В Україні з’явилася платформа «Науковий метод», яка просуває науковий підхід та якісну комунікацію на теми науки та медицини, зокрема COVID-19. Цей проєкт запустила організація INSCIENCE, яка популяризує науку та поєднує її з бізнесом.
Платформа «Науковий метод» допомагає медіа та людям, які працюють з інформацією, робити якісний контент на теми науки, здоров’я, медицини. На сайті є база вчених, відеолекції науковців, науково-популярних журналістів і блогерів, лікарів та інструкція як перевіряти інформацію.
«Під час епідемії коронавірусної інфекції ми помітили сплеск фейкових новин. І, на жаль, вони поширюються в кілька разів швидше, ніж правдиві новини. Люди стрімко роблять репости та рідко перевіряють першоджерела. Такий несерйозний підхід спричиняє паніку і навіть може вартувати здоров’я та життя людини», — пояснює співзасновниця та партнерка організації INSCIENCE Олена Скирта.
До кампанії «Науковий метод» долучилися мікробіологиня, засновниця проєкту «Мікроб і Я», кандидатка біологічних наук Олена Лівінська, блогер, автор україномовного науково-популярного каналу «Клятий раціоналіст» Артем Албул, співзасновник та головний редактор науково-популярного журналу «Куншт» Кирило Безкоровайний та Катерина Булавінова — лікарка, медична експертка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
«Вчені коментують лише кожну п’яту наукову новину. Це — одна з причин, чому люди можуть посилатися на стереотипи й вигадки, а не наукові факти. Разом з Інститутом масової інформації ми опитали 100 українських журналістів. Абсолютна більшість відповіла, що їм не вистачає контактів профільних експертів та базових знань, як саме висвітлювати теми науки, медицини й здоров’я. Саме тому ми створили найбільшу базу вчених та фахових лікарів, до яких можуть звертатися медіа за коментарем», — коментує Анна Орєхова, співзасновниця та партнерка організації INSCIENCE, менеджерка проєкту «Науковий метод».
Кожен охочий може підписати маніфест із зобов’язанням якісно, глибоко та ґрунтовно підходити до роботи з інформацією.
Проєкт «Науковий метод» здійснює громадська організація INSCIENCE за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».
INSCIENCE — це організація, що креативно об’єднує освіту, науку та бізнес, місія якої — популяризувати науку й підвищити її цінність для суспільства, бізнесу та держави. INSCIENCE проводить науково-популярні події, в тому числі найбільшу науково-популярну конференцію зі спікерами NASA, Copernicus Science Center, Mars Society та НАН України; онлайн-вебінари та програму популяризації науки серед підлітків Science Teens Platform.
Також пропонуємо вашій увазі шість креативних кампаній, які покликані допомогти боротися із залежністю від телефону та й взагалі відпочити від витріщання у маленький екран.