт Натс», вщерть набитий волоськими горіхами.
Робер із помічником десь два місяці будували смугу перепон, яка зайняла практично весь задній двір. Але команді з чотирьох білок на чолі з улюбленицею інтернет-публіки «Товстухою Гас» знадобилося набагато менше часу, щоб вирішити кожен челендж на шляху до мети.
А мораль цієї історії така: коли кидаєш виклик білкам, єдина перемога, на яку доводиться розраховувати, це популярність відео, в якому вони вас перехитрили.