Організація «Репортери без кордонів» створила сміливу кампанію, сховавши важливі заборонені новини від пильних очей автократичних урядів у величезній віртуальній бібліотеці, сконструйованій всередині надзвичайно популярної відеогри Minecraft.
Ця некомерційна організація, яка ставить на меті захист свободи преси, вирушила у віртуальний світ на знак протесту проти цензури, яка існує у світі реальному. Місце, де журналісти сховали свою «Бібліотеку без цензури» (The Uncensored Library), було обране не випадково. Адже гра Minecraft може похвалитися світовою аудиторією у 145 мільйонів гравців.
Кампанія є закидом у бік таких країн як Єгипет, Мексика, Росія, Саудівська Аравія та В’єтнам, оскільки вона публікує ті статті, які ці країни приховують від свого населення. Але там, де влада обмежує свободу преси, такі розважальні ігри як Minecraft часто залишаються у широкому доступі і нагляд з боку уряду їх оминає.
«Бібліотеку без цензури» допомогли створити агенції DDB Germany та Dutch MediaMonks. До кампанії долучилися також ряд журналістів зі світовим іменем, зокрема, Нгуєн Ван Дай (Nguyen Van Dai), Юлія Березовська та інші.
Креативний директор DDB Berlin Патрік Ленгарт (Patrik Lenhart) зазначив: «Minecraft – одна з найбільших онлайн-ігор. І наші креатори помітили високу ймовірність того, що доступ до неї є навіть там, де свобода інформації дуже обмежена. До того ж ця гра – про творчу свободу. В неї грають підлітки з усього світу».
Відповідно, така гра стала ідеальним способом донести важливі новини до молодого покоління. А креативна спільнота гравців зможе взяти участь у розширенні цієї бібліотеки.
Віртуальна бібліотека з 12,5 мільйонів кубиків
Студії BlockWorks, яка спеціалізується на дизайні в середовищі Minecraft, знадобилося три місяці, щоб з 12,5 мільйонів кубиків звести цю колосальну віртуальну споруду. 24 будівника з 16 країн світу вклали 250 годин праці у створення своєрідного храму свободи від цензури.
Запуск сервера супроводжувався відкриттям мікросайту uncensoredlibrary.com, де можна роззирнутися на 360 градусів у тривимірній моделі віртуальної бібліотеки з усіма книжками, які вона вміщає. А також завантажити карту і побачити відео про те, як це все будувалося.
Який сьогодні день?
Кампанія приурочена до Всесвітнього дня боротьби з кіберцензурою, який відзначають сьогодні, 12 березня.
Цей день організація вшановує не вперше. В 2018 році «Репортери без кордонів» запустили кампанію-попередницю нинішньої – «Плейлист без цензури» (Uncensored Playlist). Тоді вони перетворили заборонені новини на пісні та завантажили їх на Spotify.