Що робити, коли у креатора ідей більше, ніж треба? Коли не знаєш, куди їх діти, а розбазарювати шкода? Журналіст і блогер Еддісон Дюваль ділиться порадами про це, куди прилаштувати «зайві» або «відкладені» ідеї.
Ми всі постійно отримуємо безліч нових ідей, набагато більше, ніж можемо переварити за один день. А інколи навіть за все життя. Часто креатори просто записують ці «зайві» ідеї в блокнот, а потім стоси блокнотів по кутках муляють очі. Це нудно і неефективно. Насправді є набагато кращі способи впоратися зі своїми відкладеними ідеями. Ось кілька пропозицій щодо того, що з ними робити.
Призначте собі дедлайн
Якщо ви дійсно хочете довести щось до логічного завершення, примусьте себе знайти для цього час. Давайте по-чесному, часто в нас є більше часу, ніж ми думаємо. Тому, якщо ідея справді пропалює дірку в шухляді вашого столу чи на жорсткому диску, саме час витягнути її та завершити. Це може потребувати перегляду списку завдань та відкладення інших менш важливих справ.
Зрештою, вам вирішувати, чи вартий цей проєкт тих жертв, на які доведеться піти, щоб його закінчити. Іноді вартий, іноді — ні. Але про це ви ніколи не дізнаєтеся точно, якщо не заплануєте час для аналізу своїх пріоритетів.
Поєднуйте їх з іншими ідеями
Якщо ви хоч трохи схожі на мене, ви кожен день придумуєте приблизно мільйон і одну ідею. За декілька років це може скласти до біса… ну, скажімо, дуже багато ідей.
Часто ці ідеї можуть доповнювати одна одну, причому найрізноманітнішим, часто зовсім несподіваним чином. Тому ви завжди можете поєднувати ідеї, якщо у вас немає часу реалізувати кожну з них поодинці. Іноді це народжує ще кращу ідею.
Поєднання ідей — це насправді добре відома техніка, яка може відкрити нові творчі шляхи у вашому мозку та спрямувати вас до вашої найкращої ідеї. Або принаймні допомогти вам щось довести до ладу.
Подаруй ідею другу
Поки ідеї не реалізовані, вони безкоштовні, ви не можете законно захистити авторські права на ідею. Але ви все одно можете подарувати деякі свої ідеї, з якими ви поки що не знаєте, що робити, комусь із колег. Вони можуть знайти їй краще застосування і будуть вам щиро вдячні за те, що ви допомогли їм розвинути їхню креативність.
Не варто турбуватись з цього приводу. Ваш друг, якщо він справжній креатор, не стане сліпо копіювати вашу ідею. Він обов’язково спробує її розвинути та втілити по-своєму. З іншого боку, якщо вашу ідею ще не вкрали, можливо, вона недостатньо гарна? І на неї не варто витрачати час та сили?
Просто відкиньте їх
Іноді краще просто визнати, що ти ніколи не використаєш цю ідею, і рухатися далі. Міцно тримаючись за старі ідеї, насправді можна серйозно загальмувати у творчому розвитку. Пошук нових ідей важливіший, ніж зациклення на старому мотлоху, який (визнайте це нарешті!) ніколи не буде реалізований. Ви здивуєтесь, усвідомивши, що вам непомітно вдалося відмовитись від ідеї, яка тримала вас у полоні так потужно і довго.
Зі мною це траплялося багато разів, і я вважаю це гарним знаком. Ваш смак розвивається, з часом ви навчитеся легше розпізнавати погані ідеї, і вони не будуть більше душити вас.
Що б ви не робили, робіть щось
Ідеї марні, якщо за ними нема дії. Не забувайте частіше перевіряти свої відкладені ідеї, щоб переконатися, що ви не марно складаєте їх на час «креативного авітамінозу».
Незалежно від того, що ви робите з ідеями — поєднуєте, комбінуєте, віддаєте чи відкидаєте —, завжди переконуйтеся, що ви продовжуєте жити і розвиватись у своєму творчому процесі. Постійне обмірковування ідей, їхнє перемішування, упорядкування, складання, як шматочки головоломки, — це чудовий спосіб розігнати креативний кровообіг, навіть якщо ви ніколи нічого з цією ідеєю не зробите.
Фото в заголовку: Juan Marin / Unsplash
А ще ми тут зібрали для вас топ речей, які зазвичай беруть із собою у відпустку українські креатори, аби допомогти вам прискорити ваші збори і тим самим залишити більше часу на планування дозвілля і налаштування на потрібну хвилю.