Технологія Meeting Insight Computing System, як її було названо у патентній заявці Microsoft, використовує камери, сенсори та програмне забезпечення для оцінки продуктивності робочих нарад. Ця технологія розрахована на те, щоб спостерігати за людьми в ході наради, а потім за її результатами дати їй оцінку та назвати поради щодо шляхів її вдосконалення.
Microsoft вже зараз зіткнулася з критикою на адресу свого нового інструмента Microsoft 365 Productivity Score. Він відстежує, зокрема, як часто співробітники перевіряють пошту чи спілкуються в чаті. Але виявляється, компанія має ще масштабніші плани щодо використання технологій для моніторингу співробітників з метою підвищення продуктивності організації в цілому.
Нещодавно подана патентна заявка містить описання системи, яка начебто здатна оцінити продуктивність робочої наради. Як тої, що відбулася, так і запланованої. Для цього вона аналізує язик тіла та міміку співробітників, температуру повітря в приміщенні, час доби, кількість учасників наради тощо. За допомогою камер, сенсорів та ПЗ вона визначає, зокрема, ступінь задіяності людини у нараді. Також вона порівнює «цільову» діяльність з усіма тими речами, які співробітник може намагатися робити в цей самий час (читання пошти, обмін текстовими повідомленнями, перегляд інтернет-ресурсів).
А потім Meeting Insight Computing System визначає, яка імовірність того, що нарада, проведена у цій групі, буде продуктивною. Система також називає потенційні проблеми запланованої наради. Вона здатна порекомендувати, де та коли краще було б провести нараду і яких людей у ній задіяти.
Переваги та недоліки
«Оскільки комп’ютерні системи для планування розкладу, зазвичай не орієнтуються в контексті реального світу, їх користувачі можуть навіть не знати, що вони планують неоптимальні наради, які в результаті виявляються в кращому разі непродуктивними», – стверджує патентна заявка Microsoft.
У ній також зазначається, що «чимало організацій мучиться з надміру довгими, погано відвідуваними та нескінченно повторюваними нарадами, які можна було б модифікувати чи взагалі скасувати», якби їх продуктивність можна було оцінити заздалегідь.
Такий підхід розрахований як на зібрання в офісі, так і на віртуальні відеоконференції або гібридний формат проведення наради.
Наразі ця система для оцінки продуктивності робочих нарад є просто патентною заявкою. Тобто жодної гарантії, що Microsoft дійсно випустить такий інструмент, немає. До того ж, як зазначає видання GeekWire, Microsoft ще й словом не обмовилася про те, як буде реалізовуватися захист конфіденційності в зв’язку з цією технологією. І це тоді коли випущений минулого місяця сервіс Productivity Score вже було розкритиковано як інструмент тотального контролю на робочому місці.
Все це демонструє тенденцію Microsoft використовувати штучний інтелект та інші технології для налагодження робочого процесу. І якщо Microsoft зможе вирішити питання, що виникають навколо Meeting Insight Computing System, ця технологія могла б стати корисним інструментом для менеджерів. Адже багато хто не відмовився б зробити наради кориснішими і уникнути необхідності зайвий раз всім збиратися.