Колумбійський стартап E-Dina, що досліджує відновлювані джерела електроенергії, та агенція Wunderman Thompson Colombia вчора запустили проєкт WaterLight. В основі його – пристрій, який здатен перетворити звичайний природний ресурс, солону воду, на електроенергію.
Цей продукт був розроблений у відповідь на ту сумну статистику, що навіть зараз 840 мільйонів людей у світі живе без доступу до електроенергії. А це, в свою чергу, суттєво обмежує їх можливість працювати, виконувати найнеобхідніші для життя речі та підтримувати зв’язок зі світом. Очікується, що до 2035 року потреби людства в електроенергії виростуть на 70%, а запаси викопного палива вичерпаються за наступні 52 роки. Відтак, назріває нагальна потреба в нових рішеннях цієї проблеми.
Пристрій WaterLight, спроєктований та розроблений спільно з Wunderman Thompson Colombia, генерує електричний струм із солоної води шляхом іонізації, коли електроліти, що містяться в солоній воді, вступають в реакцію з магнієм в пристрої.
Функціонує, він насамперед, як портативна лампа. Якщо залити в пристрій півлітра солоної води, цього вистачить на 45 днів світіння. Але це – не єдина його функція. WaterLight також здатен заряджати невеличкі пристрої, такі як телефон або радіо, через USB-порт.
Хоча основним його «пальним» має бути морська вода, працює він також і на прісній, в яку всипали сіль. А в екстремальних ситуаціях навіть на воді, забрудненій сечею.
Для кого він призначений насамперед
Розробляючи цю технологію компанія E-Dina орієнтувалася на традиції народу вайю, які є корінним населенням півночі Колумбії. Їх засушливі території оточені морем, найпотужнішою батареєю у світі, а пристрій на кшталт WaterLight здатен докорінно змінити їх життя.
Традиції цього народу знайшли відображення у дизайні водонепроникного корпусу WaterLight. Його дерев’яна поверхня прикрашена традиційними візерунками та символами, які зображають море та місцевий рослинний і тваринний світ.
Оскільки компанія E-Dina дотримується принципів сталого розвитку, пристрій WaterLight на 100% підлягає вторинній переробці. Розрахований він на 5600 годин або 230 днів безперервної роботи, що реально означатиме 2-3 роки використання.
Територіями народу вайю цей пристрій також не обмежиться. Випуск його планується налагодити по всьому світу.
Жителі численних країн, що розвиваються, таких як Нігерія, Сомалі або Сирія, живуть в умовах подібних до народу вайю – у них немає доступу до електроенергії, але живуть вони вздовж берегової лінії. Розробники переконані, що їх WaterLight може стати новаторським та бюджетним рішенням для урядів та громадських і приватних організацій. До того ж, пристрій, який генерує електричний струм із солоної води, міг би задовольнити основні потреби біженців в умовах, коли ресурсів не вистачає.