Королівське фотографічне товариство (Royal Photographic Society) назвало чотирьох переможців, які отримали звання Наукового фотографа 2020 року. Після року, впродовж якого науковий поступ обговорювався як ніколи жваво (і в контексті пандемії, і в контексті боротьби з кліматичними змінами), зроблені фотографії лишаються згадкою про рік, не схожий на жоден інший. Вшановані винагородами роботи були обрані з-поміж понад 1000 інших фото, поданих на конкурс аматорами та професійними фотографами.
Чотири переможці
Звання Юного наукового фотографа року здобула Кеті Епплтон за роботу «Селфі з райдужною тінню», в якій вона впіймала красу звичайного явища, коли світло розщеплюється за спектром.
Фотографією що перемогла в загальнонауковій категорії є «Ортофото судна «Тістлегорм», зроблене британським фотографом Саймоном Брауном. На фото зображений військовий корабель, що затонув у 1941 році. Це зображення є ретельною реконструкцією, для якої застосовано метод фотограмметрії. Щоб зобразити затонулий корабель, в єдине ціле було сполучено 15005 кадрів.
Категорію, присвячену кліматичним змінам, цього року було введено вперше. Зроблено це було за ініціативи Манчестерського фестивалю науки, на якому, власне, й демонструються конкурсні роботи. В цій категорії перемогу було присуджено Сью Флад. Цю фотографію було зроблено на Північному полюсі, де ландшафт, скільки око бачить, тане, а на місцевість вказує позначка «90 градусів північної широти».
В категорії для фотографів, яким ще немає 18 років, переможцем став Раймонд Чжан завдяки своїй роботі «Посланець Аполлона». Зображена на ній одна з найбільших сонячних електростанцій на заході Китаю. В контексті змін клімату фото Чжана являє собою разючий контраст із «Північним полюсом під водою» Флад, але є водночас не менш тривожним.
За словами доктора Майкла Прітчарда, речника Королівського фотографічного товариства: «Цей конкурс на звання Наукового фотографа року є актуальнішим, ніж будь-коли, у своєму документуванні того, як наука та зміни клімату впливають на наше життя. Зображення, які здобули перемогу, дійсно вражають і змушують більше замислюватися про світ навколо нас».
Не менш цікаві наукові фото можна також побачити в ході конкурсу мікрофотографії, який щороку проводиться Nikon.