Лікарі, медсестри та інший медичний персонал – ось справжні герої у час пандемії коронавірусу. А тепер уявіть собі світ електронних лікарів, де замість людей машини – досконалі але без найменшого проблиску людяності – повністю взяли на себе діагностику та лікування.
Мініфільм «Instant Doctor» від нью-йоркської креативної агенції The Bloc та бразильської кіностудії The Youth показує саме такий світ. І видовище це доволі безрадісне. Головного героя цієї історії мучить кашель, тож він вирішує скористатися послугами автоматизованої медичної кабіни, якій явно не завадило б перевстановити програму спілкування з пацієнтами.
Це відео було приурочене до Національного дня лікарів, який в США відзначали вчора, 30 березня. Знято його на замовлення цифрової платформи Tribute, призначеної для створення та публікації відеоподяк лікарям. Втім, дізнатися ім’я клієнта тут можна хіба що з титрів.
«Вдячність спрацьовує лише тоді, коли вона щира та справжня», – пояснює Ендрю Горн, засновник та гендиректор платформи Tribute. «Саме це мені й подобається у цьому фільмі. Вся ваша вдячність спрямована на лікарів, оскільки присутність бренда тут практично не відчувається. Ми вирішили, що фільм має говорити сам за себе, і вважаємо, що він і так достатньо красномовний».
На думку креаторів, така антиутопія була важлива, тому що світ вже й так переповнений типовими відео усміхнених лікарів та пацієнтів. Але вони не хотіли робити з цього чергову глянцеву листівку. Щоб переконати аудиторію цінувати щось, його треба спершу забрати.
«Ми написали цей сценарій до початку пандемії COVID-19, зняли фільм, коли хвороба ще тільки спалахнула у світі, й змонтували відео вже у розпал нинішньої кризи», – розповів Бернардо Ромеро, гендиректор The Bloc. «Звісно, у час пандемії фільм набув нового звучання. Зараз, коли лікарі ризикують своїми життями, щоб врятувати людей, особливо важливо цінувати та поважати те, на що не здатен жоден з електронних лікарів: людяність та емпатію».
І на оптимістичнішій ноті…
Відео знімали у столиці Бразилії, і та футуристична станція, яку ми в ньому бачимо, насправді є вестибюлем музею. Креатори вирішили, що найближче майбутнє – це еволюція тих технологічних інновацій, які вже й так існують в 2020 році. Але щоб передати атмосферу такого майбутнього, їм потрібна була локація, яка мала б своєрідний футуристичний та мінімалістичний дизайн. Тобто споруда архітектора Оскара Німеєра підходила для цього ідеально.
Щоправда у музеї під час зйомок як раз відбувався якийсь урочистий захід. І відвідувачі постійно заходили на знімальний майданчик, щоб зробити селфі на тлі 12-метрового LED-екрану із зображенням неба, або всідалися на лави, поки оператор налаштовував камеру. А знімальна команда все питала креаторів, звідки вони взяли таких вишукано одягнених статистів.