Шість кампаній, які покликані допомогти боротися із залежністю від телефону

За даними компанії RescueTime, ми щодня в середньому проводимо три години та п’ятнадцять хвилин «у телефоні». А від початку пандемії цей час ще збільшився. Тому пропонуємо вашій увазі шість креативних кампаній, які покликані допомогти боротися із залежністю від телефону та й взагалі відпочити від витріщання у маленький екран.

«Time is Precious» (Nike, Wieden+Kennedy Portland, 2017)

Кожен момент, який ви витрачаєте перед телевізором, — час, який можна було б витратити на спорт. Компанії Nike вдалося донести до аудиторії цю думку за допомогою роботи, яка є доволі простою, але одразу впадає в око. Її послання, написані білим по чорному, вклинилися на екрани та у свідомість людей, присоромивши глядачів та спонукавши їх більше часу приділяти спорту.


«Phone Stack» (KFC, BBDO Kuala Lumpur, 2014)

Мережа KFC заохотила людей до цифрової детоксикації, пропонуючи безкоштовну смажену курочку. Але лише тим, хто на неї заслужив. Щоб боротися із залежністю від телефону, споживачі мали встановити додаток KFC та відкласти телефони в сторону. У такий спосіб бренд KFC водночас розширив коло користувачів свого мобільного додатка і поліпшив атмосферу за родинним столом. Це наочний приклад того, як можна сполучити цифрову детоксикацію з промокампанією.


«Orange» (Orange, Mother London, 2004)

Цій серії мініфільмів понад десятиліття належало почесне місце на екранах британських кінотеатрів перед показом кінострічок. Вони нагадували глядачам вимкнути телефони перед сеансом. У відео ми бачимо, як цікаві сценарії голлівудських зірок зазнають краху через цей пекельний винахід — телефон. А мораль тут у чому? А в тому, що не можна дозволяти мобілці зіпсувати вам насолоду від перегляду кіно. Це хороший приклад того, як можна створити в свідомості аудиторії асоціацію між своїм брендом та насолодою.


«Unicef Tap Project» (UNICEF, Droga5 New York, 2014)

Більшість з нас вважає смартфони предметом першої необхідності, забуваючи, що в житті є набагато важливіші речі. Наприклад, питна вода. І доступна вона, на жаль, не всім. Щоб донести до людей існування цієї проблеми, в кампанії використовують порівняння та контраст. А також дають можливість робити благодійні внески, не витрачаючи грошей, що стало хорошим приводом для того, щоб (о диво!) відкласти телефони подалі. Перетворення пожертв на діяльність, що йде на благо самому спонсору (менше часу, змарнованого перед екраном) — оригінальний спосіб переконати людей долучатися до кампанії.


«Pepper Hacker» (Mars, BBDO Australia, 2015)

Ця робота показала, що симпатії бренда Dolmio перебувають цілковито на боці його цільової аудиторії: мам. Цей FMCG-бренд помітив, як засмучує батьків те, що їхні діти під час вечері не відриваються від своїх смартфонів. Тому, щоб боротися із залежністю від телефону серед підлітків, бренд підготував сюрприз, що глушить сигнал та вимикає пристрої. «Хакерський» млинок для перцю в дії виявився цікавим видовищем і водночас привернув увагу до бренда.


«The Social Media Sitter» (Ibis/Accor Hotels, Jung Von Matt/Limmat Zurich, 2019)

Складно розслабитися у відпустці, якщо всі ваші думки крутяться навколо того, як був сприйнятий читачами ваш новий пост в Instagram. Тому мережа готелів Ibis розробила для молоді систему, яка дозволяла задіяти інфлюенсерів для того, щоб ті розповіли в соцмережах, де та як ви відпочиваєте. А самі відпочивальники у цей час могли спокійно забути про свої телефони. Така співпраця з експертами у сфері соціальних медіа стала хорошою піар-кампанією для готелів Ibis.

Джерело

Деякі технологічні рішення для боротьби з телефонною залежністю увійшли до спеціального пакету додатків від Google.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

AB InBev Efes Україна та Carlsberg Ukraine створили кампанію до Всесвітнього дня відповідального споживання пива

Аліна Паш, креативники MAKE SENSE та українські пивні гіганти закликають підлітків бути на стилі, а дорослих: «не продавати, не наливати ...

+H22733-FW20_CleanClassics_FD_Stan_Smith-f_FU9609_shot17_MR_029_2048x2048px-657402

Clean Classics: Adidas Originals перевидає знакові силуети з метою зменшення пластикових відходів

adidas Originals перевидає свої культові силуети в рамках вирішення глобальної проблеми нашого покоління — пластикових відходів — і представляє спеціальну ...

Челендж для моряків та інфлюенсерів: як виглядає рекламна кампанія військових США

Військово-морські сили США залучили до челенджу «Sailor VS» ряд популярних відеоблогерів, запросивши їх позмагатися в майстерності з військовими моряками.

Як Snickers страхував людей від «голодних» помилок

Щоб отримати компенсацію безкоштовними шоколадними батончиками, треба було довести, що людина, яка вчинила помилку, була на той момент голодна.

«Мапа реновації»: у Києві створили онлайн-мапу із занедбаними пам’ятками архітектури й історії

У Києві створили онлайн-мапу із занедбаними будівлями «Мапа реновації». Зараз на мапі можна побачити розташування занедбаних пам’яток архітектури й історії лише Шевченківського району Києва. ...

Як створювалися номіновані на «Еммі-2020» вступні титри серіалів: досвід студії Elastic

Якщо поглянути на номіновані на Еммі-2020 вступні титри серіалів, можна побачити, що чотири з семи були створені студією Elastic.