Національна мережа супермаркетів «Сільпо» і активна спільнота дизайнерів-графіків, ілюстраторів і художників Pictoric запускають проєкт-подяку людям, які забезпечують звичний життєвий уклад країни. Проєкт назвали «НАДзвичайні. Діячі України», підкресливши, що за простою, на перший погляд, професією можуть стояти неймовірні люди.
«НАДзвичайні» розкажуть історії та покажуть портрети людей 100 професій, які зазвичай називають «сферою обслуговування».
Портрети касирів і офіціантів, консьєржів, прибиральників, водіїв та інших представників професій створить клуб ілюстраторів Pictoric, автори проєкту про видатних українців «Діячі України».
1 травня організатори проєкту представлять 15 ілюстрацій. Побачити їх можна як в онлайні, так і поруч з «Сільпо» на проспекті Героїв Сталінграда, 12п. Виставкові конструкції розташовані на безпечній відстані один від одного, відповідно до заходів обережності в період пандемії. Після скасування карантину виставка відправиться у подорож по всій Україні.
«Карантин зробив те, чого не змогла б жодна ініціатива. Він показав, наскільки важливою є робота сотень тисяч українців, які, не дивлячись на форс-мажори, продовжують підтримувати щоденний побут і спокій людей. Коли весь світ зіткнувся з новими викликами, ми хочемо розповісти про звичайних людей, які стали особливими», — коментує Катерина Огуряева, маркетинг-директорка національної мережі супермаркетів «Сільпо»
Перші ілюстрації авторства Анни Сарвіри, Олега Грищенко і Олени Старанчук уже побачили світ. На них зображені люди, які щодня виходять на роботу для того, щоб кожен українець міг купити необхідні продукти або випити чашечку кави: вантажник Сергій Павлюченко, касирка Оксана Пушкаренко і бариста Сергій Сергєєв.
«Зараз над ілюстраціями працюють 15 художників з усієї України. Хто, як не ілюстратор, зможе дотепно і правдоподібно передати специфіку професії і характер людей, які допомагають українцям проживати життя. Кожна ілюстрація буде виконана в оригінальному стилі художника за допомогою технік колажу, аплікації, векторної графіки і малювання руками», — додає Олена Старанчук, співкураторка клубу ілюстраторів Pictoric.
В тему:
- Як навчитися розуміти історію, щоб правильно робити висновки з минулого та формувати плани на майбутнє, та яку роль відіграє візуальна мова ілюстрацій? Розповідає Олег Грищенко, один із засновників Клубу ілюстраторів Pictoric.
- Мистецтво і креатив — чи споріднені це речі, чи можуть вони взаємодіяти, плідно співіснувати чи навпаки — знаходитимуться у вічному протистоянні? Про це своїм баченням ділиться Костянтин Дорошенко — публіцист, арт-критик, куратор сучасного мистецтва, афілійований куратор Дослідницької платформи PinchukArtCentre.