Зараз усе більше працівників цікавляться, як взяти участь у благодійності, та з задоволенням долучаються до благодійних ініціатив. Разом можна не тільки продавати хороші товари й закохувати у свій сервіс, а й робити добру справу для тих, хто цього найбільше потребує. Для компаній це має великі плюси: спільна мета об’єднує працівників і дає розуміння, що ти долучаєшся до чогось більшого, покращує комунікацію між колегами, згуртовує.
Згідно дослідження «Благодійність в Україні: погляд зсередини» від Zagoriy Foundation та «Соціоінформ», розповсюдженість благодійності оцінюється робітниками благодійних організацій в 5,5 балів з 10. Незважаючи на важливість благодійності, вона ще не розвинена в Україні в повній мірі. Проте дослідники відмічають, що з’являється «мода» на благодійність, а соціальна відповідальність бізнесу з роками тільки зростає.
Команда благодійної організації «Фундація Дім Рональда МакДональда» зібрала найбільш популярні благодійні формати, до яких можуть долучатись працівники компаній.
Волонтерство
Напевно, кожен із нас хоча б раз у житті замислювався над тим, як взяти участь у благодійності та як стати волонтером. Існує багато видів волонтерства: подієве, спортивне, культурне, екологічне. Можна створити на базі організації клуб волонтерів та обрати якийсь певний напрямок: патронувати дитячий будинок, опікуватися літніми людьми, допомагати лікарням, висаджувати дерева — робити будь-що суспільно корисне, до чого лежить душа. Головне, щоб у ваших працівників було бажання та час займатися волонтерською діяльністю.
Аукціони
Працівники жваво долучаються до благодійних аукціонів — адже тут ти не тільки допомагаєш іншим, але й отримуєш корисні товари чи послуги для себе. Товари можуть бути різними — від популярних благодійних символів, наприклад, склянки лимонаду чи благодійного печива, приготованого руками колег, до власних майстеркласів. Компанії можуть робити аукціони, розпродаючи сувенірну продукцію, меблі під час переїздів, власну продукцію та навіть додаткові вихідні для співробітників.
Подібні благодійні аукціони дуже поширені закордоном. Приміром, на онлайновому майданчику eBay у #ЩедрийВівторок були викладені на продаж на спеціально створеній сторінці унікальні лоти. Користувачі могли купити квитки на церемонію вручення нагороди GRAMMY, музичні інструменти і книги з автографами. Зібрані кошти йшли на допомогу благодійним організаціям, які співпрацюють з eBay.
Відмова від подарунків або організацій святкувань
В Україні вже кілька років розвивається міжнародний тренд alternative giving — благодійність замість подарунків: компанії можуть відмовитися від подарункового бюджету та перерахувати гроші на благодійність, або ж придбати сувеніри безпосередньо в благодійних організаціях. Також багато організацій відмовляються від святкування різноманітних заходів чи проведення корпоративів, спрямовуючи заощаджені гроші на благодійність.
Покупка у благодійних онлайн-магазинах
Збирати кошти зручно, коли є чітке розуміння, на що вони будуть скеровані. Благодійні магазини існують та успішно працюють у всьомі світі вже більше 50-ти років. У таких магазинах продається будь-що: від одягу до музичних інструментів.
Останнім часом набувають популярності онлайн-формати таких благодійних магазинів. Наприклад, в Україні «Фундація Дім Рональда МакДональда» запустила благодійний магазин shop.rmhc.org.ua, де працівники компаній збирають кошти на унікальні «товари», що перетворюються на безцінний час, який діти можуть провести разом із батьками в лікарнях. Так, 5 хвилин теплих обіймів обійдуться в 25 грн, 30 хвилин за книжкою з рідними у лікарні — 75 грн. Загалом з часу запуску онлайн-магазину благодійники вже оплатили 36 днів роботи кімнат для родин, які облаштовує Фундація у лікарнях.
Пожертви у скриньки
Скриньки — це найпростіший спосіб благодійним організаціям розказати про себе, а співробітникам бізнесів — взяти участь у благодійності. Збір коштів через благодійні скриньки можна назвати найдавнішим способом благодійності. Наразі існують певні правила щодо облаштування такої скриньки, з якими варто знайомитися, перш ніж її встановлювати. Зазвичай, скриньки ставлять на ресепшн чи інших місцях з великою прохідністю. При цьому надзвичайно важлива комунікація від HR-ів, які мають пояснити колегам, чому це важливо і як можна долучитися.
Щомісячні пожертви
Одноразові пожертви — це добре, а щомісячні донейти — ще краще. Певна кількість працівників можуть ставати постійними благодійниками, перераховуючи кошти на потреби благодійної організації та її підопічних на постійній основі. Щомісячний краудфандинг, що означає колективну співпрацю людей, які добровільно об’єднують свої фінансові ресурси, щоб допомогти іншим, може стати потужною мотиваційною силою, яка об’єднує робітників компанії та покращує ефективність їхньої роботи.
Щорічні благодійні Дні
Постійні благодійні акції організацій мають свій додатковий плюс, адже щороку рівень знання про них збільшується, а відповідно – й зацікавлення партнерів взяти участь. Серед найбільших міжнародних благодійних акцій, які проводяться на постійній основі, можна виділити акцію #ЩедрийВівторок, яку проводять у перший вівторок грудня.
Також в Україні вже вдруге проходить День піжам — постійна благодійна акція «Фундації Дім Рональда МакДональда», яка проходить у різних країнах світу. Це день, коли небайдужі одягають піжами на знак підтримки рідних хворих дітей, щоб вони не розлучалися під час лікування, та роблять благодійні внески на сайті організації. Так, завдяки підтримці партнерів і небайдужих українців минулого року було зібрано майже 500 000 грн у товарах і послугах.
Займатися спортом і допомагати
Українці полюбляють марафони і активно беруть в них участь. Kind Challenge — це краудфандингова платформа, де ти можеш збирати гроші на добру справу разом з друзями. Для цього потрібно поставити амбітну спортивну мету, наприклад, пробігти 20 метрів. Друзі підтримують твою мету й донейтять кошти для певної організації. На платформі вже зареєстровано близько 20-ти компаній і організацій.
Благодійний похід у кінотеатр
Як давно ви збиралися разом з колегами? Похід у кінотеатр — можливість не тільки чудово й весело провести час разом, а й зібрати кошти на благодійність. Для цього на квитки ставиться певна благодійна сума, а всі кошти скеровуються на потреби благодійної організації. Такі спільні зустрічі можна організовувати у будь-якому форматі — збиратися на пікніки, театри тощо.
Стати філантропом благодійності
Найлегший спосіб долучитися до благодійної діяльності — поширювати інформацію про благодійність серед своїх друзів та знайомих, переконувати їх також стати благодійниками. Будь-яка організація може стати філантропом благодійності загалом або якогось благодійного фонду зокрема й заохочувати інші організації своїм прикладом до благодійної діяльності.
«Фундація Дім Рональда МакДональда» — це благодійна організація, яка допомагає батькам і дітям бути поруч у лікарнях, коли їхні діти хворіють. Години, коли дитина лежить у ліжечку у лікарні, тривають особливо довго. А коли чекаєш на маму й тата, рахуєш кожну хвилину. Фундація облаштовує Сімейні кімнати Рональда МакДональда у найбільших державних дитячих лікарнях країни. У кімнатах рідні хворих дітей можуть перепочити, задовольнити базові гігієнічні потреби, провести час з дитиною і навіть переночувати. Все це безоплатно для них. Фундація вже відкрила Сімейні кімнати у лікарнях Києва Львова, Сум, Харкова, Вінниці і постійно шукає підтримку з боку бізнесів і приватних благодійників.
Читайте також: Президентка БО «Благодійний фонд «Пробіг під Каштанами» Ірина Кузнєцова розповіла про перший «Пробіг під каштанами» онлайн.