Компанія IKEA разом зі своєю дослідницькою лабораторією Space10 звернулася до ряду провідних дизайнерських та технологічних студій, зокрема ManvsMachine та Field, щоб ті спробували візуалізувати, як саме технології впливають на нашу взаємодію з власними домівками. Створену в результаті цієї колаборації серію концептів, що пропонують віртуальний редизайн інтер’єру, можна знайти на сайті EverydayExperiments.com. Серед них є засіб для візуалізації звукових хвиль, що йдуть від ваших динаміків, або надувний слон, яким можна вимірювати просторість приміщення.
Цей проєкт присвячений дослідженню того, як технології змінюють наші домівки, для чого він використовує штучний інтелект, машинне навчання та доповнену реальність. Поки що результати є чисто теоретичними, але оскільки всі ці експерименти – спроба Space10 зазирнути в майбутнє домашнього інтер’єру, згодом від IKEA можна буде очікувати втілення в реальність принаймні частини з них.
Для чого може бути потрібен слон в кімнаті?
Деякі з цих експериментів є практичними, деякі – розважальними. Наприклад, студія Random пропонує створити додаток Home Puzzle, який дасть можливість швидко просканувати простір та зробити на екрані перестановку меблів. А додаток Hidden Characters дозволить домалювати меблям обличчя в доповненій реальності.
Студія Field також запропонувала декілька інструментів, що дозволили б віртуальний редизайн інтер’єру. Extreme Measures – це і є вищезгаданий надувний слон. Цей проєкт має застосовувати просторовий аналіз, доповнену реальність та технологію виявлення об’єктів, щоб у незвичайний та кумедний спосіб показати розміри та об’єм. Такий інструмент дозволив би розмістити слона де завгодно в кімнаті та «надути» його, щоб з’ясувати, чи не затісно тут.
Додаток Spatial Instruments послуговувався б технологією LiDAR, щоб просканувати кімнату та побудувати її модель, а Fort Builder надав би можливість збудувати віртуальну халабуду з усього, що є в домі, а потім обвалити її, не боячись нічого зламати.
А от, наприклад, з Optical Soundsystem від ManvsMachine користувач міг би обрати будь-який динамік в домі та згенерувати в реальному часі візуалізацію того, як звукові хвилі відбиваються від навколишніх поверхонь.
Ще один AR-експеримент цієї ж студії під назвою Light Filters є концептом додатка, який показував би, як ваша кімната виглядає за різного освітлення залежно від часу доби, кута падіння сонячних променів, погоди чи навіть переміщення в іншу точку світу, наприклад кудись в Індію, на вершину гори.
Серед інших студій учасниць-проєкту є Bakken & Baeck, Cirg, Strømlin, Set Snail та інші.